Jump to content
Oficijalni partneri

Zimski sportovi (Skijanje...)


JohnnyWalker
 Share

Recommended Posts


  • Group:  Members
  • Content Count:  165
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  12/03/2012
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/05/1992

Hirscheru prva vožnja slaloma u Val d'Isereu, Kostelić sedmi sa sekundom zaostatka

 

0000000000434103_420_280_cut.jpg

 

Najbolji svjetski skijaši ovoga su vikenda u francuskom Val d'Isereu gdje je s početkom u 14 sati održana prva vožnja drugog slaloma sezone. Stazom se najbrže spustio Marcel Hirscher, a Ivica Kostelić za Austrijancem je zaostao točno jednu sekundu, što mu je bilo dovoljno za sedmo mjesto.

 

Prva postaja za skijaše nakon povratka s američke turneje bio je Val d'Isere. Francusko skijalište prošle je sezone imalo problema s nedostatkom snijega pa slalom na olimpijskoj stazi Bellevarde nije niti održan. Ove sezone situacija je sasvim drukčija pa je zbog velike količine novonapadalog snijega start prve vožnje prebačen s 10 na 14 sati.

 

Na vrlo strmoj, ali i kratkoj stazi najbolje se snašao prošlosezonski osvajač velikog kristalnog globusa, Marcel Hirscher. Austrijanac je startao kao četvrti i vrlo agresivnim skijanjem postavio najbolje vrijeme prve vožnje. Posebno dobro odradio je donji dio staze i s vremenom 48,49 nadmašio do tada vodećeg, Felixa Neureuthera.

 

Nijemac je također odradio vrlo dobru vožnju, ali se kasnije između njega i Hirschera ugurao Manfred Pranger. Među najboljih šest skijaša još su se našli Talijani Stefano Gross i Cristian Deville te Švicarac Alexis Pinturault.

 

Ivica Kostelić u prvu je vožnju krenuo sa startnim brojem šest i prošao ju za 49 sekundi i 49 stotinki. Bila je to tipična vožnja u Ivičinom stilu. Odrađena bez pogrešaka i problema, ali joj je možda nedostajalo malo više agresivnosti kako bi bio bliže vodećem skijašu. Najbolji hrvatski skijaš prvu je vožnju okončao na sedmom mjestu.

 

Iza Ivice završili su Mattias Hargin, Mario Matt i Benjamin Reich. Šveđanima očito prva vožnja nije odgovarala pa je Andre Myhrer, pobjednik posljednja tri slaloma u Svjetskom kupu, završio na tek 12. mjestu sa sekundom i 40 stotinki zaostatka za Hirscherom, dok je Jens Byggmark bio još jedno mjesto slabiji.

 

Drugi hrvatski predstavnik, Dalibor Šamšal, u prvu će vožnju krenuti sa startnim brojem 55, druga vožnja na rasporedu je u 17 sati.

 

Val d'Isere, slalom (M), rezultati 1. vožnje:

1. M. Hirscher (Austrija) 48,49 sek

2. M. Pranger (Austrija) + 0,23

3. F. Neureuther (Njemačka) + 0,27

4. S. Gross (Italija) + 0,44

5. C. Deville (Italija) + 0,66

6. A. Pinturault (Francuska) + 0,73

7. I. Kostelić (Hrvatska) + 1,00

8. M. Hargin (Švedska) + 1,12

9. M. Matt (Austrija) + 1,33

10. B. Reich (Austrija) + 1,34

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  165
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  12/03/2012
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/05/1992

Skroman nastup Profesora: Ivica Kostelić u Val d'Isereu stigao tek do 16. mjesta

 

Ivica_Kosteli__533570S1.jpg

 

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je 16. mjesto na slalomu Svjetskog kupa u francuskom Val d'Isereu. Kostelić je nakon prve vožnje staze Olympique de Bellevarde bio sedmi, no u drugoj je pokvario plasman s tek 25. vremenom vožnje, te je nakraju bio 16. s zaostatkom od 1.81 sekundi za pobjednikom Francuzom Alexisom Pinturaultom.

 

Drugo mjesto zauzeo je Nijemac Felix Neureuther (+0.50), a treće Austrijanac Marcel Hirscher (+0.57), koji je vodio nakon prvog laufa.

 

Drugi hrvatski predstavnik Dalibor Šamšal zauzeo je 37. mjesto i nije se plasirao u drugu vožnju.

