Jump to content
Oficijalni partneri

Partizan Beograd - Grobari JUG


dani12o82
 Share

Dresovi 2012-2013  

12 members have voted

  1. 1. Dresovi 2012-2013

    • Prva varijanta
      11
    • Druga varijanta
      1


Recommended Posts


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,039
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  3,900
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  08/22/1993

penal je omasio pa je posle dao :D funjaru izvuko se

 

IDEMO GROBARI :D

Edited by GROBAR22
Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  279
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  12/17/1992

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Administrators
  • Content Count:  4,867
  • Reputation:   494
  • Achievement Points:  30,231
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/12/1982
  • Device:  iPhone

Cetiri proleca

cetiri leta

gledam im ledja

Kompleks na kompleks se redja

(2x)

 

Ref. 2x

Cetiri godine

godine duge

godine bola

godine tuge

 

Cetiri jeseni

cetiri zime

Titula nosi

Njihovo ime

(2x)

 

Ref. 2x

 

Cetiri godine

Njihove srece

Grobari trpaju

Prestati nece

(2x)

 

Ref. 2x

 

ave: ave: ave:

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,498
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/15/2011

Честитам гробарима на титули.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,039
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  3,900
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  08/22/1993

Ne pomaze huk severa,

ni podrska od pedera,

ni plavusa za trenera,

ne pomazu gasprom pare,

ne pomaze stara slava,Lukiceva svinjska glava.

Ne pomazu Piksi,Deja,ni trofeji iz muzeja,

ni cigani iz Pireja,

ne pomaze kurvi nista

a mnogo je ona htela...

TITULA JE CRNO BELA!!!

Edited by GROBAR22
Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,498
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/15/2011

Crno-beli ubedljivi protiv Čukaričkog, još bod do titule!

 

 

-Partizan – Čukarički Stankom 4:0 (0:0)

 

p07.jpg?lang=lat

 

Stadion Partizana. Gledalaca: 15.275. Sudija: Marko Popović (Beograd) . Pomoćnici: Milovan Ristić (Beograd) , Milan Milovanović (Smederevo). Žuti karton: Petronijević (Čukarički Stankom). Strelci: 1:0 – Miljković u 52, 2:0 – Tejgo u 60. i 3:0 – Šćepović u 69. minutu – Iliev 88. Igrač utakmice: Saša Ilić (Partizan).

Partizan: Stojković, Miljković, Jovanović, Krstajić /75. Savić, Davidov, Kamara, Tomić, Vukić /70. Smiljanić, S. Ilić, Iliev, Tejgo /63. Šćepović

Čukarički: Šćekić, Stanojević, A. Petrović, /55. Jevđenijević, Filipović, Dragićević, Krčmarević, Morariu, Marić, Kuzmanović /80. Spasić, Petronijević, Aničić /83. Udovičić

Četvrta uzastopna titula je veoma blizu. Crno-beli su trijumfom nad Čukaričkim od 4:0 pred 15 hiljada navijača došli na korak do titule, 23. u klupskoj istoriji. Golove su postigli Miljković, Tejgo, Šćepović i Iliev.

Parnom Valjku je potreban još bod da bi se četvrti put uzastopno popeli na tron. Vojvodina je pobedom nad Inđijom zadržala teoretske šanse.

TOK MEČA:

Prvo poluvreme proteklo je u potpunoj dominaciji Partizana, gosti sa Banovog brda ne prelaze centar. Prvu priliku na meču imao je Iliev već u drugom minutu ali je loptu poslao tik iznad prečke.

Ređali su se napadi crno-belih, Tejgo i Vukić su u prvih dvadesetak minuta pokušavali su da ugroze gol Čukaričog ali je lopta uglavnom išla pored gola.

U 30. mintutu napadač iz Gane je šutirao glavom ali je Šćekić fenomenalno intervenisao. Do kraja poluvremena Kamara i opet Vukić su se istakli šutevima međutim ostalo je 0:0.

 

p08.jpg?lang=lat

 

Posle odmora Partizan je krenuo još ofanzivnije odbrana domaćih je pomerena skoro na centar terena. Grčevito se brani Čukarički.

52. minut – GOOOOOOOOOOL 1:0 Konačno su crno-beli probili odbrambeni bedem gostiju. Posle udarca Tomića glavom loptu su nekako izbacili sa gol linije ali pravo Miljkoviću koji je odlično reagovao i očistio put do 23. titule.

Partizan nastavlja još “žešće” da napada, ataci se ređaju jedan za drugim.

60. minut – GOOOOOOOOOOOOL 2:0 Odlično su kombinovali crno-beli, Ilić, Kamara i Vukić, odbrana Čukaričkog je u jednom trenutku potpuno zaboravila na Tejga koji je nakon što je prihvatio loptu lako savladao Šćekića.

70. minut – GOOOOOOOOOOOOOOOOOL 3:0 Odlična asistencija Ilieva za Šćepovića koji je sa nekih pet metara savladao golmana gostiju, Šćekića.

Zamena kod crno-belih, ovacijama ispraćen Mladen Krstajić koji je svoje mesto ustupio crnogorskog reprezentativcu Stefanu Saviću.

I dalje “Parni Valjak ” drži loptu u svom posedu, Iliev je propustio odličnu šansu u 78. minutu, sjajan šut i još bolja odbrana Šćekića koji je par puta odlično intervenisao i spasio svoj tim težeg poraza.

