Jump to content
Oficijalni partneri

Horde Zla - Sarajevo


tarikhordas
 Share

Recommended Posts


  • Group:  Members
  • Content Count:  305
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/26/2011
  • Status:  Offline

Srijeda, 14.09.'11 . KUP BOSNE I HERCEGOVINE za sezonu 2011/2012.

 

__________________________________1/16 finala Kupa BiH :FK Sloga - FK SARAJEVO

 

________________________________nov_sloga_doboj_sarajevo_vel.jpg________________________________

 

Izvučeni su parovi šesnaestine finala Kupa BiH. Voljom žrijeba, Sarajevo će gostovati u Doboju. Naime, prvi protivnik Sarajeva u ovogodišnjem izdanju najmasovnijeg takmičenja u BiH, biće član Prve lige RS-a, Sloga iz Doboja. Na programu je samo jedan susreti, a igra se u iduću srijedu, 14. septembra, sa početkom u 16 sati.

 

14.09.2011.

Stadion: Luke [ Doboj ]

16:00 sati

 

FK_Sloga_Doboj.png2j3prwj.png3445tgg.png

 

Dosadašnji rezultati utakmica odigranih u Doboju:

 

1957/58 - 4:0 (Šehović 2, A. Ferhatović, autogol) - ZONSKA LIGA

 

Dosadašnji rezultati utakmica odigranih u Sarajevu:

 

1957/58 - 6:0 (Markušević 2, Radičević 2, Halimić, Šehović) - ZONSKA LIGA

 

 

 

UKUPNI OMJER

 

Broj utakmica: 2

Pobjede: 2

Remiji: 0

Porazi: 0

 

Gol-razlika: 10:0

 

Ostali parovi šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine:

Željezničar - Leotar

Rudar Prijedor - UNIS

Zvijezda - Sloboda

Travnik - Velež

Branitelj - Dizdaruša

Slavija - Modriča

Zrinjski - Sutjeska

Iskra - Rudar Kakanj

Čelik - Podrinje

Široki - Kozara

Olimpic - Mladost Gacko

Vitez - GOŠK

Krajišnik - Mladost Župča

Mramor - Radnik Bijeljina

Edited by Rajvosa '87
Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Administrators
  • Content Count:  4,867
  • Reputation:   494
  • Achievement Points:  30,231
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/12/1982
  • Device:  iPhone

ave: pozdravi moje Dobojlije ako budes isao na utakmicu ave:

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  305
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/26/2011
  • Status:  Offline

Pozdravio bi vrlo rado ( :) ), ali necu moci da idem, u nezgodno je vrijeme - škola zove :(

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Administrators
  • Content Count:  4,867
  • Reputation:   494
  • Achievement Points:  30,231
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/12/1982
  • Device:  iPhone

Ma ja sam uvijek Slogu manje volio, zbog boja :), ima i Zeljeznicar Doboj ali on je nizerazredni klub a posto uvijek "moras" da izaberes koga vise simpatises, dok je vecina navijala za Slogu jer je bila uvijek bolja, ja sam nekako uvijek isao na stranu Zelje :)

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  305
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/26/2011
  • Status:  Offline

Sarajevo suvereno na čelu tabele

 

kojasevic_v.jpg

 

KOJAŠEVIĆ: NE BOJIMO SE NIKOGA!

 

Piše: M. Dautbegović

Foto: A. Balić

Ponedjeljak, 12.09.11. 14:16.

 

Nakon šest odigranih kola Premijer fudbalske lige Bosne i Hercegovine Sarajevo je zacementirano na prvom mjestu, sa pet pobjeda i jednim remijem.

Najbolji strijelac bordo tima, ali i kompletne Premijer lige BiH je mladi Crnogorac Damir Kojašević, koji je u sezonu ušao zaista sjajno.

 

"Očekivao sam da će Sarajevo ovako dobro startati u sezoni, ali moram biti iskren i reći da baš i nisam očekivao da ću se ja naći u ovako dobroj golgeterskoj formi. Kompletna ekipa igra prilično zrelo i dobro i onda i rezultat ne može izostati", kaže Kojašević u razgovoru za SportSport.ba.

 

Ako je suditi po početku sezone, Sarajevo je najozbiljniji kandidat za naslov prvaka Bosne i Hercegovine.

 

"Slažem se sa tom konstatacijom. Najveći konkurenti će nam biti Željezničar, Široki i Borac. Nama sada dolaze nešto teže utakmice, teži raspored, ali mi se ne bojimo nikoga. Kada smo spremni i kada igramo na svom maksimumu, onda smo najbolja ekipa u državi", uvjereno će mladi vezista bordo tima.

 

Sarajevo će svoj pohod u narednom kolu nastaviti kada bude gostovalo na trebinjskim Policama kod ekipe Leotara.

 

sportsport.ba

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  305
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/26/2011
  • Status:  Offline

Bordo furija gazi i u Kupu, Hadžić pogodio za prolaz

 

Fudbaleri Sarajeva niz sjajnih igara nastavili su danas i u Doboju gdje su izborili plasman u osminu finala. Bordo furija je savladala Slogu sa 1:0

 

damir-hadzic1.jpg

 

Fudbaleri Sarajeva niz sjajnih igara nastavili su danas i u Doboju gdje su izborili plasman u osminu finala. Bordo furija je savladala Slogu sa 1:0, a trijumf izabranicima Jiržija Plišeka donio je Damir Hadžić.

