Jump to content
Oficijalni partneri

Bundesliga


InoMessi
 Share

Recommended Posts


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

maletic_potpisuje_za_stuttgart_161701_84451_big.jpg

 

Još jedan bh. igrač u gradu Mercedesa

Maletić potpisuje za Stuttgart

 

Juniorski reprezentativac Bosne i Hercegovine Marko Maletić nalazi se pred potpisivanjem ugovora za njemačkog bundesligaša Stuttgart.

Maletić, dosadašnji član holandske ekipe Utrechta, danas je prošao medicinske preglede u Stuttgartu, te, kako tvrde njemački mediji, uskoro treba potpisati višegodišnji ugovor sa Švabama.

 

Maletić je tokom boravka predhodnih dana na probi u Stuttgartu vrijeme provodio uglavnom sa A reprezentativcem Bosne i Hercegovine Vedadom Ibiševićem, koji je bio jedan od faktora pri realizaciji ovog transfera.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

alaba_i_rafinha_propustaju_pocetak_sezone_164411_84455_big.jpg

 

Bayern oslabljen

Alaba i Rafinha propuštaju početak sezone

 

Fudbalski klub Bayern iz Munchena saopćio je danas da će vezni igrač David Alaba i defanzivac Rafinha zbog povreda propustiti početak sezone u Bundesligi.

Obojica su se povredili jučer na prijateljskoj utakmici s italijanskim Napolijem (2:3), prenose mediji.

 

Alaba je povrijedio lijevo stopalo i pauzirat će najmanje osam nedjelja. Rafinhi je stradao članak desne noge i njega očekuje pauza od pet nedjelja.

 

Nova sezona u Bundeligi počinje 24. augusta, a Bayern u prvom kolu gostuje Greuther Furthu.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

maletic_potpisao_za_stuttgart_104208_84560_big.jpg

 

Potpisan trogodišnji ugovor

Maletić potpisao za Stuttgart

 

Juniorski bh. reprezentativac Marko Maletić, potpisao je ugovor sa njemačkim Stuttgartom.

Kako prenosi De Telegraaf, Maletić je sa Švabama potpisao trogodišnji ugovor, a finansijski detalji još uvijek nisu objavljeni.

 

"Marko Maletić je potpisao ugovor i od danas je novi član Stuttgarta. Prelazak iz Utrechta u Stuttgart veliki je korak i nadam se da će se nametnuti u prvom sastavu", rekao je menadžer našeg mladog reprezentativca Dick van Burik.

 

Treba dodati da je jedan od bitnih faktora pri realizaciji ovog transfera predstavljao naš reprezentativni napadač Vedad Ibišević, s kojim je Maletić provodio najviše vremena tokom boravka u ovom njemačkom gradu za vrijeme probe na kojoj je, očigledno, zadivio čelnike ovog Bundesligaša.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

bayern_zeli_de_jonga_204159_84611_big.jpg

 

Bayern želi De Jonga

 

Minhenski Bayern zainteresovan je za dovođenje veznjaka Manchester Cityja Nigela De Jonga.

Njemački viceprvak je prethodno želio angažovati reprezentativca Španije i fudbalera Athletica iz Bilbaa Javija Martineza, no Baskijci su za 23-godišnjeg fudbalera tražili 35 miliona eura, što tim iz Minhena nije želio platiti.

 

Ipak, Bavarci su pronašli riješenje, te sada žele angažovati Nigela De Jonga, a i cijena je prihvatljiva jer Građani zahtjevaju negdje oko 10 miliona eura.

 

Ovaj 27-godišnji veznjak ima još godinu dana ugovora sa prvakom Engleske, ali Holanđanin je najavio odlazak zbog male minutaže na Etihadu.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

bayern_odusevio_kineze_184909_84670_big.jpg

 

Prijateljske utakmice

Bayern oduševio Kineze

 

Arsenal je na predsezonskoj turneji u Kuala Lumpuru savladao Maleziju XI rezultatom 2:1, dok je Bayern oduševio Kineze u Pekingu.

Poprilično blijeda partija Topnika, koji su danas ipak nastupili u dosta izmijenjenom sastavu. Menadžer Arsene Wenger od prve je minute izveo sljedeći sastav: Vito Mannone, Carl Jenkinson, Thomas Vermaelen, Johan Djourou, Kieran Gibbs, Andre Santos, Mikel Arteta, Francis Coquelin, Abou Diaby, Gervinho i Marouane Chamakh.