Odlične šanse u 83. i 84. minutu za 4:0 propustili su Miljković koji je u jednom naletu loptu glavom poslao preko gola a u drugom Šćepović je posle solo prodora uposlio Tomića međutim ovaj je opet bio neprecizan.

85. minut – GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Očiglednan prekršaj u šesnaestercu nad Ilievim sudija je video i pokazao na belu tačku. Isti igrač je uzeo loptu, šutirao ali mu je Šćekić odbranio. Međutim, lopta mu se nakon odbrane odbila i lako je savladao za ubedljivih 4:o.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,039
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  3,900
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  08/22/1993

248440_201021286609956_138019956243423_605892_6405603_n.jpg

edit : ja o vuku vuk na vrata

Edited by GROBAR22
Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Administrators
  • Content Count:  4,867
  • Reputation:   494
  • Achievement Points:  30,231
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/12/1982
  • Device:  iPhone

Makedonci čija imena pamte svi Grobari

 

00047006.jpg

 

U Makedoniji pored ubavih devojaka, srčanih momaka i paprike za ponos rođeni su neki od fudbalera koji su obeležili svoje karijere boreći se za crno-bele boje i uspevajući večno da se upišu u srca navijača "parnog valjka". U pamćenju je svakako najviše ostao lucidni Milko Đurovski. Šmeker sa loptom je tada zapalio novinske stranice nečim dugo nepojmljivim na ovim prostorima - odlaskom sa crveno-bele na crno-belu stranu brda.

 

Za vreme svog mandata u Humskoj 1986-1990. godine Đurovski je osvojio tri trofeja: šampionat, Kup i Superkup SFRJ. Partije protiv Groningema i Seltika. Zanimljiva je priča legendarnog centarfora kako se obreo u Humskoj. On je 1985. uz Dragana Mancea bio najbolji napadač tadašnje lige. Prilikom jednog njihovog susreta Makedonac je obećao tragično nastradalom Zemuncu da će jednoga dana igrati zajedno u crno-belom dresu. Pošto je Mance ubrzo posle toga poginuo, Đurovski je svoje obećanje ponovio i na sahrani Goranu Manceu, bratu legende juga. Odluku je pomogla i tadašnja uprava tima sa "Marakane" koja se nekorektno ponela prema Đurovskom.

 

vujadin.jpg

 

 

Vujadin Stanojković - Fudbaler kao od brega odvaljen iz rodnog Kumanova od srpskih roditelja, došao je preko Vardara u Partizan. Defanzivac je ne malo puta krvav izlazio iz duela i nakon meča, ali ono što je tada uveseljavalo fanove crno-belih bila je činjenica da koliko god bio Stanojković povređen znalo se da je njegov direktni rival tog dana iz manevra protivnika u mnogo gorem stanju. Nekadašnji reprezentativac Jugoslavije i Makedonije odigrao je preko 110 zvaničnih mečeva za Partizan i postigao devet pogodaka. Nakon Humske bio je u Švedskoj u Degeforsu i Trelborgsu u kom se i penzionisao. Trenutno radi kao asistent u reprezentaciji Makedonije.

 

hristov.jpg

 

Goce Hristov - Sa samo 18 godina obreo se u Humskoj. U jednoj od najjačih generacija Partizana, takozvanim "Tumbinim bebama", izborio je svoje mesto u ekipi. Golobradi mladić je na svaku ukazanu šansu reagovao golovima pa je uskoro izborio i mesto među starterima. Fudbalski bezobrazan, često je znao da laganim hodom zavara direktnog čuvara, a onda punim šprintom da mu pobegne i mahne kada postigne gol. Drugi strelac u istoriji nacionalnog tima Makedonije (17 golova, bolji samo Pandev, prim. aut.) imao je poseban pik protiv Zvezde i skoro uvek uspevao da zatrese mrežu velikog rivala. Rekorder je u istoriji Barnslija po visini transfera. Taj engleski tada Premijerligaš je za njegove usluge platio srpskom timu 1,5 miliona funti. Hristov je sada u igračkoj penziji, ali često zna da obuče dres reprezentacije Makedonije u futsalu i zaigra. Zaposlen je kao trener omladinaca u Metalurgu iz Skoplja. Sa crno-belima je za tri godine osvojio dve titule šampiona i jedan Kup Jugoslavije.

 

stojani.jpg

 

Milan Stojanovski - Čudan je fudbalski put prošao momak rođen u Vojvodini. Od najboljeg strelca Proletera iz Zrenjanina do jednog od najzaslužnijih defanzivaca za plasman crno-belih u Ligu šampiona 2003. godine. Pošto u oštroj konkurenciji za špic napada "parnog valjka" nije uspeo da izbori minutažu, Ljubiša Tumbaković je jednom silom prilika postavio Milana u odbranu, a ovaj odigrao vrhunski. Od tog meča Stojanovski je redovno komandovao poslednjom linijom, ali je u svom drugom mandatu u Humskoj 2001-2004. dobio šansu da zaigra u napadu, protiv Đurgardena u Švedskoj. I pored svojih 37 godina Stojanovski ne namerava da okači kopačke o klin. On je posle Partizana bio u APOEL-u sa Kipra, Pegahui Bandaru iz Irana, Banatu, BASK-u i prošle sezone Lokomotivi iz Beograda.