 

U ukupnom poretku i dalje vodi Norvežanin Aksel Lund Svindal (400) ispred Teda Ligetya (342) i Hirschera (280), dok je Kostelić s novih 15 bodova na 17. poziciji s ukupno 106 bodova. U poretku slaloma vodi Šveđanin Andre Myhrer (150) ispred Hirschera (140), dok je Kostelić 11. s 47 bodova.

 

U nedjelju se u Val d'Isereu vozi veleslalom.

 

Svjetski kup u Val d'Isereu, slalom:

 

1. Alexis Pinturault (Fra) 1:36.55

 

2. Felix Neureeuther (Njem) +0.50

 

3. Marcel Hirscher (Aut) +0.57

 

4. Andre Myhrer (Šve) +1.06

 

5. Jens Byggmark (Šve) +1.09

 

...

 

16. Ivica Kostelić (Hrv) +1.81

 

...

 

Ukupni redoslijed Svjetskog kupa:

 

1. Aksel Lund Svindal (Nor) 400

 

2. Ted Ligety (SAD) 342

 

3. Marcel Hirscher (Aut) 280

 

...

 

17. Ivica Kostelić (Hrv) 106

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  165
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  12/03/2012
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/05/1992

Slavlje Tine Maze

 

Anja_Parson_Tina_M_498881S1.jpg

 

Slovenska skijašica Tina Maze pobjednica je veleslaloma Svjetskog kupa održanog u St. Moritzu. Maze je do četvrte pobjede ove sezone i 15. u karijeri stigla s rezultatom 2:11,07, druga je bila Nijemica Viktorija Rebensburg s osam stotinki sekunde zaostatka, dok je treća bila Francuskinja Tessa Worley s 55 stotinki sekunde zaostatka.

 

Današnjom pobjedom Maze je povećala svoju prednost u ukupnom poretku Svjetskog kupa i sad vodi sa 677 bodova. Nijemica Maria Höfl Riesch je druga sa 443 bodova, dok je treća Amerikanka Lindsey Vonn sa 414 bodova. U poretku veleslaloma vodi Maze sa 300 bodova, druga je Austrijanka Kathrin Zettel (200), a treća Njemica Viktoria Rebensburg (140).

 

REZULTATI:

 

1. Tina Maze (Slo) 2:11,07 (1:05,55 1:05,52)

 

2. Viktoria Rebensburg (Njem) 2:11,15 +0,08 (1:06,12 1:05,03)

 

3. Tessa Worley (Fra) 2:11,62 +0,55 (1:06,08 1:05,54)

 

4. Lara Gut (Švi) 2:12,13 +1,06 (1:06,64 1:05,49)

 

5. Marlies Schild (Aut) 2:13,35 +2,28 (1:07,51 1:05,84)

 

6. Kathrin Zettel (Aut) 2:13,39 +2,32 (1:07,43 1:05,96)

 

7. Michaela Kirchgasser (Aut) 2:13,57 +2,50 (1:07,59 1:05,98)

 

7. Irene Curtoni (Ita) 2:13,57 +2,50 (1:07,61 1:05,96)

 

9. Maria Höfl-Riesch (Njem) 2:13,80 +2,73 (1:07,47 1:06,33)

 

10. Dominique Gisin (Švi) 2:13,94 +2,87 (1:07,25 1:06,69)...

 

UKUPNI POREDAK:

 

1. Tina Maze (Slo) 677

 

2. Maria Höfl-Riesch (Njem) 443

 

3. Lindsey Vonn (SAD) 414

 

4. Kathrin Zettel (Aut) 360

 

5. Julia Mancuso (SAD) 251

 

6. Viktoria Rebensburg (Njem) 230

 

7. Dominique Gisin (Švi) 225

 

8. Lara Gut (Švi) 209

 

9. Anna Fenninger (Aut) 175

 

10. Stacey Cook (SAD) 167...

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  165
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  12/03/2012
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/05/1992

Kostelić: "Morat ću propustiti neke utrke, koljeno je na 70 posto"

 

0000000000420280_420_280_cut.jpg

 

Nakon povratka s američke turneje, Ivica Kostelić se suočio s novim neugodnostima po pitanju više puta operiranog koljena. Veliki dio vremena provodi na raznim tretmanima i situacija je daleko od idealne...

 

Nakon slalomske utrke u Val d'Isereu Ivica Kostelić je spomenuo nove probleme s koljenom. Ponovno je osjetio bolove, nije mogao hodati i situacija nije najbolja.

 

"Stanje se pogoršalo dolaskom u Europu, koljeno je sada na nekih 70 posto od zdravog koljena. Idem na injekcije i tretmane i svaka čast mojem fizioterapeutu bez kojeg ne bih mogao nastupati", izjavio je za HTV Kostelić.