 

Malezija je povela u finišu prvog dijela pogotkom Azmija Muslima, a londonskom klubu preokret donose rezervisti u nastavku. Prvo je Thomas Eisfeld poravnao rezultat u 87. minuti, a pobjednički pogodak postigao je Chukwuemeka Aneke u 90. minuti.

 

[video=youtube;kHlTUYiymO4]http://www.youtube.com/watch?v=kHlTUYiymO4&feature=player_embedded

 

Minhenski Bayern, finalist Lige prvaka, s visokih je 6:0 deklasirao Beijing Guoan. Bavarcima je to bila prva pripremna utakmica u Kini.

 

Golijadu je otvorio jedan domaći igrač autogoom u sedmoj minuti, zatim je Arjen Robben u 10. povisio na2:0, a do odlaska na odmor u strijelce se upisao i Claudio Pizarro (43'). Do kraja utakmice strijelci su bili još Thomas Mueller (74), Mario Mandžukić (78) te Mario Gomez (80)

 

Susret u Pekingu po sparnom vremenu pratilo je 40.000 gledatelja.

 

Sastav Bayerna: Neuer (46. Starke) - Boateng (46. Weiser), Van Buyten (46. Badstuber), Dante, Contento - Tymoshchuk (46. Can), Kroos (46. Luiz Gustavo) - Robben (46. Müller), Shaqiri, Ribéry (46. Mandzukic) - Pizarro (46. Gomez)

 

Dodajmo još da je turski Gaziantepspor s 2:0 savladao izraelski Maccabi iz Haife.

 

Prijateljske utakmice:

 

Gaziantepspor - Maccabi Haifa 2:0

Beijing Guoan - Bayern 0:6

Malezija XI - Arsenal 1:2

 

[video=youtube;BnTchKGipnI]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BnTchKGipnI

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

wolfsburg_raskinuo_ugovor_sa_turskim_napadacem_204149_84744_big.jpg

 

Wolfsburg raskinuo ugovor sa turskim napadačem

 

Njemački bundesligaš Wolfsburg raskinuo je ugovor sa iskusnim turskim fudbalerom Tuncayom Sanlijem.

Sanli je 2011. stigao među popularne Vukove iz Stoke Cityja u transferu vrijednom preko pet miliona eura. Ipak, Sanli je u Wolfsburgu odigrao samo četiri utakmice nakon čega je posuđen Boltonu.

 

Upravo Bolton bi mogla biti nova destinacija za 30-godišnjeg napadača,a za njega je interes pokazao i Trabzonspor.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

ibisevic_je_ekstra_momak_ludi_su_za_njim_u_stuttgartu_233759_84887_big.jpg

 

Marko Maletić za SportSport.ba

"Ibišević je ekstra momak, ludi su za njim u Stuttgartu"

 

Juniorski reprezentativac Bosne i Hercegovine Marko Maletić prošle je sedmice potpisao ugovor za njemačkog bundesligaša Stuttgart.

Maletić se tako pridružio Vedadu Ibiševiću u redovima Švaba, te potpisom za veliki klub najavio velike stvari s kojima bi mogao opravdati svoj veliki potencijal.

 

U razgovoru za SportSport.ba, Maletić je podijelio svoje prve impresije iz grada Mercedesa.

 

Na koliko si potpisao i jesi li zadovoljan uslovima?

 

"Potpisao sam na tri godine. Meni je najvažnije bilo kakav će biti sportski plan, novac mi nije bio važan, pogotovo u mojim godinama. Sad je najvažnije da imam uslove da se razvijam, jer trebam još puno toga da naučim i da popravim. Uvijek ima prostora da se nešto nauči. Ali, najvažnije je imati klub koji stoji 100% iza tebe i koji hoće da radi s tobom", kazao je Maletić na početku razgovora za SportSport.ba.

 

Kakve su prve impresije o klubu, gradu i saigračima?

 

"Stuttgart je veliki klub. Stadion, tereni, sve je na vrhunskom nivou, ovo je veliki evropski klub. Kod saigrača je dobar mentalitet i karakter, barem prema onom što sam ja primjetio do sada. Holandski je jezik sličan njemačkom što znači da mogu puno da razumijem i da pričam. To je bitno, jer komunikacija je veoma bitna".

 

Jesi li razgovarao sa Vedadom Ibiševićem?

 

"Jesam, prije nego što sam potpisivao. Rekao mi je neke stvari o klubu, kako se igra u Njemačkoj i tako dalje... On je ekstra momak i prava je zvijezda ovde u Stuttgartu. Reći ću slobodno da je Vedo najvažniji igrač Stuttgarta, svi ljudi što sam upoznao kažu da im je ili omiljeni igrač ili da je super čovjek".

