Jump to content
Oficijalni partneri

Barclays Premier League


InoMessi
 Share

Recommended Posts


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

remi_tottenhama_i_galaxyja_091401_84699_big.jpg

 

Remi Tottenhama i Galaxyja

 

U prijateljskom susretu odigranom u Sjedinjenim Američkim Državama Tottenham i Los Angeles Galaxy su remizirali (1:1).

U prijateljskom susretu odigranom u Sjedinjenim Američkim Državama Tottenham i Los Angeles Galaxy su remizirali (1:1).

 

Engleska momčad bolje je otvorila susret i u 17. minuti je povela preko Garetha Balea, koji se najbolje snašao u šesnaestercu američke momčadi nakon centaršuta Sigurdssona.

 

Međutim, samo jedanaest minuta kasnije Galaxy dolazi do izjednačenja. Nakon dobre akcije David Junior Lopez pogađa za konačnih 1:1.

 

Pripremna utakmica:

LA Galaxy – Tottenham 1:1 (Lopez 28 / Bale 17)

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

henry_u_arsenal_se_vracam_ali_samo_kao_trener_113938_84705_big.jpg

 

Henry: U Arsenal se vraćam, ali samo kao trener

 

Thierry Henry izjavio je da vjeruje da će se vratiti u Arsenal kao trener, nakon što završi nogometnu karijeru.

Tridesetčetverogodišnji Francuz, koji igra za New York Red Bulls, u januaru je bio na posudbi u Arsenalu, tokom pauze u američkom prvenstvu.

 

Henry nije siguran da li će isto učiniti i naredne godine, ali je otkrio da bi se u budućnosti mogao vratiti u Arsenal kao trener.

 

"Ne znam kako, zavisi. Zaista, ne znam. Moram prvo da završim karijeru. Sigurno ću se vratiti u Englesku, u Arsenal. Zainteresiran sam za trenerski posao, ali o tome u ovom trenutku ne razmišljam", rekao je Henry za Telegraph.

 

"Ne mislim se vraćati kao igrač u Arsenal, a to nisam planirao ni prošli put. To se dogodilo jer su neki igrači Arsenala bili na Afričkom kupu nacija. Pozvali su me iz kluba i to je sve", dodao je.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

city_odbio_ponudu_juventusa_za_edina_dzeku_132417_84711_big.jpg

 

City odbio ponudu Juventusa za Edina Džeku

 

 

Manchester City je odbio ponudu u visini od 20 miliona eura koliko je Juventus ponudio za Edina Džeku.

Kako danas tvrde engleski mediji, Manchester City je odbio ponudu Juventusa od 20 miliona eura za Edina Džeku, ali se pregovori nastavljaju.

 

Italijanski gigant se ponovo okrenuo Džeki, nakon što je postalo izvjesno kako neće moći dovesti Robina van Persiea iz Arsenala, kao ni Stevana Jovetića iz Fiorentine.

 

City je spreman saslušati ponude, ali nisu pristali na Juvetusovih 20 miliona eura, tim prije što su Džeku Wolfsburgu platili 31 milion eura prije godinu i pol.

 

Juventus bi mogao dovesti Džeku na pozajmnicu naredne sezone, sa opcijom da na kraju sezone otkupe njegov ugovor, ali za sumu veću od 20 miliona eura, na koju City definitivno ni u jednom slučaju neće pristati.

 

Stara dama Džeki nudi sedmičnu platu u visini od 96.000 eura neto, što bi značilo da bi rezentativac Bosne i Hercegovine u Torinu imao nešto manju platu, ali bi bez obzira pristao na odlazak jer kod Roberta Mancinija minute u igri dobiva na kapaljku.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

arsenalovci_odabrali_brojeve_164618_84725_big.jpg

 

Arsenalovci odabrali brojeve

 

Arsenal je danas objavio brojeve koje će na dresovima nositi njihovi fudbaleri u narednoj sezoni.