 

Novi problemi će ga prisiliti na promjenu kalendara nastupa pa će tako neke utrke otpasti.

 

"Najvjerojatnije će otpasti spust u Val Gardeni. Moja želja je da nastupim u superveleslalomu u Val Gardeni, veleslalomu u Alta Badiji te u slalomu u Madonni di Campiglio. Napravit ćemo sve što je u našoj moći da se to i ostvari. Situacija nije sjajna, ali borit ću se", utučeno je govorio Kostelić.

 

Problemi nisu posljedica promjena skija već su problemi od istrošenosti i ozljeda.

 

"Nemaju skije nikakve veze s tim mojim problemima. Koljeno je prošlo puno operacija i nije onakvo kakvo je bilo", rekao je Ivica te dodao: "Nemate pojma što se sve događa iza kulisa i koliko je problema s tim koljenom, koliko tretmana prolazi i u kakvom je stanju."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

  • Group:  Members
  • Content Count:  165
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  12/03/2012
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/05/1992

Dobre vijesti za Kostelića nakon magnetske rezonance: Nema novih ozljeda!

 

Ivica_Kosteli__472198S1.jpg

 

Ustanovljeno da nema nikakvih novih ozljeda koljena, već je vidljiva samo manja natečenost hrskavice i meniska. što je najvjerojatnije posljedica velikih napora

 

Ivica Kostelić je danas popodne napravio pregled koljena magnetnom rezonancom kod dr. Igora Borića u bolnici Sv. Katarina u Zaboku te je ustanovljeno da nema nikakvih novih ozljeda koljena, već je vidljiva samo manja natečenost hrskavice i meniska. što je najvjerojatnije posljedica velikih napora i opterećenja na zadnjim utrkama i treninzima, te je Ivici savjetovano nekoliko dana odmora i rasterećenja koljena.

 

Ivici će dobro doći ova pauza od natjecanja, preskočit će utrku spusta u Bormiju, što je i bio plan, a sljedeće dane i Božićne blagdane iskoristit će za odmor, rasterećenje koljena kao i za trening na Sljemenu, kako bi se dobro odmorio i pripremio za sljemensku utrku.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

hirscher_odbranio_naslov_pobjednika_153401_95576_big.jpg

 

Drugu godinu zaredom

Hirscher odbranio naslov pobjednika

 

Marcel Hirscher je uspio odbraniti naslov pobjednika na zagrebačkom Sljemenu. Austrijanac je proslavio osmu slalomsku pobjedu, 15.ukupno u Svjetskom kupu. Danas je bio brži od Andréa Mhyrera (+0.57) i Maria Matta (+1.09).

Nakon prve vožnje Hirscher je imao tek stotinku slabije vrijeme u odnosu na vodećeg Jensa Byggmarka, Talijan Stefano Gross je kasnio 14 stotinki, dok je Kostelić imao 23 stotinke ''plusa''. Unutar jedne sekunde su još bili Mario Matt, Andre Myhrer, Felix Neurether i Francuz Alexis Pinturault. Matt, Myhrer i Neureuter su bili poredani unutar pet stotinki, dok je Matt kasnio za Kostelićem baš kao i Pinturault za Neuretherom.

 

U drugoj vožnji Steve Missillier je bio jedan od onih koji se našao na prvom mjestu sa 1:58.51, a njega je sa prvog mjesta pomakao Manfred Mölgg. Francuz je nakon prve vožnje držao 20.mjesto, Mölgg deseti. Nakon Talijana, na vrhu su se izmijenili Alexis Pinturault i Felix Neureuther prije odličnog nastupa Andréa Myhrera.

 

Šveđanin je ostavio iza sebe Neureuther za 74 stotinke, Mario Matt je bio drugi, a onda je startao Kostelić koji je puno sporiji od Šveđanina.Stefano Gross je u cilju imao treće vrijeme a onda je Marcel Hirscher krenuo stazom pokazavši još jednom da je u ovom trenutku u odličnoj formi. Hirscher je potvrdio postolje, a pobjedu par trenutka kasnije nakon greške Byggmarka.

 

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Hirscher sa 740 bodova, Norvežanin Aksel Lund Svindal je drugi sa 689 bodova, a treći je Amerikanac Ted Ligety sa 552 boda. Kostelić je jedanaesti skijaš svijeta sa 240 bodova.

 

U poretku slalomaša vodi Hirscher sa 420 bodova, drugi je Nijemac Felix Neureuther sa 341 bodom, a treći je Myhrer sa 330 bodova. Kostelić je na sedmoj poziciji sa 145 bodova.