 

Očekuješ li da se probiješ do prve ekipe možda već naredne sezone?

 

"Za narednu sezonu mi je plan da se razvijam, da ojačam, da se naviknem na njemački fudbal. Pazi, druga ekipa Stuttgarta igra treću Bundesligu, tu je na stadionu ponekad i oko 20 hiljada navijača. Znači, to će mi biti super iskustvo".

 

Da li je bilo teško napustiti Utrecht i preseliti se u novi grad i državu?

 

"Nije bilo teško napustiti Utrecht kao klub, ali grad, prijatelje, roditelje koji su u Holandiji, brat koji igra sad u zeničkom Čeliku... Od njih se bilo teško rastati. Sad živim u Stuttgartu, ali to može da bude pozitivan impuls da se samo posvetim fudbalu, jer sam prošle godine završio srednju školu u Holandiji. Ali kod mene je familija uvijek prioritet broj 1 i to će biti uvijek tako. Kad budem mogao ili kad oni budu mogli u posjetu će mi dolaziti roditelji.", dodao je mladi napadač Stuttgarta u razgovoru za SportSport.ba.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

Fudbaler minhenskog Bajerna Filip Lam ocenio je da će aktuelni šampion Nemačke Borusija Dortmund i u novoj sezoni biti glavni favorit za osvajanje titule.

 

193985303650154811d6572255388738_orig.jpg

 

"Oni se namerno ponašaju vrlo skromno i, da budem iskren, takav način rada im je doneo uspehe u prethodne dve sezone. Čak sam o tome razgovarao i sa čelnicima Borusije", rekao je Lam.

 

Bajern je u prethodne dve sezone izgubio sve važnije utakmice protiv Borusije.

 

"Svakako da oni počinju šampionat kao prvi favoriti, ali biće tu i drugih konkurenata. Pre svega, mislim na Šalke", objasnio je Lam.

 

Poslednji put Bajern je bio šampion Nemačke pre dve godine.

 

"Ranije smo bili naviknuti da osvajamo titulu makar svake druge godine. Ipak, baš smo podbacili u poslednje vreme. Titula je naš primarni cilj", poručio je reprezentativac Nemačke.

 

Ekipa Bajerna novu sezonu u Bundesligi počeće 24. avgusta gostovanjem Grojterfirtu.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

fagner_iz_vasco_da_game_u_wolfsburg_112251_85046_big.jpg

 

Fagner iz Vasco da Game u Wolfsburg

 

Brazilski odbrambeni fudbaler, Fagner, novo je pojačanje Wolfsburga.

Wolfsburg je odbrambene redove pojačao sada već bivšim fudbalerom Vasco da Game.

 

Fagner je sa Wolfsburgom potpisao ugovor do ljeta 2016. godine, a Vasco da Gama je na ime obeštećenja inkasirala 2.5 miliona funti.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

goetze_imamo_igraca_koji_mogu_zamijeniti_kagawu_154603_85061_big.jpg

 

Goetze: Imamo igrače koji mogu zamijeniti Kagawu

 

Napadač njemačke reprezentacije i dortmundske Borussije, Mario Goetze, smatra da njegov klub neće snositi posljedice zbog prodaje Shinjija Kagawe.

Njemački prvak je Japanca prodao Manchester Unitedu. Mnogi smatraju da je to veliki hendikep za Borussiju, ali Goetze vjeruje da će se pronaći zamjena.

 

"Nema sumnje da je Kagawa stvarno dobar igrač, ali vjerujem da, kao momčad, imamo igrača koji mogu nadoknaditi njegov odlazak", rekao je Goetze za Bild, dodavši:

 

"Istina je da ja osobno radije igram kao broj 10, jer sam na toj poziciji igrao i prije, ali imamo Marca Reusa i još dobrih igrača koji mogu da igraju u takvim okolnostima".

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

lahm_dortmund_je_favorit_u_prestojecoj_sezoni_102424_85178_big.jpg

 

Defanzivac Bavaraca smatra

Lahm: Dortmund je favorit u prestojećoj sezoni

 

Kapiten minhenskog Bayerna, Philipp Lahm izjavio je kako će aktuelni prvaci Bundeslige, Borussija Dortmund u narednu sezonu morati ući kao favoriti te je također istakao kako za njegovu ekipu drugo mjesto u Bundesligi ne dolazi u obzir u prestojećoj sezoni.

