Jump to content
Oficijalni partneri

Barclays Premier League


InoMessi
 Share

Recommended Posts


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

lombardo_dzeko_je_veliki_igrac_151733_85195_big.jpg

 

Lombardo: Džeko je veliki igrač

 

Talijanski trener, Attilio Lombardo je bio pun riječi hvale za našeg reprezentativca, Edina Džeku te je istakao kako smatra da je pred njim velika karijera.

Iako je u protekloj sezoni Premier lige postigao 14 golova u 28 utakmica, Džeko se našao u nemilosti trener Roberta Mancinija koji mu nije davao veliku minutažu.

 

Bilo kako bilo, Emmanuel Adebayor i Roque Santa Cruz bi trebali uskoro da napuste Etihad, ali kako trener rezervne ekipe Cityja smatra, Mancini neće pustiti i Džeku.

 

"Džeko je veliki igrač. Mislim da Manchester City želi velike igrače. Ne bi me začudilo ako ga Mancini ne pusti jer smatram da on može igrati još više u ovoj ekipi", kazao je Lombardi za Sky Sports News.

 

Napadač Manchester Cityja, Adebayor se nalazi pred prelaskom u redove Tottenhama, ali Lombardo kako je kazao nema nikakvih informacija o trenutnoj situaciji sa reprezentativcem Togoa.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

tottenham_zeli_dzagoeva_iz_cska_170126_85207_big.jpg

 

Tottenham želi Džagoeva iz CSKA

 

Novi trener Tottenhama, portugalski stručnjak Andre Villas-Boas, želi svoju ekipu pojačati ruskom zvijezdom.

Naime, kako tvrde engleski mediji, Tottenham je počeo pregovore sa ekipom CSKA iz Moskve oko transfera reprezentativca Rusije Alana Džagoeva na White Hart Lane.

 

Vjeruje se kako je Tottenham za Džagovea ponudio 16 miliona eura. Za ovog mladog vezistu odavno je zainteresovan i Chelsea, u kojem je Džagoev svojevremeno bio i na probi.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

giroud_mozemo_napraviti_nesto_veliko_154751_85270_big.jpg

 

Novi napadač Arsenala o ambicijama

Giroud: Možemo napraviti nešto veliko

 

Novi napadač Arsenala, Olivier Giroud izjavio je kako je uvjeren u uspjeh njegove ekipe u predstojećem periodu te je istakao kako se nada da će novi trofeji uskoro pristići u klupske vitrine Topnika.

Giroud je u protekloj sezoni u Francuskoj skupa sa napadačem PSG-a Neneom bio najbolji strijelac lige sa 21 pogotkom te je izborio i mjesto u reprezentaciji Francuske. Giroud je naglasio kako je uočio neke sličnosti između Montpelliera i njegovog novog kluba Arsenala te da se upravo zbog tih sličnosti odlučio preći u redove Topnika.

 

"Istina je da sam imao sjajnu sezonu sa Montpellierom. Nikada neću zaboraviti tu sezonu jer u karijeri svakog fudbalera osvajanje titule nije nešto što se brzo zaboravlja. Imali smo dobar mentalitet u ekipi, kvalitet, dobre igrače i nadam se da ću sve to pronaći i u Arsenalu. Zbog toga sam i odabrao Arsenal", kazao je Giroud za oficijalnu stranicu kluba dodavši na kraju:

 

"U Montpellieru se nije govorilo da možemo osvojiti titulu, tako da je to dalo dodatnu čar. Arsenal možda nije favorit za titulu kao manchesterski klubovi. Autsajderi smo ali sam ja uvjeren da možemo napraviti nešto veliko. To je ono što mi je uspjelo u Montpellieru i ponosan sam na ono što sam tamo postigao".

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

sahin_i_cazorla_stizu_u_arsenal_185438_85285_big.jpg

 

Topnici dovode zvučna pojačanja

Sahin i Cazorla stižu u Arsenal?

 

Prema pisanju engleskih medija, Arsenal bi do početka natjecateljske sezone mogao dovesti dva zvučna pojačanja.

Naime, Topnike bi mogli pojačati Santi Cazorla, veznjak Malage i španske reprezentacie, te Turčin Nuri Sahin, koji bi mogao doći na posudbu iz Real Madrida.