Novopridošli napadač, Francuz Olivier Giroud dobio je broj 12, koji je svojevremeno nosio legendarni napadač Topnika Thierry Henry, dok je igrao na posudbi u klubu tokom protekle sezone.

 

Također, poljski golman Wojciech Szczesny preuzeo je "jedinicu" od Manuela Almunije, a jedini koji još uvijek nije dobio broj je Lukas Podolski. Nijemac čeka odlazak Robina Van Persieja iz kluba kako uzeo dres sa brojem 10.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

oscar_potpisao_za_chelsea_183031_84734_big.jpg

 

Zvanično!

Oscar potpisao za Chelsea

 

Nakon što je prije nekoliko dana prošao medicinske preglede mladi brazilski fudbaler Oscar od danas je i zvanično novi igrač Chelseaja.

Aktuelni prvak Evrope potvrdio je na zvaničnom klupskom sajtu da su potpisali ugovor sa Brazilcem, a ekipi će se Oscar pridružiti nakon nastupa za Brazil na Olimpijskim igrama u Londonu.

 

Ovaj 20-godišnji veznjak u ekipu sa Stamford Bridgea dolazi iz brazilskog Internacionala gdje je proveo protekle dvije godine. Iako nije poznata suma koju je Roman Abramovič izdvojio za ovog sjajnog fudbalera, pretpostavlja se da je Internacional za Oscara dobio sumu od 25 miliona funti.

 

[video=youtube;qylYK5Fz7Vw]

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

kompany_produzio_ugovor_na_sest_godina_090525_84766_big.jpg

 

Ostaje u Manchesteru

Kompany produžio ugovor na šest godina

 

Belgijski reprezentativac, Vincent Kompany potpisao je novi ugovor sa Mancheter Cityjem.

Kompany je potpisao ugovor na šest godina što je najduži ugovor u novijoj istoriji kluba.

 

Sa Kompanyem kao kapitenom City je osvojio titulu prvaka Engleske po prvi put u 44 godine, a vođa odvrane plavih ističe kako je žedan novih trofeja.

 

"Ako ti je negdje lijepo onda nema potrebe da tražiš novo mjesto.", rekao je Kompany na potpisu ugovora. "Man City je projekat koji ne pripada samo vlasnicima kluba ili uposlenicima. To je i moj projekat."

 

"Bio sam ovdje od početka i vidio klub kako se mijenja iznutra i izvana. Vjerujem da sam i ja doprinio promjenama. Lijepo je znati da mogu biti u Cityju još šest godina. To je za mene istinski kompliment i dokaz da me u klubu cijene."

 

"Nadam se da ću u budućnosti doprinjeti i više nego što sam doprionosio do sada. Navijači su me zaista izvanredno primili i to je jedan od razloga zbog kojih sam potpisao novi ugovor. Moja porodica je ovdje sretna, a ostalo je još toliko trofeja za osvojiti.", dodao je on.

 

"Velika mi je čast što sam izabran da budem kapiten ove ekipe. Posebno u Engleskoj, to je mnogo veća odgovornost. Nikad nisam poricao da je ovo može biti i najteži tim u čitavoj ligi u kojem možete biti kapiten, ali spreman sam prezeti odgovornost i odgovoriti izazovima."

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

newcastle_jos_uvijek_zeli_remyja_155908_84795_big.jpg

 

Svrake traže pojačanje u napadu

Newcastle još uvijek želi Remyja

 

Newcastle United je još uvijek zainteresovan a dovođenje francuskog internacionalca, Loica Remyja.

Navodno je trener popularnih Svraka, Alan Pardew odlučan u namjeri da dovede ovog sjajnog napadača Marseilla koji se u zadnje vrijeme povezivao sa dosta klubova u Engleskoj.

 

Kao najveći konkurent Newcastleu se ističe Tottenham, a pretpostavlja se da bi za dovođenje 25-godišnjeg napadača trebalo izdvojiti oko 15 miliona funti.