 

nikica.jpg

 

 

Nikica Klinčarski - Debitovao je u večitim derbijima 22. maja 1977. godine u pobedi crno-belih nad najvećim rivalom u gostima 2:1. Više od 70.000 gledalaca tada je došlo da gleda prvoplasirane crveno-bele protiv šestoplasiranog Partizana. Ipak, razlika od 14 bodova opila je domaće i Partizan je slavio. Fanovi ekipe iz Humske rado se sećaju njegovog pogotka protiv Zvezde u 67. okršaju dva tima. Klinčarski je tada pokupio odbijenu loptu i doveo "parni valjak" u vođstvo (bio je to 200. gol u sudarima naših najvećih timova, prim. aut.). Klinčarski je zaposlen i dan danas u crno-belom jatu i radi sa klincima koji se nadaju da će imati jednog dana karijeru kao on.

 

Pored petorice nabrojanih dres tima iz Humske nosili su još neki asovi iz zemlje gde sunce večno sja, a njihova imena takođe su važan deo istorije crno-belog tima: Marjan Gerasimovski, Kiril Simonovski, Andreja Smileski, Zoran Smileski, Blagoje Istatov, Sepe Sutevski, Viktor Trenevski, Ace Stojkov i Dragan Čadikovski. Trenutno se u postavi Partizana nalazi momak rođen u Vršcu koji nastupa za Makedoniju Aleksandar Lazevski.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  516
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/07/2011
  • Status:  Offline

Zaboravio si Pančeva. ;)

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Administrators
  • Content Count:  4,867
  • Reputation:   494
  • Achievement Points:  30,231
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/12/1982
  • Device:  iPhone

Ovo je samo podsjecanje na neke velikane Partizana, u drugom dijelu ce biti rijeci vise o filijalama

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,039
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  3,900
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  08/22/1993

1306092197.jpg

 

1306092465.jpg

 

[video=youtube;IGWMabhleCo]

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Administrators
  • Content Count:  4,867
  • Reputation:   494
  • Achievement Points:  30,231
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/12/1982
  • Device:  iPhone

Krstajić: Mislio sam da nisam normalan…

 

v206911p0.jpg

 

Tako Mladen Krstajić komentariše povratak u Partizan pre dve godine, sada kada završava karijeru.

Dok je u 75. minutu subotnje utakmice, u kojoj je Partizan pobedio Čukarički 4:0, napuštao teren, Mladen Krstajić je dobio gromoglasni aplauz. Ujedno, bio je to poslednji aplauz beogradske publike za kapitena crno-belih.

 

Iskusni, 37-godišnji štoper odlazi u penziju po završetku sezone i trebalo bi da preuzme funkciju sportskog direktora kluba iz Humske 1.

 

„Osećaj je zaista poseban“ , počeo je priču Krstajić osvrćući se na poslednji meč na stadionu Partizana.

 

„Sve je bilo divno, počev od izlaska na teren sa decom (u sklopu akcije Dan koji pamtim). Proradile su emocije, jer sam shvatio da mi je poslednja utakmica pred našom publikom. Možda je krenula i koja suza, ali suzdržao sam se. Pokušao sam, i uspeo, da se skoncentrišem na igru“, nastavio je igrač koji je za reprezentaciju igrao 59 puta.

 

Trener Aleksandar Stanojević izveo je Krstajića iz igre kako bi dobio ovacije. Takođe, svi sa Partizanove klupe ustali su da ga pozdrave.

 

„To je znak da sam nešto uradio, prvenstveno mislim na poslednje dve godine otkako sam se vratio u Partizan. Jer, nije bilo lako odlučiti se na povratak, bio je to lud potez, mnogi su sumnjali da činim ispravnu stvar. Čak sam i ja pomislio da nisam normalan što se vraćam. Ali, zacrtao sam cilj i ostvario ga. U stvari, nedostaje nam još bod da opet budemo šampioni. Momački sam izdržao ove dve sezone. Bio je to rizik, ali Bog me pogledao“.

 

U crno-belom dresu „upisao“ je 277 mečeva. U sredu neće moći da igra u Čačku protiv Metalca zbog žutih kartona, pa mu preostaje da zaigra još protiv Slobode u Lučanima u poslednjem kolu prvenstva. Dakle, neće stići do brojke 300.

 

„Žao mi je, ali neću“ , nastavio je Krstajić.

 

v206911p1.jpg

 

Tvrdi da ga saigrači i dalje oslovljavaju po nadimku „Krle“ i da ga još ne zovu „direktore“.

 

U svakom slučaju, vreme je da sumira utiske iz bogate karijere.

 

„Lepo se osećam. Kada sam počinjao da gradim karijeru nisam mogao da znam dokle ću stići. Važno mi je da bilo da učim i izvlačim pouke. Sada završavam karijeru, ali mnogo veći od mene su silazili sa scene. Nisam ni prvi ni poslednji koji kači kopačke o klin“, pokušao je skromno da umanji „veličinu“ svog povlačenja sa „magičnog pravougaonika“.

 

Ne žali ni za čim.

 

„Igrao sam u velikim klubovima (Partizan, Verder, Šalke), i ovde i u Nemačkoj osvajao duple krune. U reprezentaciji sam igrao sa velikim igračima kakvi su Mijatović, Vidić, Stanković“...