 

Cazorla je već, navodno, dogovorio transfer, te su najavljeni i ljekarski pregledi u Londonu. No, situacija se zakomplicirala kada je Malaga tražila veću odštetu za njegov ugovor.

 

Uspije li ih dovesti, a znamo da već jesu Lukasa Podolskog i Oliveira Girouda, onda se s pravom može reći da su u Arsenalu napravili veliki posao ovog ljeta. Još ako zadrže Robina van Persieja...

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

kao_u_bajkama_muamba_u_dubaiju_zaigrao_ponovo_nogomet_093157_85314_big.jpg

 

Pet mjeseci nakon srčanog udara

Kao u bajkama: Muamba u Dubaiju zaigrao ponovo nogomet

 

Hrabri mladić Fabrice Muamba, koga pamtimo od nemilih događaja iz marta ove godine, kada je doživio srčani udar, godišnji odmor u Dubaiju iskoristio je da - zaigra nogomet.

Dvadesetčetverogodišnji Muamba je u martu ove godine doživio srčani udar u susretu FA Cupa između njegovog Boltona i Tottenhama.

 

Srećom, pet mjeseci kasnije Muamba se toliko dobro osjeća da je čak i (ponovo) zaigrao nogomet. Opisao je svoje dojmove za američku televizijsku postau CNN.

 

"Bio sam na odmoru i odsjeo sam u hotelu u kojem je boravilo još nekoliko nogometaša. Osoblje hotela obično igra protiv gostiju. Kada sam čuo za to bio sam u bazenu i pomislio sam si: Stvarno?! Onda sam odlučio da bih možda trebao probati", kazao je i dodao:

 

"Tada sam vidio druge nogometaše da igraju nogomet i rekao sam zaručnici Fioni: 'Oprosti, ali igrat ću nogomet'. Upitala me da li sam siguran, a ja sam odgovorio da jesam i otišao sam igrati".

 

Inače, odigrao je tek 25 minuta, a podsjećamo da je 78 minuta bio klinički mrtav, no liječnici u London Chest bolnici uspjeli su ga spasiti.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

agger_propustio_bjelorusiju_jer_dogovara_transfer_123343_85328_big.jpg

 

Danac ide u Barcelonu?

Agger propustio Bjelorusiju jer dogovara transfer?

 

Danski reprezentativac Daniel Agger propustio je Liverpoolovo gostovanje Gomelu u prvom susretu trećeg pretkola Evropske lige. Zbog povrede? Razlog očito leži negdje drugo.

Naime, Redsi su s 1:0 slavili u Bjelorusiji, a Agger nije putovao s momčadi. Iz kluba tvrde da je povrijeđen, no španski mediji smatraju da je Danac zagrijan za Barcelonu, te da se u strogoj tajnosti dogovara njegov transfer.

 

Nogometni zastupnik Per Steffensen je uvjeren kako je Agger bio spreman za igru, te da nije povrijeđen.

 

"Ne radi se tu o povredi. No, samo klub i trener mogu dati odgovor koji je razlog zbog čega nije bio u momčadi", kazao je Steffensen.

 

Agger ima dvogodišnji ugovor s Liverpoolom, a osim Barcelone zanimljiv je i Real Madridu te Manchester Cityju.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

balotelli_i_silva_sezonu_pocinju_sa_klupe_084328_85496_big.jpg

 

Kasno se priključili treninzima

Balotelli i Silva sezonu počinju sa klupe

 

Mario Balotelli i David Silva mogli bi sezonu u Premiershipu početi sa klupe, nakon što su imali nešto dužu pauzu u trenngu po okončanju Eura.

Oba igrača izostala su na sinoćnjoj utakmici sa Limerickom, a Mancini je isprobao druge varijante u napadu i pružio šansu Edinu Džeki koji mu se odužio na najbolji način, postigavši dva gola.

 

I Balotelli i Silva priključili su se treninzima Cityja tek prošlog utorka, a sezona u Engleskoj počinje za 13 dana kada na Etihad stiže Southampton. Prije ove utakmice, Mancini ima još samo Community Shield susret sa Chelseajem u nedjelju gdje će moći isporobati Balotellija i Silvu.