 

Rezultati:

1.Marcel Hirscher (Aut) 1:56.17

2.Andre Myhrer (Šve) +0.57

3.Mario Matt (Aut) +1.09

4.Stefano Gross (Ita) +1.15

5.Felix Neurether (Nje) +1.31

6.Alexis Pinturault (Fra) +1.33

7.Manfred Moelgg (Ita) +1.73

8.Ivica Kostelić (Hrv) +1.78

9.Steve Missillier (Fra) +2.34

10.Patrick Thaler (Ita) +2.38

 

Ukupni poredak u slalomu:

1.Marcel Hirscher (Aut) 420

2.Felix Neurether (Nje) 341

3.Andre Myhrer (Šve) 330

4.Alexis Pinturault (Fra) 208

5.Manfred Moelgg (Ita) 155

 

Ukupni poredak u SK-u:

1.Marcel Hirscher (Aut) 740

2.Aksel Lund Svindal (Nor) 689

3.Ted Ligety (USA) 552

4.Felix Neurether (Nje) 441

5.Andre Myhrer (Šve) 334

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

  • Group:  Members
  • Content Count:  165
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  12/03/2012
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/05/1992

Ponosni Ivica: 'Čak 16 godina je prošlo, a ja sam jedini i dalje na ovom postolju...'

 

ligety_Kostelic_553933S1.jpg

 

Stotinke su igrale u moju korist i, hvala Bogu, ovaj su put presudile na moju stranu. Sada imam kolekciju medalja sa svjetskih prvenstava - rekao je Kostelić

 

Ušao je u cilj i vrtio glavom. Nezadovoljan, pomalo i ljutit, dao je izjavu za ORF, u kojoj je jasno dao do znanja što misli o svojoj slalomskoj vožnji. Iako je do kraja ostalo osam skijaša, uglavnom specijalista za brze discipline, a njegovo se ime šepurilo s vrha ljestvice vodećih, Ivica Kostelić kazao je da ne vjeruje u pozitivan ishod superkombinacije.

 

- Neće biti dovoljno za medalju - kazao je nevoljko u kameru.

 

Dok se penjao i spuštao po stepenicama velebnog skijaškog zdanja u Schladmingu vraćajući se na mjesto predviđeno za vodećega, činilo se da previše koristi rukohvat. Nije valjda opet taj nesretni Schladming uzeo preveliki danak? Ovaj put nije, a skijanje je pokazalo svoju ćudljivu, prevrtljivu stranu. Sreća, koju je često u karijeri proklinjao, ovaj ga je put pomazila. Ples stotinki otišao je na njegovu stranu, nekoliko opasnih konkurenata je zajahalo vrata i, iako se iza njega zagužvalo, a nedodirljivi Ted Ligety ostao razred za sebe, zabrinutost je u nekoliko minuta isprala sreća zbog nove velike medalje. Ivica Kostelić postao je srebrni kombinatorac na SP-u.

 

- Nema pomiješanih emocija, samo velika, neizmjerna sreća. Taman sam zaslužio srebro, medalju koja mi je nedostajala da kolekcija sa SP-a bude potpuna - kazao je Kostelić.

 

Šesnaest godina nakon što je na juniorskom Svjetskom prvenstvu osvojio prvu veliku medalju, kombinacijsku broncu, Ivica je na seniorskoj smotri bio stepenicu više. Bez obzira na izrešetana koljena, Kostelić ponovno djeluje nepoderivo.

 

- Pazi, to je podatak za zamisliti se. Šesnaest godina, a ja sam ponovno tu. Od dečki s kojima sam se utrkivao te godine ovdje skija još jedino Markus Larsson, a i on nastupa isključivo u slalomu. Šesnaest godina! Pa ljudi koji su se rodili u to vrijeme danas su gotovo odrasli.

 

Euforija koja drži organizatore SP-a, koji su Schladming pretvorili u najveći skijaški party na otvorenom, nosila je i Ivicu do srebra.

 

- Velika je čast ovdje osvojiti medalju jer ovo je hram. Austrijanci ovakva prvenstva rade najbolje na svijetu, a atmosfera u tom grotlu je neponovljiva. Neki dan sam čuo na televiziji komentar koji kaže da je njima ovo važnije od nogometnog Eura 2008. Uložili su ogroman novac, a žive od skijanja i za skijanje.

 

Dan mu je natjecateljski započeo gotovo savršeno. Spustašku vožnju nazvao je jednom od najboljih u karijeri, sigurno najboljom ove sezone.