 

v206911p2.jpg

 

Poseban osvrt zaslužila je porodica.

 

„Mnogo je trpela, često je bila u drugom planu zbog posla kojim se bavim, ali izdržala je“.

 

Zahvalnost su dobili i navijači.

 

„Hvala Grobarima i što su me kritikovali kada sam loše igrao i što su me podržavali kada mi je to trebalo“.

 

Na kraju je upitan da li postoji šansa da se predomisli i nastavi da igra. Mladen Krstajić je uz široki osmeh odgovorio:

 

„Pitajte predsednika“...

 

(R.J, MONDO, foto MN Press)

 

 

Stanojević: Protiv Metalca - takmičarski

 

v206921p0.jpg

 

Trener Partizana odgovorio na špekulacije: “Ići ćemo na pobedu u Čačku, ali igraćemo takmičarski, zanima me samo titula”.

Partizan je na korak od četvrte uzastopne titule. Ukoliko je osvoji, postaće prvi kome je to uspelo u SFRJ, SRJ, SCG i Srbiji.

 

Trener Aleksandar Stanojević ipak ne želi ništa da prejuidicira. Ekipu je zadržao u karantinu posle subotnje pobede nad Čukaričkim, tvrdeći da gostovanju Metalcu u Čačku u sredu pristupa sa maksimalnom ozbiljnošću.

 

“Zadovoljstvo je veliko jer smo blizu titule. Nećemo dozvoliti da ispustimo prednost” , počeo je Stanojević.

 

Metalac se bori za opstanak, a Partizanu je dovoljan remi da i teoretski osvoji titulu.

 

“Metalcu nije dovoljan bod, ako Inđija pobedi u obe utakmice do kraja, a Hajduk dobije Čukarički. Mi ćemo pokušati da povedemo i da zatim igramo mirno, bez rizika. Ići ćemo na pobedu, ali igraćemo takmičarski. Jer, ja sam takmičar” .

 

Tvrdnju je potkrepio primerom.

 

“Tako sam u Ivanjici kod 1:1 rekao igračima da ako ne možemo da osvojimo sva tri, daj da bar osvojimo bod. I protiv Čuke sam im na 0:0 govorio da nema veze i ako tako ostane, jer će nam taj bod dati mogućnost da izgubimo jednu utakmicu. Tako ću razmišljati i u Čačku. Interesuje me samo titula, jer za deset dana nas niko neće pitati s kim smo igrali nerešeno, a koga smo pobedili”.

 

v206921p1.jpg

 

Subotnji rastanak od beogradske publike bio je pun emocija.

 

“Ambijent je bio prelep, naročito izlazak dece na teren na početku utakmice, što mi je bio najlepši trenutak. Sve vreme je atmosfera bila pozitivna. Navijačima hvala na strpljenju, što je u velikoj meri doprinelo da pobedimo. Oni su nam dali mirnoću. Sve je bilo fantastično”, zaključio je Aleksandar Stanojević.

 

(MONDO, foto MN Press)

 

 

Iliev: Sigurno neću namerno da promašujem

 

v206929p0.jpg

 

Crno-beli grabe ka 23. tituli prvaka, a Ivica Iliev ka prvom naslovu najboljeg strelca lige.

 

Iskusni napadač Partizana trenutno na kontu ima 13 golova, dva više od kolege iz Crvene zvezde Andrije Kaluđerovića, odnosno tri više od Oumarua Abubakara iz Vojvodine…

 

Mrežu je zatresao i protiv Čukaričkog za konačnih 4:0. Izveo je penal u 88. minutu, golman Šćekić je odbranio udarac, ali je ostavio loptu Ilievu na “zicer”.

 

“Saša Ilić mi je lepo rekao da sam najgori penaldžija na svetu. I nije daleko od istine” , uz osmeh kaže Iliev.

 

Još je navijačima Partizana u sećanju promašaj Ivice Ilieva u petoj seriji penala u Njukaslu 2003. godine. Taj promašaj nije skupo koštao crno-bele, jer su ipak ušli u Ligu šampiona. Ali, 32-godišnji Beograđanin izbegava da stavi loptu na belu tačku.

 

Nije to želeo ni u subotu uveče kada je trener Aleksandar Stanojević insistirao objašnjavajući da želi da ima najboljeg strelca Superlige.

 

“Takvi su odnosi u klubu, zato smo prvaci, zato smo osvojili duplu krunu i igrali u Ligi šampiona. To je to zajedništvo. Neca (Tomić) je uzeo loptu, jer je bilo logično da on izvede penal i nije razmišljao o listi strelaca, ali jesu šef (Stanojević), Šćepa (Marko Šćepović) i ostali koji su insistirali da ja šutiram. Kad smo već prvi u svemu, hajde da imamo i prvog strelca” , dodao je Iliev.

 

I Stanojević je apostrofirao da Ilieva nikada nisu zanimali lični uspesi, što igrač sam potvrđuje.

 

“Do pre pet, šest kola nisam uopšte razmišljao o listi strelaca. Kada smo ušli u završnicu i kada je ostalo tri kola do kraja, pri čemu glavni protivnici imaju teži raspored, počeo sam da razmišljam. Međutim, tada sam prestao da dajem golove”, pojasnio je igrač koji se prošlog leta vratio u Humsku 1.