 

"Biće spremni za određenu minutažu, ali da li će biti i starteri, to je već drugo pitanje.", rekao je David Platt, Mancinijev asistent.

 

"Ako budemo imali tri povrijeđena napadača, onda će Mario morati igrati.", dodao je on.

 

"Ovo su bile dosta čudne pripreme, više fizičke nego taktičke. U stvari, radili smo odvojene pripreme za ove momke koji su kasnili zbog Eura, a odvojene za ekipu koja je igrala protiv Wolfsburga."

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

mancini_malo_je_vjerovatno_da_ce_dzeko_otici_093855_85498_big.jpg

 

Talijanski stručnjak o našem reprezentativcu

Mancini: Malo je vjerovatno da će Džeko otići

 

Trener Manchester Cityja, Roberto Mancini otkrio je da naš napadač, Edin Džeko najvjerovatnije neće napustiti klub ovog ljeta.

Jedan od naših najboljih igrača se u proteklom periodu dosta povezivao sa ekipom AC Milana, te se govorilo da ukoliko na Etihad stigne Robin van Persie, Džeko sigurno prelazi u redove Rossonera.

 

I sam Džeko je u svojim nedavnim izjavama kazao kako ne bi imao ništa protiv igranja u Italiji, ali talijanski stručnjak smatra da Edin u Seriji A neće zaigrati u narednoj sezoni.

 

"Drago mi je zbog interesa drugih klubova jer to znači da imamo dobre igrače, ali je malo vjerovatno da će on otići", kazao je Mancini za Sky Sport Italia te je dodao:

 

"On ima pravo da kaže da nije zabavno biti na klupi, ali kada dođete u veliki klub konkurencija je nešto normalno".

 

Mancini se potom osvrnuo i na prestojeću sezonu Serie A te je dao svoja predviđanja i prognoze.

 

"Juventus je glavni favorit ne samo zato što su osvojili Scudetto nego i zbog njihovih pojačanja", izjavio je Mancini te je naravno kratko prokomentarisao i predstojeću sezonu u Engleskoj.

 

"Što se Premier Lige tiče, Manchester United je favorit".

 

City će u odbranu titule krenuti utakmicom protiv Southamptona na svom terenu, u nedjelju, 19. avgusta.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

zasto_sahin_i_podolski_ne_bi_mogli_igrati_zajedno_  090324_85497_big.jpg

 

Netrpeljivost

Zašto Sahin i Podolski ne bi mogli igrati zajedno

 

Trener Real Madrida Jose Mourinho dao je zeleno svijetlo Nuriju Sahinu da napusti Madrid ukoliko za njega dođe dobra ponuda.

Menadžer Arsenala Arsene Wenger želi dovesti Sahina na Emirates, ali u cijeloj priči postoji jedan veliki problem.

 

Naime, Wenger je ranije ove godine u Arsenal iz Koelna doveo Lucasa Podolskog, koji ima dugu istoriju incidenata upravo sa Sahinom još iz vremena dok su obojica igrali u Bundesligi.

 

Na susretu između Koelna i Borussije Dortmund došlo je do varnica između dva fudbalera, a netrpeljivost se kasnije samo širila. Tako su se Podolski i Sahin još nekoliko puta sukobili kada su bili na terenu, a isto se desilo i u susretu između Njemačke i Turske.

 

Kako bi se slagali kada bi dijelili svlačionicu u Arsenalu ostaje da se vidi.

 

[video=youtube;8TkyDFlMDOs]http://www.youtube.com/watch?v=8TkyDFlMDOs&feature=player_embedded

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

oscar_chelsea_ima_nevjerovatne_ambicije_105013_85503_big.jpg

 

Oscar: Chelsea ima nevjerovatne ambicije

 

Novo pojačanje aktuelnog evropskog prvaka Chelseaja, Brazilac Oscar, vjeruje u veliki uspjeh sa svonim novim klubom.

Oscar će se svom novom klubu na Stamford Bridgeu pridružiti nakon što završi Olimpijada u Londonu, gdje se nalazi sa fudbalskom reprezentacijom Brazila.