 

Remy je također dio reprezentacije Francuske, a u nacionalnom dresu je ubilježio i 17 nastupa.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

west_ham_ponudio_17_miliona_funti_za_carrolla_164023_84862_big.jpg

 

Čekićari se pojačavaju

West Ham ponudio 17 miliona funti za Carrolla

 

West Ham United navodno je ponudio 17 miliona funti za napadača Liverpoola, Andyja Carrolla.

Trener Čekićara, Sam Allardyce navodno želi Carrolla prvo dovesti na posudbu koju bi platio 2 miliona funti, a uz to bi ponudio i 15 miliona funti za otkup ugovora po isteku posudbe.

 

Ukoliko bi sve prošlo kako Čekićari planiraju, ovo bi bilo najskuplje pojačanje ikad dovedeno u redove ove londonske ekipe. Bilo kako bilo pretpostavlja se da bi Liverpool pristao na najmanje 20 miliona funti s obzirom da žele da vrate što veći dio cifre od 35 miliona koliko je Carroll koštao kada su ga doveli iz Newcastlea.

 

Zanimljivo je da je špekulacije dodatno podgrijao i sin vlasnika kluba, ujedno i suvlasnik, Jack Sullivan svojim statusom na Twitteru.

 

"Tata radi na dovođenju najvećeg pojačanja u historiji kluba - dvostruko većeg od najvećeg do sada".

 

Najveće pojačanje Čekićara do sada je Savio Nsereko koji je doveden 2009. godine za 9 miliona funti.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

tottenham_ponovo_zeli_brazilca_172403_84864_big.jpg

 

Tottenham ponovo želi Brazilca

 

Ekipa Tottenhama ponovo razmatra mogućnost dovođenja brazilskog napadača Leandra Damiaoa.

Ovaj 23-godišnji napadač Internacionala je bio na radaru tima sa White Heart Laneu u vremenu dok je tim vodio Harry Redknapp, a sada je ponovo u interesu rukovodstva Spursa.

 

Predsjednik Tottenhama Daniel Levy je posmatrao Damiaoa na utakmici protiv Egipta na Olimpijskim igrama, no iz njegovog kluba su objavili kako ovaj napadač nije na prodaju.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

mancini_premiership_nam_je_prioritet_i_ove_sezone_180113_84867_big.jpg

 

Mancini: Premiership nam je prioritet i ove sezone

 

Menadžer Manchester Cityja Roberto Mancini izjavio je kako je popularnim Građanima i u sezoni pred nama glavni prioritet odbrana titule u Premier ligi.

Mancini je izjavio kako želi ostvariti dobar rezultat i u Ligi prvaka, ali je glavna preokupacija tima osvajanje nove titule u Premiershipu.

 

"Naravno da bi smo voljeli doći do titule u Ligi prvaka, no prije svega mi želimo ponovo osvojiti još jednu titulu u domaćem prvenstvu. Ligu prvaka nije lako osvojiti. Chelseaju je trebalo skoro deset godina da je osvoji", rekao je Mancini.

 

Italijsanki stručnjak je također izjavio kako je zadovoljan pripremnim utakmicama, a naročito današnjom pobjedom nad Arsenalom.

 

"Igrali smo veoma dobro i ovo je jako bitna pobjeda. Sretan sam što sve ide po planu", dodao je Mancini.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

kompany_se_povrijedio_u_utakmici_protiv_arsenala_183429_84871_big.jpg

 

Kapiten Građana napustio igru

Kompany se povrijedio u utakmici protiv Arsenala

 

Kapiten Manchester Cityja, Vincent Kompany lakše se povrijedio u današnjem prijateljskom susretu njegovog tima i londonskog Arsenala, koji se odigrao u Pekingu.