Ekipa Borussije Dortmund je u protekle dvije sezone osvojila dva naslova prvaka Njemačke, a Lahm je izjavio kako će oni morati u novu sezonu da uđu kao favoriti ukoliko žele da odbrane titulu te je također kazao kako je skromnost Jurgena Kloppa samo način na koji se dortmundska ekipa brani od pritiska.

 

"Dortmund se namjerno ponaša skromno i budimo iskreni, to im je dosta pomoglo tokom zadnje dvije sezone. Ipak, mislim da ekipa koja je osvojila dvije titule uzastopno treba početi sezonu kao favorit", kazao je Lahm za oficijalnu stranicu Bavarskog giganta te je dodao na kraju:

 

"Ima i drugih kandidata za titulu. Tu prvenstveno mislim na Schalke. Oni će sigurno biti negdje u vrhu. Mi smo navikli na osvajanje Bundeslige svake druge sezone, a to nismo uspjeli već dvije godine. To nam se ne smije dešavati. Naslov prvaka nam je prioritet. Ja defintivno čeznem za još trofeja".

 

Defanzivac Bavaraca je do sada tokom svog boravka na Allianz Areni osvojio četiri naslova prvaka Njemačke.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

schrrle_osim_chelseaju_zanimljiv_i_interu_222544_85232_big.jpg

 

Schürrle, osim Chelseaju, zanimljiv i Interu

 

Njemački reprezentativac Andre Schürrle, osim Chelseaju, zanimljiv je i milanskom Interu, no Bayer ga ne želi prodati.

Schürrle, koji se svojim igrama na Euru u Poljskoj i Ukrajini nametnuo u traženu robu ovoljetnog prijelaznog roka, mogao bi napustiti Leverkusen. Nijemca, pored Chelseaja, želi i italijanski Inter.

 

Bayer zasad nema namjeru da se odrekne jednog od svojih ključnih igrača, no pitanje je koliko će Apotekari izdržati "napade" potencijalnih kupaca.

 

Nerazzurri bi i Gastona Ramireza iz Bologne, no on se čini preskup, pa su se okrenuli Bayerovom nogometašu.

 

Schürrle ima važeći ugovor s njemačkim klubom do 2016. godine.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

werder_posudio_de_bruynea_iz_chelseaja_175144_85279_big.jpg

 

Werder posudio De Bruynea iz Chelseaja

 

Bremenski Werder završio je potpisivanje Chelseajevog veznjaka Kevina de Bruynea, koji će ostatak sezone odraditi kao posuđen igrač.

Dvadesetogodišnjak je potpisao za Chelsea u januaru, ali je odmah posuđen Racing Genku, odakle je i došao. Sada je pak posuđen nešto kvalitetnijoj i respektabilnijoj momčadi.

 

"Imamo Kevina u narednih nekoliko mjeseci, drago nam je što nam je na raspolaganju i što će nam povećati kvalitetu u momčadi", kazao je generalni menadžer Werdera Klaus Allofs.

 

"Werder ima veliku tradiciju, igraući u jednoj od najboljih evropskih liga pred punim stadionom. Želim igrati dobar nogomet sa svojim novim suigračima", istakao je De Bruyne.

 

De Bruyne nije imao mjesta u Chelseaju, koji je u veznom redu doveo vrhunske igrače kao što su Marko Marin, Eden Hazard i Oscar.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

hoffenheim_u_prijateljskom_susretu_bolji_od_betisa_180759_85468_big.jpg

 

Salihović igrao u drugom dijelu

Hoffenheim u prijateljskom susretu bolji od Betisa

 

U prijateljskom susretu Hoffenheim je danas sa 2:1 savladao Betis, a naš reprezentativac Sejad Salihović igrao je u drugom poluvremenu.

Hoffenheim je mnogo bolje otvorio susret i već u 3. minuti preko Derdiyoka je došao do prednosti.

 

Do odmora se rezultat nije mijenjao, a onda u 6. minuti nastavka Firmino pogađa za 2:0, da bi minut prije posljednjeg sudijskog zvižduka Ruben Castro pogodio za konačnih 2:1.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

gomez_mjesec_dana_van_terena_111235_85505_big.jpg

 

Problemi za Bayern

Gomez mjesec dana van terena

 

Napadač minhensmog Bayerna Mario Gomez provešće van terena oko mjesec dana nakon što se povrijedio u utakmici protiv Werdera.