 

“Baš sam tokom utakmice protiv Čukaričkog pomislio: ‘Eto, čim razmišljaš o tome, ne možeš da ga daš’. A čim su me te misli napustile, dao sam ga”.

 

Našalio se na račun promašenog penala protiv Čuke:

 

“Neće mi pisati da sam ga dao iz penala, jer nisam, dao sam posle odbitka” .

 

Igraće do kraja prvenstva kako bi postigao još koji gol.

 

“Uvek me interesovao uspeh kolektiva. Kada se stigne do cilja, gasim motore. Nikada nisam imao afinitite na uštrb ekipe”.

 

v206929p1.jpg

 

Partizanu odgovara bod u Čačku protiv Metalca što je dovoljno da krenu glasine o “rezultatu koji svima odgovara” – remiju.

 

“Ljudi pogrešno shvataju. Zašto rizikovati?! Igrao sam u Italiji i Nemačkoj. I tamo kada nekome odgovara neki rezultat, zašto bi se zaletao ako ga već ima? Da nam treba pobeda, išli bismo na pobedu. Možda ćemo i pobediti, ali iskreno, važnije će mi biti da sačuvam svoju mrežu. Jedno je sigurno - neću promašiti šansu ako je budem imao. Ali, prevashodno idemo da osvojimo titulu” , zaključio je Ivica Iliev.

 

(MONDO, foto MN Press)

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  279
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  12/17/1992

Tejgo: Partizan može da me zadrži!

 

Lav na terenu, u privatnom životu miran kao bubica. S instinktom ubice golmana, van zelenog tepiha je sušta suprotnost, miran i tih - Princ Tejgo. Navijači Partizana ga slave, fanovi s druge strane Topčiderskog brda proklinju dan kada je potpisao ugovor sa najvećim rivalom. Sve to, međutim, nije garancija i da će ostati na crno-beloj strani Topčiderskog brda.

 

124747_spartizan02-foto-m-metlas_f.jpg?ver=1306132234

Dok je sa blagim osmehom primao komplimente za učinak u prolećnom delu sezone - sedam golova u prvenstvu i tri u kupu, reprezentativac Gane je za čitaoce „Blica” otkrio i do sada nepoznatu stranu svoje ličnosti.

 

Odgovarao je na pitanja postavljena bez nekog posebnog reda, često kucajući SMS poruke. Na pitanje koliko novca potroši za svakodnevni kontakt s Ganom, nije imao spreman odgovor (čitaj: bilo mu je neprijatno da kaže), oni koji ga bolje poznaju tvrde da „pola dana” provede s mobilnim telefonom na uvu. Šaljivdžije iz crno-belih redova duhovito su se odmah dosetile da u drugoj polovini vežba kako da sprovede loptu u mrežu Crvene zvezde. Tri gola u tri večita derbija, nije šala...

 

- Drago mi je što sam u prethodnom periodu uspeo da obradujem navijače Partizana. Nadam se da ću do kraja sezone nastaviti u istom ritmu, blizu smo i drugog trofeja, takvu šansu ne bi trebalo propustiti.

 

Postigli ste deset golova do sada u crno-belom dresu, sa koliko biste golova bili zadovoljni do kraja sezone?

 

- Ne mogu da kažem koji je to broj, a već sam nekoliko puta ponovio da je jedino bitno da Partizan pobeđuje, uopšte nije važno da li ja dajem golove. Ako ne bismo osvajali bodove i trofeje, moji golovi ne bi imali težinu.

 

Šta vam prolazi kroz glavu u momentima kada se radujete postignutom golu?

 

- Meni je stalno u mislima kako da igrama i golovima doprinesem uspesima Partizana, kada dam gol, znam da sam učinio dobru stvar u tom pravcu.

 

Vaš menadžer je nedavno otkrio da je interesovanje pokazalo dvadesetak klubova iz pet zemalja, kakvi su vaši planovi od leta?

 

- Znam za taj podatak. Menadžer mi je poslao imena klubova na mejl, pogledao sam i zadovoljan sam onim što sam video. U ovom trenutku, međutim, ne znam ništa konkretno.

 

U slučaju da se odbrani titula, sa Partizanom biste bili u prilici da se borite za Ligu šampiona, a i Hofenhajm vas želi nazad?

 

- Znam za sve to. Konačne odluke će doneti moj menadžer i rukovodstvo Partizana. Imam poverenja u njih, prezadovoljan sam odnosom sa predsednikom Đurićem. Kako oni budu odlučili, ja ću prihvatiti jer sam profesionalac. U Partizanu sam zadovoljan, imamo odličnu ekipu i trenera, sve je po tom pitanju ok.

 

Prošlo je skoro četiri meseca boravka u Beogradu, kako vam se sviđa glavni grad Srbije?

 

- Lep grad, naročito mi se sviđa okolina Belvila, gde živim. Kada nemam klupske obaveze, sve što mi je potrebno u blizini je.

 

Koji sport volite pored fudbala?

 

- Igram bilijar, probao sam kuglanje, sviđa mi se i tenis.

 

Znate za Novaka Đokovića?

 

- Naravno da znam, pratim ga koliko mi obaveze dozvole.

 

Novi selektor reprezentacije Gane je Srbin Goran Stevanović. Kako vidite reprezentaciju u narednom periodu, možete li na narednom svetskom prvenstvu do polufinala?