 

- Izvukli smo maksimum iz materijala. Staza je izazovna, jedna od najtežih na kojima sam skijao i non-stop traži tempo. Ovo je prva kombinacijska medalja za koju mogu zahvaliti primarno spustu. Iako je tim napravio mnogo, ovaj je put natjecatelj obavio najveći posao.

 

Ako niste shvatili, “natjecatelj” je dečko sa žutom kacigom. Zaostatak od 1.37 sekundi iz spusta bio bi savršen da Ligety nije bio 65 stotinki brži. Ostali ipak nisu trebali biti problem. Načeti Svindal (razmišljao o odustajanju nakon spusta zbog problema s mišićem noge), spustaši Innerhofer, Theaux, Paris, Baumann... Sve je to društvo koje u jednoj, običnoj slalomskoj vožnji Ivica dobiva i po tri sekunde. Ovaj mu je put trebala “samo” jedna, ali nije išlo glatko jer je skijao sporije od Vilette, tek neznatno brže od Finca Romara, a čak dvije sekunde lošije nego Pinturault, koji se izbacio iz utrke očajnim spustom.

 

- Ne znam što mi se događa sa slalomom. Na posljednjim treninzima u Innerkremsu svaki mi je zavoj na strmini bio ispod vrata i nikako ga ne mogu podignuti, napasti kolac. To se može popraviti, ali ne znam u čemu je problem. Moram se skockati do nedjelje.

 

Za slalom još ima vremena, do nedjelje će još voziti i veleslalom (“ako Bog da”), a noć je bila rezervirana za slavlje. Kod Kostelićevih termine “noć” i “slavlje” zapravo treba uzeti sasvim uvjetno, ali tradicija se mora poštivati.

 

- Nazdravit ćemo, uvijek to učinimo.

 

Nazdravili su i za pobjednika. Teda Ligetyja je sredinom prosinca proglasio glavnim favoritom za osvajanje Kristalnoga globusa. Amerikanac se u međuvremenu pogubio i vratio oscilacijama u Svjetskom kupu, ali u Schladmingu je osigurao već dva zlata.

 

- Čak i da sam danas slalom skijao bolje od ovoga, Ligetyja bih teško pobijedio.

 

Prije nego što ga je nekolicina hrvatskih novinara privela na razgovor, na konferenciji medaljaša održao je i malo predavanje. Objasnio je ponovno da “kombinacija s jednim slalomom nema natjecateljsku vrijednost kao ona s dva”, ali poentirao bacivši pogled na postavu na podiju.

 

- Ted i ja smo opet tu, kao i u Torinu 2006. Sada smo vidjeli koliko ova disciplina može biti zabavna i neizvjesna. Samo se nadam da će Austrijanci postati još uspješniji u njoj pa da poživi što dulje.

 

Nije propustio zabiti gol za kraj, gol na gostujućem terenu na kojem se, uz aklamacijski pljesak, čulo i nekoliko zvižduka. Nikad mu neće zaboraviti “aferu haklanje”, ali sinoć mu je to najmanje bilo bitno. Sinoć je vrtio film koji traje jako dugo. Šesnaest godina i šesta velika medalja. Koljena klecaju, ali Profesor ide dalje. Čak i u 34. godini, čak i kada ne skija najbolje

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  165
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  12/03/2012
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/05/1992

Neureuther ljut na Zubčića: 'Znam da nije bilo namjerno, ali mogao me je rasjeći...'

 

SKI_554217S1.jpg

 

Njemački skijaš Felix Neureuther nije teže ozlijeđen poslije sudara s našim Filipom Zubčićem i moći će nastupiti u preostale dvije utrke na Svjetskom prvenstvu u austrijskom Schladmingu…

 

Tijekom paralelnog slaloma, u sklopu ekipnog natjecanja na SP-u, Zubčić je neoprezno krenuo u utrku i u padu pokosio Neureuthera.

 

- Danas sam trenirao slalom. Koljeno mi nije stvaralo gotovo nikakve probleme - kazao je Nijemac.

 

Zubčić je pogodio Neureuthera skijom u potkoljenicu. Iako je 28-godišnjak nastavio skijati u preostalim rundama ekipnog natjecanja, postojao je strah u njemačkoj reprezentaciji da će bol biti jaka kad se noga ohladi. Srećom, sve je u redu, pa će Neureuther startati u petak u veleslalomu i u nedjelju u slalomu.

 

[video=youtube;BzHU-uzRIEI]http://www.youtube.com/watch?v=BzHU-uzRIEI

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...