 

"Chelsea je prvak Evrope, ali taj klub i dalje pokazuje toliko ambicija da je to čudo. Svi žele unaprijediti ekipu. Pobijediti u finalu Lige prvaka i onda dovesti pojačanja kao što sam ja i Eden Hazard govori dovoljno o ambicijama kluba", rekao je Oscar.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

city_spremio_20_miliona_funti_za_aggera_112654_85506_big.jpg

 

Danac na meti Građana

City spremio 20 miliona funti za Aggera

 

Nakon što su prethodne ponude odbijene, Manchester City je navodno spreman da plati 20 miliona funti za defanzivca Liverpoola, Daniela Aggera te da mu uz to ponudi i 100 hiljada funti sedmično.

Građani u ovom transferu vide sjajnu priliku da ojačaju svoju odbranu, a vjeruje se da bi Brendan Rodgers mogao pristati na Aggerovu prodaju jer mu treba novac za pojačanja.

 

Situacija je još zanimljivija kada se uzme u obzir da je Agger propustio zadnju utakmicu svog tima koju su igrali u Bjelorusiji protiv ekipe Gomela te da se za usluge svestranog defanzivca zainteresovana i Barcelona. Aggeru je navodno bilo dozvoljeno odsustvo sa utakmice u Bjelorusiji zbog pregovora oko transfera.

 

Danski internacionalac se Liverpoolu priključio 2006. godine za šest miliona funti, a postao je veoma popularan kod nacijača Redsa uprkos sklonosti povredama.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

mirallas_na_meti_arsenala_115350_85507_big.jpg

 

Mirallas na meti Arsenala

 

 

Ekipa Arsenala navodno ovog ljeta priprema ponudu za napadača Olympiakosa, Kevina Mirallasa.

Prema The Daily Mailu, Topnici su zainteresovani za svestranog belgijskog internacionalca te bi Arsene Wenger uskoro mogao krenuti po njega.

 

Budući da je ostanak Robina van Persija na Emiratesu neizvjestan, Arsenal želi dovesti zamjenu za Holanđanina prije nego što bude prekasno.

 

Pretpostavlja se da bi grčki gigant, Olympiacos bio spreman prodati Mirallasa za oko 6.5 miliona funti.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

vidic_na_terenu_nakon_osam_mjeseci_124724_85510_big.jpg

 

Defanzivac Uniteda se vratio na travnjak

Vidić na terenu nakon osam mjeseci

 

U nedjelju se u prijateljskoj utakmici protiv norveške Valerenge u Oslu u redove Manchester Uniteda vratio 30-godišnji srbijanski odbrambeni fudbaler, Nemanja Vidić.

Manchester United je remizirao protiv norveške ekipe, a jedan od najboljih defanzivaca Premier lige je odigrao 60-ak minuta.

 

Bila je to njegova prva utakmica nakon početka decembra prošle godine i poraza kod Basela kojim je United izgubio osminu finala Lige prvaka. Stradao je tada prednji križni ligament u desnom koljenu. Nakon prve dijagnoze prema kojoj je srbijanski defanzivac trebao van terena biti četiri mjeseca, Vidić je pauzirao osam.

 

"Osjećam se dobro, koljeno je u redu. Nadam se da će sa svakom idućom utakmicom biti sve bolje. Naravno, nedostaje mi osjećaja, boljeg pozicioniranja i fizičke snage. Bit će to u redu za nekoliko tjedana", sedmica nada se Vidić.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

clichyja_u_limericku_gadjali_bananom_151117_85522_big.jpg

 

Novi rasistički incident

Clichyja u Limericku gađali bananom

 

Da je rasizam iz dana u dan sve prisutniji u nogometu, jasan je pokazatelj prijateljski susret Limericka i Manchester Cityja u Irskoj.

Naime, u nedjelju je City na Thomond Parku u irskom Limericku savladoa istoimenog druoligaša s 4:0 (dva gola Edina Džeke, op.a), no dogodio se rasistički incident tokom susreta.

 

Prema tamnoputom francuskom reprezentativcu i lijevom beku Cityja, Gaelu Clichyju, bačena je banana... Sam se Clichy požalio na takav "tretman" putem vlastitog Twitter profila. Napisao je sljedeće:

 

"Kako je tužno vidjeti banane bačene na travnjak večeras. Znajući da ljudi diljem svijeta trebaju hranu. Nemam riječi za ovo", napisao je Clichy.