Belgijski internacionalac je bio prisiljen da napusti teren i vjerovatno je izveden iz igre da bi se spriječila teža povreda koja bi ovog sjajnog defanzivca mogla izbaciti iz stroja pred početak nove sezone.

 

Kompany je nedavno potpisao i novi ugovor sa Manchester Cityem na šest godina.

 

Recimo još da je aktuelni prvak Engleske je bio bolji sa 2:0, a strijelci pogodaka za Građane su bili Pablo Zabaleta i Yaya Toure.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

demba_ba_lijepo_mi_je_u_newcastleu_200529_84877_big.jpg

 

Demba Ba: Lijepo mi je u Newcastleu

 

Senegalski internacionalac koji nastupa za Newcastle, Demba Ba ponovno je izjavio kako želi ostati u redovima Svraka te je istakao kako su bilo kakve špekulacije o njegovom odlasku neistina.

"Ne zanima me šta se priča. Mislim da je to dio igre. Bilo kako bilo ni u jednom trenutku nisam rekao ništa drugo nego da mi je jako lijepo u Newcastleu", kazao je Ba za Journal dodavši:

 

"Novine i ja nismo baš u najboljim odnosima trenutno. Mjesecima ljudi govore o meni ali se ništa ne dešava. Naravno, jedva čekam novu sezonu sa Newcastleom. Moramo biti još bolji nego što smo bili prošle sezone. Ja lično jedva čekam prvu utakmicu".

 

Senegalski napadač je dokazao svoj kvalitet sa 15 golova koji su pomogli njegovom Newcastleu da završi na petom mjestu u Premier ligi.

 

Trener Svraka, Alan Pardew odlučan je u namjeri da zadrži Dembu Ba te da na taj način omogući da tandem Cisse- Ba i naredne sezone zadaje glavobolje protivničkim odbranama.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

oscar_dat_cu_sve_od_sebe_bez_obzira_na_poziciju_105147_84895_big.jpg

 

Novi igrač Chelseaja izjavio

Oscar: Dat ću sve od sebe bez obzira na poziciju koju igram

 

Novi igrač Chelseaja, Oscar poručio je treneru Plavaca, Robertu Di Matteu da će biti zadovoljan bez obzira na poziciju koja mu bude dodijeljena.

Mladi Brazilac je nedavno dogovorio prelazak u redove londonske ekipe, te se priključio listi pojačanja Chelseaja na kojoj su do sada Kevin De Bruyne, Eden i Thorgan Hazard te Marko Marin.

 

Iako je Chelsea završio na šestom mjestu u Premier ligi sezona je zaključena uspjehom, osvajanjem Lige prvaka. Bilo kako bilo, Oscar je istakao kako želi igrati važnu ulogu u Chelseaju u prestojećoj sezoni.

 

"Ovo je san za mene. Nakon Olimpijade razgovarat ću sa menadžerom. Spreman sam da uradim sve što mi on kaže. U Internacionalu sam igrao na više različitih pozicija tako da mi nije problem prilagoditi se", kazao je Oscar te je dodao:

 

"Priključujem se Chelseaju da bih osvojio još trofeja. Ovaj projekt je za mene veoma zanimljiv pogotovo zbog velikog broja mladih igrača koje oni dovode. Ponuda je bila jako dobra i nisam morao dva puta razmisliti. Dobar sam prijatelj sa Davidom Luizom, a tu su i Ramires i Lucas Piazon tako da će mi oni pomoći da se prilagodim".

 

Oscar se također osvrnuo i na svoje nastupe i nastupe njegove reprezentacije na Olimpijskim igrama te na pobjedu u prvoj utakmici protiv Egipta.

 

"Uvijek je teško početi na ovakvim takmičenjima. Napravili smo neke greške koje više ne smijemo praviti. Želimo to popraviti. Naš tim napreduje nakon svake utakmice. Moja igra je bila dobra i uspio sam dva puta asistirati. Radio sam ono što obično i radim na terenu i pokušao sam da što više pomognem ekipi. Nadam se da ću ovako i nastaviti".

