Jump to content
Oficijalni partneri

(Football Life) Sa poljana Mačve


GoricaPučile
 Share

Recommended Posts


  • Group:  Members
  • Content Count:  13
  • Reputation:   0
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  10/09/2018
  • Status:  Offline

d6ec9ck.jpg?1

FK MAČVA PREDSTAVILA NOVO POJAČANJE!

U sklopu priprema za novu sezonu, fudbalski klub Mačva iz Šabca predstavio je najnovije pojačanje u svojim redovima. Naime, napadu Šapčana priključiće se mladi Goran Marković (17), izdanak šabačke školice fudbala. Trener ekipe iz grada na Savi, Dragan Aničić izjavio je sledeće: "Veoma sam srećan što ćemo priliku pružiti još jednom mladom igraču, dečaku koji je potekao iz naše škole fudbala, Goranu Markoviću. Cilj Mačve se zna, to je boravak u najvišem rangu takmičenja, i afirmacija mladih igrača!". Sam igrač je izjavio sledeće: "Izuzetno sam srećan što ću zadužiti opremu kluba za koji navijam od malena. Dok većina mladih u Srbiji navija ili za Partizan ili za Zvezdu, ja sam oduvek sanjao da obučem opremu kluba iz svoj grada. Boriću se svim silama da opravdam poverenje koje mi trener ukaže i nadam se što boljim rezultatima kluba".

 

Informacije o igraču:

xSZdEXi.jpg?1

 

Pozz drugari, nov sam ovde. Pošto PES 2017 nema svoju temu za Football Life, odlučio sam se da stavim ovde, nadam se da nisam pogrešio. Imam puno ideja za ovu priču, biće pravo ludilo. Sportski pozdrav!

 

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  13
  • Reputation:   0
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  10/09/2018
  • Status:  Offline

4tiIINC.jpg?1

 

MAČVA POBEDILA U 1.KOLU SLS, MARKOVIĆ DEBITOVAO!

Odličan meč su izabranici Dragana Aničića odigrali na startu Super Lige Srbije. Od prvog do poslednjeg trenutka kontrolisali su dešavanja na Gradskom stadionu u Šapcu i na kraju zasluženo slavili nad gostujućom ekipom Voždovca. Gol odluke postigao je Adamovič u 20. minutu susreta. Za tim domaćina svoj prvi nastup zabeležio je i mladi Goran Marković, koji je imao poprilično siguran nastup za jednog 17-godišnjaka. Iako van svoje standardne pozicije napadača, Marković je na levom krilu bio nerešiva enigma za gostujuće odbranbene igrače. Sa lakoćom ih je pretrčavao, asistirao saigračima, kreirao akcije... Sluti na dobro, što se tiče kluba sa obala Save.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  13
  • Reputation:   0
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  10/09/2018
  • Status:  Offline

hkbb77A.jpg?1

 

MNOGO RAZLOGA ZA SLAVLJE! 

Fudbaleri Mačve održali su pravi čas fudbala svojim gostima iz Surdulice u drugom kolu Super Lige Srbije. Mnogobrojna šabačka publika mogla je da bude vrlo zadovoljna onim što su im njihovi ljubimci pokazali. Fantastičnu utakmicu pružio je najmlađi u ekipi Mačve, sjajni Goran Marković, koji je na kraju potpuno zasluženo poneo i priznanje najboljeg igrača meča, iako je opet, meč počeo na mestu levog krila. Igrao se 5. minut kada je na sjajno proigravanje Perića, mladi Marković sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu gostiju, na opšte oduševljenje svih prisutnih, s obzirom da mu je ovo bio prvenac u dresu Mačve, računajući seniorsku konkurenciju. Delovalo je kao da su se tada gosti malo trgli, odigrali su hrabrije, ali nisu imali odgovor na ono što će uslediti krajem poluvremena. Još jednom je tandem Perić - Marković proradio, s tim da je ovog puta, posle sjajnog centaršuta Markovića, glavom u mrežu loptu smestio Perić. U tom trenutku, kao da su se predali gosti iz Surdulice, dok je ekipa Mačve nastavila sa naletima, koje je u 80. minutu sjajnim udarcem sa oko 20 metara krunisao, još jednim golom, mladi Goran Marković. Na kraju zasluženih Mačva 3 Radnik Surdulica 0.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  13
  • Reputation:   0
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  10/09/2018
  • Status:  Offline

CqFsh4n.jpg?1

 

MAČVA NE ZNA ZA POBEDU! ZEMUN BOLJI U DVOMEČU KUPA SRBIJE!