 

- Gana je skup odličnih igrača. Imamo selektora koji prema nama ima sjajan pristup, mnogo daje na taktičku pripremu utakmice i verujem da ćemo nastaviti s uspesima. Ne mogu da kažem ništa o narednom svetskom prvenstvu, jer je daleko, ali se nadam dobrim rezultatima svakako - završio je Tejgo.

 

blic.rs

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,498
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/15/2011

305213920655508341008370.jpg

247093799808358341008370.jpg

Ови дефинитивно погрешну паролу извукли..:krsti:

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,039
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  3,900
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  08/22/1993

305213920655508341008370.jpg

247093799808358341008370.jpg

Ови дефинитивно погрешну паролу извукли..:krsti:

 

ma jok cini ti se parola je na mestu tole je izrezirao parolu

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  194
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/11/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  01/01/1995

četiri godine za redom sprdamo se s bedom

TITULA BREEEE!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,039
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  3,900
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  08/22/1993

62971.jpg

248231_174544999268523_122998687756488_461644_5488257_n.jpg

Edited by GROBAR22
Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,039
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  3,900
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  08/22/1993

Partizan drugi u Evropi!

00052116.jpg

Osvojena dupla kruna u Srbiji, igranje u Ligi šampiona i. pre svega. atraktivan fudbal u većini mečeva, obeležili su prethodnu sezonu Partizana. Tim iz Humske je zahvaljujući napadačkom fudbalu koji je prezentovao podelio drugo mesto najefikasnijih timova Evrope ove sezone, sa prosekom od 2,5 golova po meču, prenosi imscouting.com. Crno-beli to laskavo priznanje dele sa šampionom Evrope Barselonom, koja ima isti prosek datih golova. Jedini tim koji se našao ispred Katalonaca i crno-belih je Real iz Madrida sa prosekom od 2,68 golova po susretu.

 

Iza Partizana našli su se ovogodišnji osvajač šampionata Turske - Fenerbahče, šampion Lige Evrope Porto, kao i Bajern iz Minhena. Od 15 najefikasnijih timova Starog kontinenta, zanimljivo je da je samo osam uspelo da dođe do titule šampiona svoje zemlje.

 

Tim Liga Prosečno golova po meču

Real Madrid Primera 2.68

Partizan JSL 2.5

Barselona Primera 2.5

Fenerbahče Super Lig 2.47

Porto Primeira 2.43

Bajern M. Bundesliga 2.38

Kopenhagen Superliga 2.33

Viktoria Plzen Češka liga 2.33

PSV Eredivizije 2.32

Levski Sofija A PFG 2.23

Rendžers PL 2.18

Seltik PL 2.18

Olimpijakos Super liga 2.16

Hapoel Tel Aviv Ligat Ha'al 2.16

Jablonec Češka liga 2.16

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Administrators
  • Content Count:  4,867
  • Reputation:   494
  • Achievement Points:  30,231
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/12/1982
  • Device:  iPhone

VATERPOLO: Partizane bravo, bravo!

 

v208097p0.jpg

 

Partizan pobedio Mladost 12:9 i plasirao se u finale Evrolige!

 

Partizan je u finalu Evrolige!

 

Crno-beli su pobedili Mladost 12:9 (2:1, 4:1, 2:3, 4:3) i u subotu od 21 čas igraće u finalu za za sedmu titulu prvaka Evrope u svojoj istoriji.

 

Ovo je najveći uspeh Partizana na evrosceni u poslednjih 35 godina! Jer, Partizan je poslednju titulu prvaka Evrope osvojio upravo 1976. godine, a od tada nije ulazio u finale Evrolige.

 

Partizan je u Rimu imao podršku navijača iz Srbije. Na tribinama su bile zastave navijačkih grupa Partizana: 40+, Niški kartel, Kać i Bačka Palanka. Interesantno je da su vaterpoliste Partizana uoči početka meča pozdravili i navijači Budve (obučeni u narandžaste majice). Smešteni su na istoj tribini sa navijačima Partizana.

 

TOK MEČA:

 

 

- PRVA ČETVRTINA - 2:1 za Partizan

 

Prvi minuti utakmice protekli su bez golova. Obe ekipe imale su u uvodnom delu meča po jednog igrača više, ali bez realizacije.

 

Posle pet minuta meča, Partizan je poveo golom Nikole Rađena.

 

Crno-beli su zatvorili sve prilaze golu Slobodana Sora, koji je imao jednu uspešnu intervenciju. U napadu, međutim, nije išlo kako treba. Ni drugi igrač više nije iskorišćen. Ponovo je bio na mestu Josip Pavić, jedan od najvažnijih igrača zagrebačke ekipe.

 

Pavić je potom još jednom izašao kao pobednik posle udarca Miloša Ćuka iz zaista odlično izrađene pozicije.

 

I Soro je, sa druge strane, bio na visini zadatka.

 

U narednom napadu Partizana 2:0! Sjajan udarac Stefana Mitrovića sa sedam metara!

 

Mladost je do kraja prvog dela igre uspela da smanji, iz napada sa igračem više. Gol je postigao Ivan Buljubašić.

 

- DRUGA ČETVRTINA - 6:2

 

Drugi deo igre počeo je petercem za Mladost. Realizovao ga je Petar Muslim, za 2:2.