Gomez se povrijedio u pripremoj utakmici protiv Werdera iz Bremena i prema prvim prognozama van terena će biti između četiri i šest sedmica.

 

"Mario će van terena provesti period između četiri i šest sedmica, a tri sedmice će nositi štake. Povrijeđena je hrskavica koja se mora oporaviti", rekao je doktor Bayerna Bernd Kubelka.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

mario_gomez_uspjesno_operisan_152750_85578_big.jpg

 

Tri sedmice van terena

Mario Gomez uspješno operisan

 

Napadač Bayerna i reprezentacije Njemačke Mario Gomez, danas je podvrgnut operaciji stopala, koja je prema tvrdnjama ljekara uspješno izvršena.

"Operacija je prošla u najboljem redu. Mario će morati pauzirati otprilike tri sedmice prije nego se ponovno vrati na travnjak", kazao je klupski ljekar Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt.

 

Iako je početak sezone jako blizu, ubojiti Bayernov napadač će biti primoran propustiti završetak priprema, te meč njemačkog superkupa, no svjestan je da je najbitnije da se riješio neugodne boli u stopalu, koja mu je otežavala nastupe.

 

"Drago mi je da je operacija prošla dobro i da je bol sada iza mene. Sada će mi biti potrebno malo strpljenja dok traje rehabilitacija, ali nadam se da ću se vratiti što je prije moguće", zaključio je Gomez.

 

Meč njemačkog superkupa se igra već u nedjelju protiv prvaka Borussije Dortmund, a pretpostavlja se da će Gomezovo mjesto u vrhu napada zauzeti Mario Mandžukić.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

badstuber_i_can_se_sukobili_na_treningu_bayerna_093835_85620_big.jpg

 

Badstuber i Can se sukobili na treningu Bayerna

 

Vruća atmosfera je vladala u utorak na treningu Bayerna. Naime, tokom treninga sukobili su se Holger Badstuber i Emre Can.

Badstuber je u jednoj akciji grubo startovao na mladog Cana što on nije mirno primio. Nakon što je izmjenjeno nekoliko grubih riječi sa obje strane, 23-godišnji Badstuber je uhvatio Cana, a da ne dođe do teže okršaja pobrinuli su se kapiten Philipp Lahm i Francuz Franck Ribery.

 

Strasti su se ubrzo smirile, a trener Bavaraca, Jupp Heynckes je cijelu situaciju odgledao bez uzrujavanja.

 

Badstuberu je ovo drugi incident za kratko vrijeme. Podsjetimo, na treningu reprezentacije Njemačke se sukobio sa klupskim saigračem, Thomasom Müllerom.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

dinamo_posudio_voronjina_i_zeli_ga_nazad_nakon_10_dana_112356_85681_big.jpg

 

Nevjerovatan obrat

Dinamo posudio Voronjina i želi ga nazad nakon deset dana

 

Prije deset dana je moskovski Dinamo posudio ukrajinskog nogometaša Andrija Voronjina Fortuni iz Düsseldorfa. Neočekivanim spletom okolnosti, Dinamo sada želi da odmah vrati Voronjina.

Ruski je klub s Fortunom 31. jula potpisao jednogodišnji ugovor o posudbi Voronjina i pritom zaradio 500.000 eura. Bilo kako bilo, uslijedio je nevjerojatan obrat. Dinamo je, naime, u međuvremenu smijenio trenera Andreja Silkina, a njegov nasljednik Dmitrij Hohlov insistira na vraćanju Voronjina i to odmah.

 

Prema tumačenju Njemačke nogometne lige (DFL), klub koji je vlasnik prava na igrača, dakle u ovom slučaju Dinamo, može ga povući s posudbe ako dotični nije odigrao nijednu službenu utakmicu za novi klub. No, u tom slučaju mora platiti odštetu i upravo u tome svoju šansu vidi Fortuna.

 

"Ako nam Dinamo ponudi deset miliona eura, razmotrit ćemo ponudu", poručio je financijski direktor bundesligaškog kluba Paul Jäger.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

gomez_se_vraca_brze_od_ocekivanog_124216_85891_big.jpg

 

Dobre vijesti za navijače Bavaraca

Gomez se vraća brže od očekivanog

 

Dobre vijesti za sve navijače Bavaraca donio je trener minhenskog Bayerna, Jupp Heynckes koji je kazao kako oporavak njegovog najboljeg napadača teče bolje nego što se to očekivalo.