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

city_jos_uvijek_zeli_de_rossija_115257_84897_big.jpg

 

Engleski prvak traži pojačanja

Manchester City još uvijek želi De Rossija

 

Aktuelni prvak Premier lige, Manchester city još uvijek u svoje redove želi dovest talijanskog internacionalca, Daniele De Rossija.

Daily Star je javio da bi Roberto Mancini mogao krenuti po svog sunarodnjaka uskoro budući da se sve više govori kako se malo radi na pojačavanju najbolje ekipe u Engleskoj.

 

Poznato je da je Mancini veliki fan 28-godišnjeg veznjaka za kog bi trebala biti izdvojena velika suma budući da njegov ugovor sa Romom ističe tek 2017. godine.

 

Mancini je također u januaru kazao kako bi De Rossi bio idealno pojačanje za njegovu ekipu. Bilo kako bilo, vremena je sve manje s obzirom da će Građani svoju prvu utakmicu u novoj sezoni Premier lige odigrati 19. avgusta.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

van_persie_u_unitedu_zeli_istu_platu_kao_rooney_165029_84988_big.jpg

 

Gdje će na kraju završiti Holanđanin?

Van Persie u Unitedu želi istu platu kao Rooney

 

Manchester United zainteresovan je za holandskog napadača Arsenala Robina van Persiea koji traži istu platu koju ima Wayne Rooney.

Napadač Manchester Uniteda na Old Traffordu zarađuje 220.000 funti sedmično, dok je Van Persie odbio ponudu Arsenala prema kojoj bi zarađivao 130.000 funti sedmično.

 

Kako tvrde engleski mediji, Van Persie bi rado prešao na Old Trafford, kako bi mogao osvojiti još koji trofej. Posljednji trofej koji je Van Persie osvojio sa Arsenalom bio je FA kup 2005. godine.

 

Međutim, Van Persie želi da dobije istu platu kao što je ima najplaćeniji igrač Uniteda, Wayne Rooney. Osim Uniteda, za Van Persiea su zainteresovani Juventus i Manchester City.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

wilshere_jos_nije_spreman_170632_84991_big.jpg

 

Wilshere još nije spreman

 

Arsenalov nogometaš veznog reda, Jack Wilshere, neće biti spreman za početak nove premierligaške sezone.

Engleski reprezentativac nije odigrao nijednu utakmicu još od prošle godine zbog niza teških povreda gležnja i koljen. Očekivalo se da će biti spreman za novu sezonu, međutim čini se da će još pauzirati.

 

"Nadamo se da ćemo imati Wilsherea spremnog u listopadu. Kako će se vratiti i Abou Diaby bit će kao da smo potpisali dvojicu novih igrača. Ove sezone ćemo imati jaku i kompetitivnu momčad", kazao je menadžer Topnika Arsene Wenger.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

de_jong_sretan_sam_u_cityju_155851_85062_big.jpg

 

De Jong: Sretan sam u Cityju

 

Manchester Cityjev veznjak Nigel De Jong ističe kako je sretan u klubu, te ga ne zanimaju špekulacije oko njegove budućnosti.

Holandski reprezentativac ima još godinu dana ugovora sa Građanima, a navodno je za njegove usluge zainteresovan za Bayern.

 

"Ne želim razgovarati o tome u ovom trenutku, ne razmišljam o tome. Igram nogomet i jako sam sretan ovdje" ističe De Jong i dodaje:

 

"Drago mi je kada sam na terenu i kada mogu igrait, nogomet je najljepša igra na svijetu i morate uživati u svakom trenutku".

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

city_slavio_protiv_malezana_tevez_dobio_neugodnu_poruku_181156_85076_big.jpg

 

Prijateljska utakmica

City slavio protiv Malezijaca, Tevez dobio neugodnu poruku

 

Engleski prvak, Manchester City, savladao je najboljih jedanaest igrača Malezije u prijateljskom susretu.