 

Iz Cityja se povodom ovog slučaja još nisu oglasili, dok su iz Limericka potvrdili da se vodi istraga i da se pregledavaju videosnimke kako bi se pronašao krivac za ovaj prekršaj.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

city_za_dzeku_od_milana_trazi_25_miliona_funti_151441_85523_big.jpg

 

Rossoneri ne odustaju od dovođenja Džeke

City za Džeku od Milana traži 25 miliona funti

 

Kako navodi portal Goal.com, Manchester City od AC Milana za našeg napadača, Edina Džeku traži 25 miliona funti.

Prethodno je AC Milan ponudio posudbu Džeke tokom naredne sezone sa opcijom da nakon isteka posudbe otkupe njegov ugovor.

 

Trener, Roberto Mancini je navodno spreman da sasluša ponude za našeg napadača, ali je i sam u ranijim intervjuima izjavio kako su veoma male šanse da Džeko napusti klub.

 

Milan je planirao dovesti Džeku na posudbu tokom koje bi mu oni isplaćivali plate, ali je City odbio ovu ponudu. Građani su također svjesni da je AC Milan nedavno prodao Ibrahimovića i Silvu PSG-u za 65 miliona eura te žele natjerati Rossonere da zavuku ruku dublje u džep.

 

Džeko, čija je cijena oko 27 miliona funti ima važeći ugovor sa prvakom Engleske još tri godine, a u zadnje vrijeme je izjavljivao kako nije zadovoljan sa minutažom te je u jednom razgovoru istakao kako ne bi imao ništa protiv igranja u Seriji A.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

sluzbeno_cazorla_potpisao_za_arsenal_115741_85565_big.jpg

 

Od danas novi Topnik

Službeno: Cazorla potpisao za Arsenal

 

Topnici su objavili na svojoj službenoj internet stranici da je postignut dogovor sa veznjakom Santijem Cazorlom, koji je od danas i službeno novi igrač Arsenala.

"Arsenal s oduševljenjem objavljuje da je španski reprezentativac Santi Cazorla od danas i službeno naš igrač i to na duže vrijeme", stoji u saopštenju londonske momčadi.

 

Dvadesetsedmogodišnji, sada već bivši igrač španske Malage, u Arsenal je stigao za još uvijek neutvrđeni novčani iznos.

 

U dresu Malage, Cazorla je nastupio 38 puta, te je 9 puta bio strijelac.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

van_persie_zeli_preci_u_manchester_united_150817_85576_big.jpg

 

Van Persie želi preći u Manchester United

 

Napadač Arsenala Robin van Persie, kako tvrde engleski mediji, želi da se što prije završi njegov transfer u Manchester United.

Engleski mediji tvrde kako Van Persie želi preći na Old Trafford, ali postaje nervozan čekajući odluku Sir Alexa Fergusona o tome želi li platiti oko 30 miliona eura koliko za njega traži Arsenal.

 

Navodno je holandski napadač saopštio čelnicima Arsenala da želi preći u Manchester United, te je odbacio mogućnost odlaska u Manchester City i Juventus, koji su također zainteresovani za njega.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

mancinija_brine_forma_igraca_203241_85600_big.jpg

 

Uoči početka sezone

Mancinija brine forma igrača

 

Roberto Mancini, menadžer aktuelnog prvaka Engleske Manchester Citya, zabrninut je zbog forme svojih igrača uoči početka sezone.

Prvu utakmicu u narednoj sezoni Manchester City igra sa ekipom Chelseaja u okviru Community Shielda, a Mancinija brine forma svojih igrača.

 

"Predhodne dvije prijateljske utakmice za nas su bila od ogromnog značaja, ali nisu bile dovoljne da se igrači vrate u takmičarsku formu. Za to će nam biti potrebno tri ili četiri sedmice. Imamo vremena i pokušaćemo da se to je bolje moguće pripremimo za otvaranje sezone", kazao je Mancini.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

huth_obolio_do_meningistisa_092615_85619_big.jpg

 

Huth obolio do meningistisa?

 

Saigrač našeg Asmira Begovića iz Stokea, Robert Huth navodno je obolio od meningitisa.

Iz ovog engleskog premierligaša su javili da će 27-godišnji defanzivac biti podvrgnut detaljnim pretragama koje će pokazati o kojoj se tačno vrsti bolesti radi i koliko će vremena trebati Huthu trebati za oporavak.