Crni dani za fudbalere Mačve nakon sjajnog početka sezone. Tri utakmice bez pobede su alarm da nešto mora da se uradi. Pogotovo poraz u dvomeču Kupa Srbije, protiv Zemuna, rezultatom 1:0. Sivilo cele ekipe, obuhvatilo je i mladog i perspektivnog igrač Šapčana, Gorana Markovića, čiji je učinak u tri utakmice bila tek jedna asistencija, i to u meču 3. kola Super Lige Srbije, protiv Rada na stadionu Kralj Petar I na Banjici. Teški dani za mladića koji je projektovan da na svojim plećima nosi celu ekipu, pogotovo nakon sinoćne revanš utakmice Kupa Srbije gde je u Šapcu ekipa domaćina poražena od Zemuna 1:0, a upravo pre gola gostiju, mladi igrač je imao 1 na 1 situaciju protiv gostujućeg golmana ali nije uspeo da je reši u svoju korist.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  13
  • Reputation:   0
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  10/09/2018
  • Status:  Offline

UwceiGr.jpg?1

 

REAKCIJA KADA JE VAŽNO! SJAJNA MAČVA SAMLELA ČUKU!

Nakon mini-krize u koju je zapala ekipa Dragana Aničića, usledila su dva gotovo perfektna meča u 4. i 5. kolu Super Lige Srbije. Nakon pobede u Čačku nad ekipom Borca od 1:0, Mačva je na svom stadionu dočekala sjajnu ekipu Čukaričkog. U sjajnom duelu, koji bi mogao odrediti i putnike u Evropu naredne sezone, domaća ekipa je slavila rezultatom 1:0, uz gol Matića sredinom prvog poluvremena. Mladi Goran Marković je nastupao na obe utakmice, mada još uvek nije vratio formu koja ga je krasila u uvodnim mečevima, iako meč sa Čukaričkim daje nadu da će se to ubrzo desiti.

Tabela posle pet odigranih kola Super Lige Srbije izgleda ovako:

hyDpPbJ.jpg

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  13
  • Reputation:   0
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  10/09/2018
  • Status:  Offline

ŠOK! MARKOVIĆ TRENING ZAVRŠIO NA TRAVI, POVREDA LIGAMENATA KOLENA?

Šok i neverica na licima svih prisutnih na pomoćnom terenu stadiona u Šapcu. Mladi Goran Marković nakon činilo se bezazlenog sudara sa jednim saigračem, ostao je da leži na travi, sa bolnom grimasom na licu, držeći se za koleno. Klubski lekari odmah su dotrčali do mladog igrača da ukažu pomoć, međutim po svemu sudeći povreda je teže prirode. Markovića sutra očekuje magnetna rezonanca, koja će pokazati stepen povrede, mada sumnja se da se radi o povredi ukrštenih ligamenata kolena, što će značiti dužu pauzu za momka koji je tek trebao da pokaže svoj puni potencijal.

 

 

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  13
  • Reputation:   0
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  10/09/2018
  • Status:  Offline

DOKTORI REKLI SVOJE, MARKOVIĆ NIKADA VIŠE NA FUDBALSKOM TERENU?

Nakon urađene magnetne rezonance, još jedna šok vest za sve navijače kluba iz Šapca. Mladi Goran Marković možda više nikada neće zaigrati fudbal? Barem tako kažu doktori. Ovo je potvrdio i sam igrač putem društvenih mreža: "Poštovani, vest koju ću da podelim sa vama nije ni malo laka za mene. Danas, nakon urađene magnetne rezonance, doktori su mi saopštili da su šanse da se vratim aktivnom igranju fudbala jednake gotovo nuli. Zbog velikih napora koje profesionalni fudbal pruža, procenjeno je da će i pored svog tretmana koji bude bio sproveden moje koleno biti nespremno da taj teret prihvati na način na koji bi trebalo, te postoji šansa još teže povrede o kojoj ne bih smeo ni da razmišljam. Ono što me sada čeka jeste operacija kolena a nakon toga dug oporavak. Želeo bih da izrazim svu zahvalnost mom klubu, Mačvi iz Šapca, treneru Draganu Aničiću, svojim saigračima i svima koji su omogućili da u poslednjih mesec - dva dana živim svoj san, a to je da igram za najbolji klub na celom svetu. Volim vas puno sve, Goran".