Susret je odigran u Kuala Lumpuru, a City je bez većih problema, sasvim očekivano, stigao do pobjede. Nakon prvih 45 minuta, u kojima je City imao nekoliko zrelih prilika, rezultat je glasio 1:0 za izabranike Roberta Mancinija.

 

Jedini gol u prvom dijelu postigao je Argentinac Sergio Aguero, a ekspresno su Englezi otvorili drugi dio. Carlos Tevez je u 48. povisio na 2:0, a Adam Johnson četiri minute kasnije na 3:0.

 

Utješni gol za Malezijce postigao je Akin tri minute prije kraja utakmice. City je nastupio u sljedećem sastavu: Pantilimon, Kolarov, Zabaleta, Savic, Kolo, Yaya ©, Johnson, Suarez, Razak, Tevez, Aguero.

 

Dodajmo kako su se domaći navijači, inače fanovi Cityjevog rivala Uniteda, osvetili Tevezu. Argentinac je na proslavi titule poručio "R.I.P. Sir Alex Ferguson", a sada je istu sudbinu i sam doživio.

 

 

Prijateljska utakmica:

Malezija 11 - Manchester City 1:3 (Akin 87/ Aguero 17, Tevez 48, Johnson 52)

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

united_dogovorio_novo_sponzorstvo_na_dresovima_184309_85077_big.jpg

 

United dogovorio novo sponzorstvo na dresovima

 

Viceprvak engleske Premier lige Manchester United objavio je danas kako je dogovorio novog sponzora na dresovima.

Crveni đavoli su dogovorili sponzorstvo sa američkom kompanijom General Motors, te će na dresovima od 2014. godine imati reklamu Chevroleta.

 

"Potpisali smo dugogodišnji ugovor sa General Motorsom. Tek smo nekoliko mjeseci poslovni partneri sa Chevroletom, ali oni već imaju nekoliko fantastičnih poslovnih ideja koji će biti korisni za sve nas. Poznato je da United ima 659 miliona fanova širom svijeta i ovaj ugovor će nam donijeti obostranu korist", reako je direktor marketinga Uniteda Richard Arnold.

 

Chevrolet će biti peti sponzor Manchester Uniteda u 134-godišnjoj historiji.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

andy_carroll_novi_igrac_west_hama_211847_85093_big.jpg

 

Andy Carroll novi igrač West Hama

 

West Ham United i Liverpool, dogovorili su uslove oko posudbe reprezentativca Engleske Andyja Carrolla, te će 23-godišnji napadač od naredne sezone nositi dres popularnih Čekićara.

Kako prenosi BBC West Ham će Liverpoolu platiti dva miliona funti za jednogodišnju posudbu Carrolla, a ukoliko ga budu željeli potpisati na kraju sezone Redsima će biti isplaćeno dodatnih 17 miliona funti.

 

Carroll je u Liverpool stigao iz Newcastlea u januaru 2011. godine za 35 miliona funti, no Carroll je razočarao svojim nastupima, te je u 42 utakmice za tim sa Anfielda postigao svega šest golova.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

ferdinand_optuzen_zbog_cokoladnog_sladoleda_173454_85073_big.jpg

 

FA pokrenuo postupak

Ferdinand optužen zbog "čokoladnog sladoleda"

 

Stopera Manchester Uniteda Rio Ferdinand našao se pod optužbom Fudbalskog saveza Engleske zbog posta na svom Twitter profilu.

Fudbalski savez Engleske optužio je Ria Ferdinanda zbog "neprimjerenog ponašanja", nakon što je ovaj veteran na svom Twitter profilu igrača Chelseaja Ashleya Colea nazvao "čokoladnim sladoledom".