 

Sa tribina gde su bili navijači Partizana, osim imena Ratka Mladića, čulo se i "Hoćemo pobedu", ali i uvrede na račun Hrvata.

 

U narednom napadu igrač više za Partizan i gol - Duško Pijetlović (3:2).

 

Sjajna odbrana crno-belih, bila je podloga za novo vođstvo od dva gola prednosti. Soro je direktno pronašao Stefana Mitrovića, koji postiže još jedan efektan gol - 4:2!

 

Odlično je funkcionisala odbrana Partizana. U nekoliko navrata "pročitane" su akcije Mladosti, pa su Prlainović, Vujasinović i ostali lako osvajali lopte.

 

Mladost je potom dobila još jednog igrača više. Ali, ponovo loše organizovan napad i lopta je praktično dodata u ruke Prlainovića.

 

U narednom napadu, peterac za Partizan posle faula Igora Hinića nad Prlainovićem. Aleksandar Radović je matirao Pavića - 5:2!

 

Ta tri gola nisu bila jedina prednost Partizana, jer je centar Mladosti Igor Hinić načinio treću ličnu grešku, koja znači i isključenje do kraja meča.

 

Potpuno je neverovatno šta je Mladost promašila u narednoj akciji. Brlačić je bio na metar ipo od gola Sora, ali je loptu umesto u mrežu, poslao u prečku!?

 

Još jedan igrač više za Partizan, ali ovog puta bez gola. Udarac Stefana Mitrovića zaustavila je stativa, a potom je Radovićev šut odbranio Pavić.

 

Odmah u sledećoj akciji ispred gola Partizana, Mladost je imala priliku da smanji, ali sada se Soro istakao. Odbranjen je još jedan napad rivala sa igračem više.

 

Aleksandar Radović je veliko pojačanje Partizana. Pokazao je to u narednom napadu, kada je odlično šutirao, Pavić je zakačio loptu, ali nije uspeo da je spreči da uđe u gol - 6:2!

 

Nova prilika zagrebačkih "žabaca" da sa igračem manje smanje prednost crno-belih, ali ponovo neprecizno. Partizan ima visoku prednost posle prvog poluvremena.

 

v208097p1.jpg

 

- TREĆA ČETVRTINA - 8:5

 

Počelo je neiskorišćenim napadom sa igračem više za Partizan, a Mladost je potom iz iste situacije smanjila na 3:6. Strelac tog gola bio je Vukićević.

 

Ali, već u narednom napadu ponovo +4 za Partizan. Ponovo igrač više, i ponovo Stefan Mitrović - 7:3. I još jedan igrač Mladosti isključen. Buljubašić je protstovao kod sudija i isključen je sa pravom zamene.

 

Ipak, "žapci" su i sledećeg igrača više iskoristili i smanjili na 4:7. Strelac je bio Luka Lončar.

 

Grobari su tada počeli da izvikuju ime Dušana Kecmana (poznato je zbog čega, one lude trojke protiv Cibone), a zatim peterac za Partizan i ponovo je precizan Aleksandar Radović - 8:4.

 

Nekoliko propuštenih napada sa obe strane, a zatim faul Aleksandra Radovića za isključenje. Novi napad za Mladost sa igračem više, ali nema gola!

 

Vanja Udovičić postigao je svoj prvi gol za Mladost tek u finišu treće četvrtine. Sačekao je da Soro "potone" i da ubaci loptu u mrežu - 5:8.

 

Sledeći napad prilika za Partizan sa igračem više, ali je udarac Radovića izblokiran.

 

Josip Pavić bio je najbolji pojedinac u ekipi Mladosti. Da nije bilo njega, prednost Partizana bila bi ubedljivija. Partizan potom "krade" loptu, a Igor Milanović koristi priliku za tajm-aut.

 

Odmor pred poslednji deo meča.

 

- ČETVRTA ČETVRTINA - 12:9

 

Počelo je golom Vanje Udovičića i Mladost se vratila u igru. Imala je minus 2 (6:8).

 

Međutim, Partizan je potom odigrao odličnu akciju na centra, mestu na kojem je u tom trenutku bio Miloš Korolija i on je na efektan način povisio prednost Partizana na 9:6.

 

Naredni minuti protekli su u znaku golmana. Najpre odličan je bio Pavić, a nije mu ostao dužan ni Soro.

 

b>Još jedna odlična akcija Partizana. Takoreći, dupli pas Radovića i Prlainovića, koji iz blizine vara Pavića - 10:6!

 

Soro je potom "spustio roletnu". Dobio je ovacije Grobara, koji su skandirali: "Hoćemo titulu, titulu za Grobare".

 

U međuvremenu, fenomenalna akcija crno-belih sa igračem više, Vujasinović do Korolije, koji samo prosleđuje loptu u mrežu - 11:6! Najveća prednost Partizana na meču, četiri minuta pre kraja meča.

 

Crno-beli plove ka finalu...

 

U narednom napadu, Mladost sa igračem više smanjuje (Frano Karač), ali nemaju "žapci" vremena za preokret...

 

Partizan je propustio nekoliko napada, uključujući i jedan sa igračem više, a Petar Muslim potom smanjuje na 8:11, tačno na minut do kraja meča.

 

Duško Pijetlović lepim golom povisuje na 12:8. Još jedan gol za Mladost (Antonio Petković) - 9:12...