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  13
  • Reputation:   0
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  10/09/2018
  • Status:  Offline

MARKOVIĆ U TRENERSKIM VODAMA? 

Prošle je skoro pet godina od užasne povrede, koja je sa terena udaljila nekada velikog talenta srpskog fudbala, Gorana Markovića. Od tada igrač nije više bio pod svetlom javnosti, a po nekim informacijama, izgleda da se nekada mladi reprezentativac i igrač superligaša iz Mačve, upustio u trenerske vode. Naime, Marković je polagao ispite za UEFA ''A'' licencu, tako da u skorije vreme bi mogli da ga očekujemo pored aut linije nekog kluba, barem u ulozi asistenta ako ništa drugo. Svakako lepa vest za sve prave ljubitelje fudbala.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  13
  • Reputation:   0
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  10/09/2018
  • Status:  Offline

aa5Hxdq.jpg?1

ŠOU POČINJE! MARKOVIĆ TRENER SLOBODE!

Dobro ste pročitali. Goran Marković se vratio. Informacije da se ovaj mladi stručnjak iz Šapca otisnuo u trenerske vode pokazale su se tačnima. Na sve to, nije morao dugo da čeka na zaposlenje. Posrnuli gigant iz Užica tražio je novog trenera, a izgleda da ga je našao na neko duže vreme. Goran Marković i klub su potpisali ugovor na tri godine.

Konferencija za medije:

 

N: "Gospodine Markoviću, čini li vam se čudan ovaj prelazak u trenerske vode?"

G: "Ne toliko koliko bi ste mislili. U momentu kada sam doživeo tešku povredu, imao sam dosta vremena za razmišljanje. Shvatio sam da bi bilo suludo pokušavati vratiti se i na taj način rizikovati još težu povredu, posle koje ne da ne bi mogao igrati fudbal, nego ... Nećemo sad o tome. Kako god, znao sam da se moram baviti sa nečim u životu, a naprosto fudbal jeste moj život. Zato sam uzeo sve u svoje ruke, završio sve za UEFA ''A'' licencu za trenere, i evo me sada ovde, kao diplomirani trener."

 

N: "Sloboda iz Užica se čini kao pravi izbor za novi početak?"

G: "Sloboda je poznati klub, koji se u poslednjim godinama muči. Ali verujem da zajedničim zalaganjem i trudom, možemo da u Užice vratimo najviši rang takmičenja!"

 

N: "Vaše ambicije u novoj sezoni?"

G: "Ambicije su uvek najviše. Ne mogu reći da smo samouvereni da ćemo Slobodu već u prvoj sezoni vratiti tamo gde pripada, ali lagao bih kada bih rekao da nam to nije u planu."

 

N: "Poruka navijačima, popularim "Erama"?"

G: "Neka budu uz nas i neka nas podrže i kada je lako i kada je teško. Verujem da zajedničkim naporima možemo sve. Pošto je ovo verujem poslednje pitanje, želeo bih još jednom da izrazim zahvalnost Upravnom odboru kluba koji mi je ponudio priliku da vodim klub kao što je Sloboda, a mi se vidimo već sutra na početku priprema. Prozivka će biti izvršena na ovom mestu (Gradski stadion, Užice) od 9:00"

 

 

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  13
  • Reputation:   0
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  10/09/2018
  • Status:  Offline

F8MEiVr.jpg?1

PROZIVKA! SPISAK SLEDEĆI, MOGU SE OČEKIVATI POJAČANJA?

Danas je u klupskim prostorijama na Gradskom stadionu u Užicu, mladi trener ekipe Slobode, Goran Marković izvršio prozivku svih igrača kluba. 