Podsjetimo, 7. avgusta u privatnoj klinici izvan Munchena, Gomezu su iz lijevog stopala uspješno izvađene krhotine napukle hrskavice, a budući da je sve prošlo i bolje nego što se očekivalo, oporavak ovog sjajnog napadača bi mogao trajati i kraće od prvobitno utvrđenih šest mjeseci.

 

"Razgovarao sam sa Mariom. Več je počeo sa laganim fizioterapijskim treninzima i smatra da njegova pauza neće trajati tako dugo koliko smo mislili", kazao je Heynckes.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

prema_izboru_kickera_reus_najbolji_igrac_bundeslige_143119_85895_big.jpg

 

Prema izboru Kickera: Reus najbolji igrač Bundeslige

 

Njemački nogometni reprezentativac Marco Reus, koji je prošlu sezonu igrao u Borussiji Mönchengladbach, u izboru sportskog magazina Kicker proglašen je najboljim igračem prošle sezone u Bundesligi

Ofanzivni veznjak koji se vrlo dobro snalazi i u ulozi napadača, ovog ljeta je preselio iz Mönchengladbacha u redove osvajača dvostruke njemačke krune, Borussije iz Dortmunda. U iznimno uspješnoj prošloj sezoni Reus je ubilježio 18 pogodaka i 12 asistencija pa je prema glasovima njemačkih sportskih novinara u velikoj anketi Kickera naslijedio prošlogodišnjeg osvajača ovog naslova Manuela Neuera, golmana Bayerna.

 

"Jako sam ponosan na ovu nagradu jer je ona nešto što vječno ostaje. Također, ona me potiče da nastavim s radom kako bi u idućoj sezoni opravdao ovo priznanje", kazao je Reus.

 

Iza njega, u poretku prema glasovima, drugo mjesto zauzeo je Reusov suigrač iz Dortmunda i reprezentacije, defanzivac Mats Hummels, a nakon njih slijede još dva člana Borussije, napadač Robert Lewandowski, te japanski veznjak Shinji Kagawa koji je prešao u Manchester United.

 

Drugu sezonu za redom najboljim trenerom proglašen strateg Borussije Jürgen Klopp.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

bundesligasi_do_sada_potrosili_preko_186_miliona_eura_163242_86014_big.jpg

 

Blizu obaranja rekorda

Bundesligaši do sada potrošili preko 186 miliona eura

 

Klubovi iz Bundeslige do ovog trenutka su potrošili 186 miliona eura na pojačanja, iako prijelazni rok još nije ni blizu kraja.

Ljetni prijelazni rok iz 2007. godine i dalje drži rekord, kada su Bundesligaši potrošili 194 miliona eura, no ako nastave ovim tempom, njemački klubovi bi do kraja prijelaznog roka mogli oboriti ovaj rekord.

 

Ovog ljeta, najviše je potrošila momčad Borussije Mönchengladbach, koja je potrošila 31,2 miliona eura, a na drugom mjestu je minhenski Bayern sa 29,8 miliona eura. Aktuelni šampion Borussija Dortmund, nalazi se na trećem mjestu, sa potrošenih 26,5 miliona eura.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

kjaer_ostaje_vuk_iako_ga_je_magath_htio_prodati_033203_86174_big.jpg

 

Wolfsburg

Kjaer ostaje "vuk" iako ga je Magath htio prodati

 

Danski reprezentativac Simon Kjaer ostat će u Wolfsburgu unatoč tome što ga je Felix Magaht želio prodati.

Kjaer ostaje "vuk" i to iz razloga što ga ovog ljeta nijedan klub nije odlučio kupiti, odnosno u Wolfsburg nisu stigle ponude za Danca, a koje je Magath itekako očekivao.

 

"Klub i igrač su željeli ići odvojenim putovima, međutim na tržištu se nikada ništa nije dogodilo", rekao je Magath.

 

Kjaer je pao u nemilost Magatha u ljeto 2011. godine, nakon čega je posuđen Romi. Neće mu biti lako izboriti se za svoje mjesto u početnoj postavi pored Nalda i Marca Russa, te Emanuela Pogatetza i Sortiriosa Kyrgiakosa. Morat će se zadovoljiti igrama u veznom redu...

 

"Kjaeru je potrebna samo prilagodba. Simon je dobar igrač s velikim potencijalom i ako bude naporno radio, sve će ispasti dobro".

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

beckenbauer_javi_martinez_nije_mi_poznat_152225_86202_big.jpg

 

Beckenbauer: Javi Martinez? Nije mi poznat

 

Legenda njemačkog fudbala i počasni predsjednik Bayerna izjavio je kako mu nije poznat Javi Martinez te da ga nikada nije gledao.