 

"Crno-beli bravo, bravo, Partizane some on, come on", čuje se sa tribina i naravno: "Volim ga k'o oka dva..." i "Titula, titula, slaviće se titula.

 

v208097p2.jpg

 

Bazen: Foro Italiko - Rim

gledalaca: oko 2.500

sudije: Erhan Tulga (Turska), Urlih Špigl (Nemačka)

 

PARTIZAN: Soro, Hadžiteodoru, Rađen, Korolija, Aleksić, Pijetlović, Prlainović, Radović, Mandić, Mitrović, Vujasinović, Ćuk, Živojinović.

 

MLADOST: Pavić, Vukićević, Perić, Letica, Petković, Pavičić, Udovičić, Brlečić, Karać, Muslim, Hinić, Buljubašić, Lončar.

 

izvor:mondo.rs

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,039
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  3,900
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  08/22/1993

Partizan je šampion Evrope!

00052300.jpg

 

Srpski šampion Partizan savladao je nedodirljivi Pro Reko u finalu Evrolige 11:7 ((2:1, 5:4, 2:1, 2:1) ). Magična noć crno-belih momaka viđena je večeras u prestonici Italije. Srpski vaterpolisti su potpuno razbili nepobedivi i najskuplji tim Evrope i zasluženo osvojili sedmu titulu šampiona Starog kontinenta.

 

Isprsili su se momci iz Beograda od samog starta protiv Đenovljana, nisu dozvolili sebi da padnu posle prvog gola na meču, koji je dao sjajni Madaraš i do kraja više nisu dozvolili Italijanima da povedu. Izjednačio je fenomenalni Miloš Korolija, na asistenciju Nikole Rađena. Ubrzo je drugo isključenje za Pro Reko kažnjeno od strane Miloša Ćuka.

 

Nisu se predavali vaterpolisti koji su u poslednje četiri godine osvojili tri titule prvaka Evrope. Na startu drugog perioda crnogorski centar Boris Zloković sjajno je sa centarske pozicije lobovao Slobodana Sora za 2:2.

 

Ponovo je prednost na stranu crno-belih vratio Pjetlović, ali je Ivović vratio egal. Maestralni i legendarni Vladimir Vujasinović je preuzeo na svoja pleća obavezu kada je bilo najgušće i sa distance poslao loptu u mrežu domaćina. Poslednji trzaj sada već bivšeg šampiona viđen je kada je hrvatski reprezentativac Burić savladao Sora za 4:4. Nakon tog pogotka naljutili su se crno-beli i krenuli da melju rivala. Vujasinović je prvo asistirao Dušku Pjetloviću za 5:4, da bi potom nekadašnji kapiten Srbije zakucao loptu za 6:4. Ubrzo je i mladi Milan Aleksić bio precizan za 7:4. Jedini igrač koji je u tom periodu parirao našim vaterpolistima bio je Madaraš, koji je smanjio na 5:7, tim rezultatom otišlo se na poluvreme.

 

Sav kvalitet, talenat i odličan rad demonstrirali su igrači sa Banjice u trećem periodu.Nisu se uplašili ni kada je Madaraš ponovo bio precizan za 6:7, ni tada nije zadrhtala ruka Srba, koji su golovima Ćuka, Korolije i Aleksića stekli ubedljivih 9:6, a samo je stativa u poslednjim sekundama tog dela spasila Tempesija da i 10 put vadi loptu iz mreže.

 

Ipak, kada je počela poslednja četvrtina, više ni stativa nije mogla da sačuva Italijane. Miloš Korolija je iskoristio igrača više i podigao razliku na četiri gola prednosti. Pro Reko je skoro 10 minuta bio bez gola, a više ni sjajni Madaraš nije pomagao da ih izvlači. Za 11 pogodak našeg šampiona pobrinuo se Korolija, koji je sjajno savladao Tempesija i nagovestio veliko slavlje. Iskusni Tamaš Kašaš promašio je peterac, tačnije pogodio rogalj, da bi do kraja samo Zloković bio precizan.

 

U finišu je Igor Milanović,trener Partizana, šansu ukazao i Stefanu Živojinoviću, mladom golmanu, koji će moći da se pohvali da je učestvovao u crno-beloj rapsodiji večeras u Rimu.

 

Partizan je 35 godina čekao na finale, a večeras se izjednačio sa Mladosti iz Zagreba, kao najuspešniji tim u vaterpolo. Oba tima imaju sedam titula prvaka Evrope.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Administrators
  • Content Count:  4,867
  • Reputation:   494
  • Achievement Points:  30,231
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/12/1982
  • Device:  iPhone

ave: ave: ave: ave: ave: ave: ave:

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  VIP clanovi
  • Content Count:  1,526
  • Reputation:   13
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  05/09/1993

e tole , tole.....

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Administrators
  • Content Count:  4,867
  • Reputation:   494
  • Achievement Points:  30,231
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/12/1982
  • Device:  iPhone

e tole , tole.....

 

pretjera brate i ovaj Tole, nije vise zanimljiv

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  516
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/07/2011
  • Status:  Offline

OFF: Kako se naježim kad pročitam ili čujem ime Tole,stvarno je smorilo to,Tole ovo Tole ono.

ON: Čestitam komšije. :)

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  VIP clanovi
  • Content Count:  1,526
  • Reputation:   13
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  05/09/1993

tole majstor ave:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...