Za sada tu su:

Golmani Đurić, Ristanović, Radojičić

Odbrana Nikolić, Miličić, Joksimović, Cvetković, Glišović, Vučković, Janjušević

Sredina Vidić, Stanić, Vujić, Došljak, Jeremić, Atanasković, Mitrović, Jovanović, Milović, Markićević

Napad Samuel Nnamani, Vučićević, Peličić, Velemir, Radović, Emeka Emerun J., Slavković

 

Na pitanje o potencijalnim pojačanjima, dobili smo odgovor da se Sloboda neće nužno pojačavati, ali ukoliko se ukaže prilika za kvalitetnim pojačanjem, Užičani će je iskoristiti. Pripreme počinju danas, a radiće se 2 puta dnevno na Gradskom stadionu u Užicu.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  13
  • Reputation:   0
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  10/09/2018
  • Status:  Offline

8eql273.jpg?1

PRVO POJAČANJE STIGLO, POLETANOVIĆ U UŽICU!

Marko Poletanović novi je fudbaler kluba sa Đetinje. Ovaj 25-godišnji fudbaler se nakon sjajnih partija u dresu Vojvodine otisnuo u inostranstvo, mada u Gentu nije dobio pravu priliku, te su usledile epizodne pozajmice u Zulte Varegen odnosno Crvenu Zvezdu, pre nego što je igrač raskinuo ugovor sa Gentom, te kao slobodan agent prešao u klub sa Đetinje. Svakako veliko pojačanje za Užičane, koje u okviru prvog kola čeka gostovanje Metalcu iz Gornjeg Milanovca.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  13
  • Reputation:   0
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  10/09/2018
  • Status:  Offline

EdhRk4r.jpg?1

PRVENAC ZA MARKOVIĆA! SLOBODA SIGURNA NA STARTU!

Siguran start Gorana Markovića na klupi Slobode iz Užica i prva pobeda. Od početka do kraja Užičani su kontrolisali igru, nedopustivši Metalcu ni jednu pravu šansu. Sa druge strane lepršava i raznovrsna je bila igra gostuju u napadu, i uspeli su da je krunišu sjajnim pogotkom Samuela Nnamanija u 36. minutu susreta. Izjava, trenera Užičana po završetku meča: "Zadovoljan sam i igrom i rezultatom. Malo više rezultatom nego samom igrom, jer je moramo još unaprediti kako bi konkurisali na jednu od pozicija u samom vrhu tabele. Metalac je dobar protivnik, odlična ekipa koja je povremen učesnik najvišeg ranga takmičenja. Drago mi je da smo za ovo relativno kratko vreme uspeli da stvorimo obrise neke igre koju ćemo forsirati u budućnosti. Još kao igrač imao sam uvek ambiciju, želju, viziju da igram moderan, napadački fudbal. Danas sam u dosta navrata video to kod svoje ekipe. Mnogo dugih pasova, utrčavanja u prostor, brzog oslobađanja od čuvara, dobar protok lopte. Ipak ovo je tek početak, koji ne sme ni malo da nas poljulja, nastavljamo dalje sa istom željom u nove pobede!", bio je jasan trener Užičana.

Još jedna lepa vest je stigla u toku dana za stanovnike grada na Đetinji, a to je da je nekadašnji mladi reprezentativac i član Crvene Zvezde, Marko Petković, zadužio crveno-crnu opremu kluba. Iz kluba je stigla i informacija da se pregovara sa još jednim ozbiljnim imenom srpskog fudbala, ali ništa više od toga nismo mogli saznati. O čemu se radi, videćemo u narednim danima.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  13
  • Reputation:   0
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  10/09/2018
  • Status:  Offline

sJABanh.jpg?1

SULEJMANI U UŽICU!

Srpski fudbaler Miralem Sulejmani svoju karijeru nastaviće u Užicu. Nekada jedan od najvećih talenata srpskog fudbala će se vratiti u domovinu, nakon epizoda  u Heerevenu, Ajaxu, Benfici i Young Boysima. Svakako ekstra pojačanje za "Ere", sa kojim će moći ozbiljno da konkurišu na plasman u viši rang takmičenja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...