Predsjednik Bayerna, Uli Hoeness dao je zeleno svjetlo za transfer ovog igrača u redove Bavaraca, a Bayern bi Baskijcima za usluge ovog veznjaka platio oko 40 miliona eura.

 

"Javi Martinez? Ne poznajem ga. Nikad ga nisam vidio kako igra", rekao je Beckenbauer za Sport1 dodavši:

 

"Mora biti dobar ako je Bayern zainteresovan za njegovo potpisivanje. Mora biti poseban igrač, inače ga Bayern ne bi pratio. Naravno, prilično je skup, ali koja je zapravo razlika kada govorite o 30 ili 40 miliona eura. Bayern sebi može priuštiti takav transfer".

 

Bavarci će novu sezonu Bundeslige početi 25. avgusta utakmicom protiv Greuther Furtha.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

  • Group:  Members
  • Content Count:  165
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  12/03/2012
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/05/1992

Pogodak Gomeza u pobjedi Bayerna, Stark poklonio pobjedu Wolfsburgu u Dortmundu

 

Bayern_Mand_uki__540509S1.jpg

 

Bosanski nogometaš Vedad Ibišević je bio super raspoložen tijekom ogleda u kojem je njegov Stuttgart pobijedio Schalke 3-1. Postigao je Ibišević sva tri pogotka za domaćina

 

Najveće iznenađenje 16. kola Bundeslige priredili su nogometaši Wolfsburga koji su u gostima, u Dortmundu, pobijedili prvaka Borussiju s 3-2. Najbolji igrač Wolfsburga je bio sudac Wolfgang Stark. Katastrofalni niz pogrešaka je Stark s pomoćnicima napravio u 35. minuti, kod vodstva Borussije 1-0. Prvo su suci propustili svirati očigledno zaleđe Wolfsburga. U nastavku akcije je nešto ispred vratarske linije udarac zaustavio domaći igrač Schmelzer, prvenstveno koljenom, a pomalo i rukom koja ga je slučajno udarila dok je bila uz tijelo.

 

No, Stark je odlučio svirati i jedanaesterac, ali što je još užasnije - crveni karton Schmelzeru. Taj je događaj posve utjecao na sve ono što se događalo do kraja ovog ogleda.

 

S igračem manje i primljenim pogotkom iz penala ( Diego) šokirani domaćin je do kraja prvog dijela primio još jedan pogodak ( Naldo). U nastavku se Kloppova momčad uspravila (ušao je u 46. i hrvatski nogometaš Ivan Perišić), te je izjednačila iz jedanaesterca pogotkom Poljaka Blaszczykowskoga u 61. minuti, ali do preokreta nije došla. Točnije, na drugoj je strani Nizozemac Dost zabio svoj sedmi prvenstveni gol za slavlje gostiju koji su ovdje posljednji put pobijedili 2008. godine. Tada je bilo 4-2.

 

Srđan Lakić je cijelu utakmicu odgledao s klupe Wolfsburga, dok u kadru gostiju nije niti bilo Ivice Olića.

 

Bayern je bez ikakvih šokova prošao gostovanje kod Augsbruga i pobijedio 2-0. Bavarci tako samo podižu prednost pred konkurencijom i svakim su kolom sve bliže naslovu prvaka.

 

Hrvatski nogometaš Mario Mandžukić je počeo utakmicu, ali je i zamijenjen u 61. minuti Marijom Gomezom. Samo 120 sekundi kasnije Gomez je na asistenciju Riberyja zabio za 2-0 i time potvrdio uspjeh gostiju.

 

Bosanski nogometaš Vedad Ibišević je bio super raspoložen tijekom ogleda u kojem je njegov Stuttgart pobijedio Schalke 3-1. Postigao je Ibišević sva tri pogotka za domaćina, te je došao do brojke od 10 pogodaka ove sezone u Bundesligi. Postao je time i prvi strijelac lige u ovom trenutku. Na tom su ogledu podijeljena i dva crvena kartona - Sakaiju kod domaćina i Jonesu kod gostiju.

 

Recimo još da je hrvatski nogometaš Ivan Santini bio na klupi Freiburga koji je doma pobijedio Greuther Fürth 1-0, kao i Ivan Paurević na klupi Fortune koja je s 2-0 izgubila utakmicu kod Nürnberga.