 

"Robertova bolest je za nas velika briga. Prošle sedmice se počeo osjećati loše, a tokom vikenda mu se stanje dodatno pgoršalo. Robertovo zdravlje trenutno je najvažnije i nadamo se da će sve biti u redu", poručio je Pulis.

 

Robert Huth, koji je od 2004. do 2009. godine upisao 19 nastupa za njemačku reprezentaciju, proveo je četiri godine u Chelseaju i tri u Middlesbroughu, iz kojeg je 2009. godine stigao u Stoke. U lipnju ove godine produljio je ugovor s tim klubom do kraja sezone 2015/16.

 

Stoke će novu sezonu u Premiershipu započeti ogledom protiv povratnika u društvo najboljih, Readinga 18. avgusta. Menadžer Tony Pulis kaže da u klubu trenutno više brinu za zdravlje jednog od ključnih igrača nego što razmišljaju o toj utakmici.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

robin_van_persie_potpisuje_za_manchester_united_101759_85677_big.jpg

 

Manchester Evening News tvrdi

Robin Van Persie potpisuje za Manchester United?

 

Čini se da je senzacionalan transfer na pomolu, te da ćemo vrlo brzo imati priliku vidjeti jednog od najboljih svjetskih napadača Robina van Persieja u dresu Manchester Uniteda.

Prema pisanju Manchester Evening Newsa, ovaj transfer je gotova stvar, te da će se tokom dana Holanđanin sastati sa čelnicima Uniteda, kako bi dogovorio detalje ugovora.

 

U prilog ovim tvrdnjama ide i sinoćnja izjava Sir Alexa Fergusona nakon odigravanja prijateljskog susreta sa Barcelonom. On je potvrdio da je uprava njegovog kluba poslala ponudu za RVP-a, te je bio prilično uvjeren da će uspjeti dogovoriti sve uslove.

 

"Poslali smo ponudu, a oni pokušavaju pregovarati i sa ostalim klubovima. Mi samo moramo ustrajati", istakao je Ferguson, te dodao:

 

"Nadamo se da ćemo uspjeti, dajemo sve od sebe, ali za sada još uvijek nema napretka."

 

Da li su tvrdnje mančesterskog lista tačne, mogli bi saznati već u poslijepodnevnim satima, kada se očekuje održavanje pomenutog sastanka.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

liverpool_dovodi_diega_godina_120339_85684_big.jpg

 

Kao zamjenu za Aggera

Liverpool dovodi Diega Godina

 

Ekipa Liverpoola želi u svoje redove dovesti defanzivca Atletico Madrida, Diega Godina budući da je Daniel Agger navodno jako blizu odlaska sa Anfielda.

 

Agger bi prema navodima medija svoju karijeru trebao nastaviti u redovima Manchester Cityja, a Urugvajac Godin se istakao kao idealna Liverpoolova zamjena za danskog internacionalca.

 

Pretpostavlja se da su Redsi u proteklih nekoliko mjeseci posmatrali Godina te su spremni iskoristit lošu finansijsku situaciju Atletico Madrida i poslati ponudu.

 

Kako navodi Goal.com, Liverpool je spreman prodati Aggera Cityju samo ukoliko Građani ponude minimalno 23 miliona eura te veznjaka Adama Johnsona na posudbu.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

anfield_bi_mogao_promjeniti_ime_143803_85692_big.jpg

 

Vlasnik Liverpoola, John W. Henry izjavio:

"Anfield bi mogao promjeniti ime"

 

Vlasnik Liverpoola, John W. Henry je izjavo da bi klub mogao prodati prava na ime svog Anfielda ukoliko se pojavi pravi partner.

"Dogovor oko prava na ime Anfielda bi se mogao postići, pretpostavljam ukoliko se nađe pravi partner", kazao je Henry za The Tomkins Times.

 

Henry je također istakao kako je osvajanje Liga kupa prošle sezone bio veoma važan trenutak za klub te je također kazao kako su male šanse da njegov klub osvoji naslov prvaka ove u predstojećoj sezoni.