 

Engleski FA smatra da je ova Ferdinandova izjava bila neprimjerena, te će protiv njega pokrenuti disciplinski postupak.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

dionice_uniteda_uskoro_na_berzi_131504_85127_big.jpg

 

Navijači ljuti na vlasnike

Dionice Uniteda uskoro na berzi

 

Vlasnici Manchester Uniteda porodica Glazer, najavila je prodaju deset posto dionica ovog kluba na njujorškoj berzi.

Ono što bi moglo naljutiti navijače su špekulacije da će Glazeri zadržati polovinu od očekivanih 190 miliona funti prihoda, iako su fanovi očekivali da će se ta suma utrošiti na smanjenje dugova kluba, koje prema procjenama iznose oko 400 milona funti.

 

Ova vijest je objavljena samo dan nakon što je ovaj premierligaški velikan dogovorio sedmogodišnje sponzorstvo sa automobilskom kompanijom Chevrolet, koje će početi 2014. godine.

 

Ovo će prema svemu sudeći biti još jedan potez Glazera kojem će se protiviti navijači Uniteda, koji su nezadovoljni poslovanjem svojih vlasnika još od njihovog preuzimanja kluba 2005. godine.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

almunia_potpisao_za_watford_174742_85151_big.jpg

 

Almunia potpisao za Watford

 

Španski golman engleske ekipe Arsenala Manuel Almunia danas je postao novi čuvar mreže engleskog drugoligaša Watforda.

Ovaj 35-godišnjem veteranu ugovor sa Arsenalom je istekao na kraju prošle sezone, te je kao slobodan igrač potpisao novi ugovor sa članom Championshipa Watfordom.

 

Almunia je za Arsenal odigrao 175 utakmica, a na Emirates je stigao 2004. godine iz Celte iz Viga.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

manchester_city_se_okrece_higuainu_124706_85187_big.jpg

 

Građani u potrazi za pojačanjima

Manchester City se okreće Higuainu

 

Ekipa Manchester Cityja se uoči predstojeće planira pojačati, a jedno od imena kojima se špekuliše u zadnje vrijeme je Gonzalo Higuain.

Argentinski napadač je sada u vrhu liste želja Roberta Mancinija budući da je sve manje nade da će Robin Van Persie pojačati redove Cityja.

 

Higuain ima važeći ugovor sa Real Madridom do 2016. godine, a Građani su za njegovo dovođenje navodno spremni ponuditi 35 miliona funti.

 

Argentinac je protekle sezone bio drugi izbor trenera Josea Mourinha, iza Karima Benzeme, a ukoliko pređe u redove engleskog prvaka, postat će treći argentinski napadač u ovom klubu.

 

Pretpostavlja se da će City, ukoliko odluči da krene po Higuaina morati da se odrekne usluga nekog od svojih trenutnih napadača. Naime na platnoj listi ovog kluba se pored Teveza, Aguera, Džeke i Balotellija nalaze i Emmanuel Adebayor te Roque Santa Cruz.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

cazorla_u_londonu_na_lijecnickim_pregledima_145745_85194_big.jpg

 

Uskoro potpisuje za Arsenal

Cazorla u Londonu na liječničkim pregledima

 

Španski internacionalac, Santi Cazorla navodno će otputovati za London ove sedmice na ljekarske preglede nakon kojih će se priključiti ekipi Arsenala.

Španski internacionalac bi ove sedmice i konačno trebao da napusti redove Malage koja je zapala u finansijske probleme te ima problema sa isplaćivanjem plata.

 

Topnici su navodno prije par dana održali razgovore sa agentom ovog 27-godišnjeg igrača, a kako stvari stoje, izgleda da su pregovori prošli u najboljem mogućem redu.

 

Dolazak Cazorle u London se prema Sky Sports News očekuje tokom narednih 48 sati, a najprije će se ovaj Španac susresti sa trenerom, Arsenom Wengerom.

 

Govori se da je Arsenal za usluge Santija Cazorle platio oko 17 miliona funti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...