 

Bundesliga, 16. kolo:

 

Borussia (D) - Wolfsburg 2-3 (Reus 6, J. Blaszczykowski 61-11m / Diego 36-11m, Naldo 41, Dost 73)

 

Stuttgart - Schalke 3-1 (Ibišević 2, 38-11m, 61 / Marica 12)

 

Nürnberg - Fortuna 2-0 (Polter 27, Feulner 90+1)

 

Freiburg - Greuther Fürth 1-0 (Caligiuri 15)

 

Augsburg - Bayern 0-2 (Müller 40-11m, Gomez 63)

 

Eintracht - Werder 4-1 (Meier 47, Schwegler 62, Aigner 63, Inui 90 / Petersen 54)

 

Ljestvica:

 

1. Bayern 16 13 2 1 43-6 41

 

2. Bayer 15 9 3 3 28-19 30

 

3. Borussia (D) 16 7 6 3 32-19 27

 

4. Eintracht 16 8 3 5 31-27 27

 

5. Schalke 16 7 4 5 26-22 25

 

6. Stuttgart 16 7 4 5 20-25 25

 

7. Hamburg 16 7 3 6 18-18 24

 

8. Freiburg 16 6 5 5 21-17 23

 

9. Mainz 15 7 2 6 21-18 23

 

10. Werder 16 6 3 7 27-28 21

 

11. Borussia (M) 15 5 6 4 22-25 21

 

12. Hannover 15 6 2 7 28-27 20

 

13. Nürnberg 16 5 4 7 16- 21 19

 

14. Wolfsburg 16 5 4 7 17-25 19

 

15. Fortuna 16 4 6 6 18-21 18

 

16. Hoffenheim 16 3 3 10 22-38 12

 

17. Augsburg 16 1 5 10 11-28 8

 

18. Greuther Fürth 16 1 5 10 10-27 8

Edited by JohnnyWalker
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

  • Group:  Members
  • Content Count:  165
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  12/03/2012
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/05/1992

Olić pomogao u preokretu Wolfsburga, Borussia (D) prošla uz "petardu" i hat-trick Götzea

 

0000000000435352_420_280_cut.jpg

 

Wolfsburg, Borussia (D), Bochum i Stuttgart osigurali su u srijedu navečer svoje mjesto u četvrtfinalu Njemačkog kupa. Najzapaženiju ulogu od hrvatskih igrača odigrao je Ivica Olić...

 

U preostalim utakmicama osmine finala Njemačkog kupa najneizvjesnije je bilo u srazu dva prvoligaša, Wolfsburga i Bayera iz Leverkusena, u kojemu su Apotekari poveli autogolom Fagnera nakon pola sata igre.

 

Na poravnanje se čekalo sve do 78. minute. Tada je Carvajal u pokušaju da izbije loptu pogodio Olića, a na pravom se mjestu našao Träsch i poslao je u mrežu.

 

Odluka je pala u 90. minuti, kada je Olić uputio dugačku loptu, Toprak pogriješio, a nizozemski napadač Dost prihvatio ponuđeno i sigurnom realizacijom ispisao konačnih 2:1 na semaforu. Olić je odigrao cijelu utakmicu, a Srđan Lakić nije konkurirao za nastup.

 

Bochum je bio uvjerljiv protiv Münchena 1860, a vodeći je pogodak bio djelo Dediča u 30. minuti. Posao je dovršio Maltritz, golovima u 75. i 78. minuti. Marin Tomasov u igru je ušao s klupe za pričuve, u 69. minuti.

 

Borussia iz Dortmunda na svom je terenu ugostila Hannover, a sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu, kada su dvostruki strijelac Götze te Blaszczykowski odveli žuto-crne na nedostižnih 3:0. Desetak minuta prije kraja smanjio je Diouf, no Götze je potom upotpunio hat-trick za 4:1.

 

Ivan Perišić u igru je ušao poslije tog pogotka, u 86. minuti, umjesto Blaszczykowskog, a konačnih 5:1 postavio je Lewandowski u samoj završnici.

 

Stuttgart je izbacio Köln pobjedom 2:1. Strijelci za domaćine bili su Gentner i Ibišević (s 11 metara) u 31. i 35. minuti, a počasni je pogodak za goste postigao Clemens u 80. minuti susreta. Mato Jajalo odradio je za Köln svih 90 minuta.

 

Njemački kup, osmina finala:

Wolfsburg - Bayer Leverkusen 2:1

Bochum - München 1860 3:0

Borussia (D) - Hannover 5:1

Stuttgart - Köln 2:1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...