 

"Ne takmičite se samo za novac. Takmičite se da bi pobjedili. Osvajanje Carling kupa prošle sezone je bio veliki uspjeh za ekipu baš kao što je to bilo i finale FA kupa. Navijači su glavni stub Liverpoola i prošli su kroz dosta toga u proteklih par godina. Naši igrači su znali šta ti kupovi znače našim navijačima. Na neki način oni su bili jedino za šta smo igrali protekle sezone jer su nastupi u Premier ligi jednostavno bili razočaravajući", kazao je Henry te je na kraju dodao:

 

"Naš cilj je osvajanje Premier lige. To se neće desiti ove godine ali to je ono čemu težimo prije svega. To će jedino da se desi ukoliko se naši nastupi u prvenstvu promijene. Morate izgraditi snažan klub ukoliko želite da osvojite ligu. Mi ćemo to i učiniti".

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

rooney_odusevljen_mogucim_dolaskom_van_persieja_101426_85750_big.jpg

 

"On je igrač kojem se divim"

Rooney oduševljen mogućim dolaskom Van Persieja

 

Napadač Manchester Uniteda Wayne Rooney, oduševljen je mogućnošću da zaigra u napadu zajedno sa Robinom van Persiejom.

Prvi napadač Crvenih đavola, nije štedio riječi hvale za holandskog napadača, kojem se, kako kaže, već odavno divi.

 

"On je igrač kojem se divim. Fantastičan je igrač, u Arsenalu već godinama igra nevjerovatno", kazao je Rooney, te dodao:

 

"Prošla sezona mu je vjerovatno bila i najbolja, postigao je mnogo golova. Ako ovdje dođe, bit će veliko pojačanje za momčad", smatra dvadesetšestogodišnji napadač.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

liverpool_doveo_joe_allena_111309_85753_big.jpg

 

Drugo pojačanje u ovo prelaznom roku

Liverpool doveo Joe Allena

 

Kako prenose engleski mediji, saradnja između Liverpoola i veznjaka Swansea, Joe Allena je dogovorena. Ostalo je još samo da se stavi potpis na ugovor.

O dolasku Allena na Anfield se u zadnje vrijeme dosta govorilo, a na njegovom dovođenju u redove Redsa insistirao je naravno novi trener Liverpoola, Brendan Rodgers.

 

Bilo kako bilo, čelnici Swansea nisu bili oduševljeni idejom o Allenovom odlasku, ali su ipak na kraju za cifru od oko 15 miliona funti pristali na prodaju ovog igrača.

 

"Ostalo je još samo da se sa Swanseom dogovore neke sitnice, ali Allen će biti naš igrač u narednih 24 sata", kazao je Rodgers nakon utakmice Evropa lige protiv bjeloruskog Gomela.

 

Tom susretu prisutvovao je i sam Joe Allen te su mediji prenijeli da je posao već gotov. Allen je drugo pojačanje Liverpoola u ovom prelaznom roku nakon što je nedavno u klub stigao mladi talijanski napadač, Fabio Borini.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

rooney_city_ce_tesko_odbraniti_titulu_150746_85769_big.jpg

 

United ima veliki motiv da se vrati na vrh

Rooney: City će teško odbraniti titulu

 

Prva opcija Alexa Fergusona u napadu Manchester Uniteda Wayne Rooney, smatra da aktuelni šampion Manchester City nema iskustvo potrebno za branjenje titule, te da njegovoj momčadi neće faliti motivacije u želji da vrati prvu poziciju koju im je prošle sezone preoteo gradski rival.

"Nisam siguran da nam treba veća motivacija od poraza, na način koji smo svi teško podnijeli. Sada imamo dobru priliku da se vratimo, ovo je naša šansa da pokažemo svima da smo dobar tim i da smo sposobni osvojiti ligu ove sezone. To je naš cilj", priznao je Rooney.

 

S druge strane, momčad našeg Edina Džeke će se suočiti sa situacijom u kojoj nemaju iskustva, a Rooneyevo mišljenje je da odbrana titule zna biti dosta teža od samog osvajanja.

 

"Bit će to drugačija situacija za City, nešto što nisu okusili ranije, dok mi znamo sve o tome. Znamo da svi pokušavaju podići nivo svoje igre kada igraju protiv Manchester Uniteda. Sada će se, očigledno i City kao šampion morati suočiti s tim. Nekada to zna biti jako teško".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...