 

Prvo poluvrijeme u Doboju nije donijelo nogomet koji je mogao zadovoljiti oko 2.000 navijača (oko 150 navijača Sarajeva). Igralo se uglavnom na sredini terena bez većih prilika, kao da je prijateljska utakmica. Sarajevo je imalo veći posjed lopte, a u prvom dijelu su samo jednom uspjeli zaprijetiti Dobojlijama i to preko Šćepanovića, ali je njegov udarac završio preko gola. S druge strane, osjetio se respekt domaćina prema gostima, pa i nisu ozbiljnije zaprijetili bordo timu.

 

U nastavku je Sarajevo krenulo dosta ofanzivnije, što se odrazilo i na rezultat. Igrala se 58. minuta kada je Haskić ubacio u kazneni prostor domaćih, a najbolje se snašao Damir Hadžić koji je doveo svoj tim u vodstvo. Do kraja da gotovo da i nije bilo šansi. Domaći su u 65. minuti ostali sa igračem manje, nakon što je Ristić zaradio drugi žuti karton. Sloga do kraja nije imala snage da ozbiljnije ugrozi gol gostiju, koji su rutisnki priveli utakmicu kraju i čini se sa pola snage slavili vrijednu pobjedu.

 

SlogaSarajevo 0:1

Stadion: Sloge u Lukama. Gledalaca: 2.000. Sudija: Vladimir Dominković (Orašje). Strijelac: 0:1 Hadžić (58). Žuti kartoni: Vuković, Dobrić, Veselinović, Ristić (Sloga), K. Handžić, Čomor (Sarajevo). Crveni karton: Stefan Ristić (Sloga) u 65. minutu.

Sloga: Trogrlić, Dujković, Vuković, Dobrić, Filipović (od 29. Ristić), Knežević, Marić (od 66. Janković), Pejić, Mićanović (od 87. Joksimović-), Veselinović 6, Lukić 6,5.

Sarajevo: Adilović, Čomor, Trebinjac, Zrnanović, Dupovac, K.

Handžić (od 58. Sesar), Šćepanović, Džafić (od 46. Kojašević), H. Handžić (od 71. Obuća), Hadžić, Haskić.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  140
  • Reputation:   12
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  05/16/2011
  • Status:  Offline

Leotar - FK SARAJEVO

17.09.2011.

Stadion: Police

16:00 sati

 

Dosadašnji rezultati utakmica odigranih u Trebinju:

 

2002/03 - 3-2 (Smječanin, Pelak)

2003/04 - 4-1 (Avdić)

2004/05 - 1-0

2005/06 - 1:1 (Avdić)

2006/07 - 4-0

2007/08 - 2-0

2008/09 - 1-0

2009/10 - 1-0

2010/11 - 0:2 (Avdić, H. Handžić)

 

Broj utakmica: 9

Pobjede: 1

Remiji: 1

Porazi: 7

 

Gol-razlika: 6:17

 

UKUPNI OMJER

Broj utakmica: 19

Pobjede: 11

Remiji: 1

Porazi: 7

 

Gol-razlika: 26:17

 

_____________Domacin__Gost____UKUPNO

Pobjede________10______1_________11

Neriješeno___.___0__...__1___._____ 1

Porazi______..___0______7___.__...__7

Gol-razlika_____20:0____6:17______26:17

 

 

Pozicija na "vječnoj" tabeli zajedničke Premijer lige (2003-2011):

1. SARAJEVO.....284...148...63...73...479:268...507

5. Leotar.........284...130...34..120...391:384...424

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  305
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/26/2011
  • Status:  Offline

Premijer liga |Objavljeno 16.09.2011. u 08:16

 

Oduševljen prijemom navijača

Ivan Sesar: Plišek je najbolji igrač Sarajeva

 

110916001.jpg

 

Ivan Sesar je posljednji dan prelaznog roka potpisao za FK Sarajevo. Za kratko vrijeme postao je izuzetno važan nogometaš bordo tima. Nekadašnji mladi reprezentativac BiH naglašava da je odlično primljen od strane saigrača.

 

"U bordo svlačionici sam dvije sedmice i imam samo riječi hvale. Svi saigrači su me izvanredno primili. Svi mi živimo od nogometa i očekivao sam riječi dobrodošlice, ali nešto ovako nisam. Zaista je sve super", rekao je Sesar za Sarajevo-x.com i objašnjava kako je iz Zagreba stigao u glavni grad BiH.

 

Vodit ćemo bitku za naslov

 

"Čim je krenula priča da me želi Sarajevo zagolicala me znatiželja i to mi je bilo vrlo interesantno. Raspitao sam se o ekipi i treneru Plišeku i povratne informacije bile su odlične. Nakon toga sam dobio čiste papire i sada sam igrač tim sa Koševa", rekao je Sesar za naš portal.

 

Prokomentarisao je koliko njegov klub u ovoj sezoni može u prvenstvu i u kupu.

 

"Iskreno, ne znam puno o Premijer ligi BiH, ali mogu reći da Sarajevo radi profesionalno, vodi se računa o svakoj sitnici i ja sam ubijeđen da ćemo se boriti za naslov prvaka. I u Kupu BiH smo dobro startali, mada su ovakve utakmice , kakvu smo prije dva dana igrali u Doboju, teške. Teren je bio izuzetno loš. Međutim, niti u jednom trenutku naša pobjeda nije došla u pitanje", rekao je novi igrač tima sa Koševa.

 

O češkom stručnjaku Jiržiju Plišeku govorio je pohvalno.

 

"Kada sam stigao u Sarajevo, njega nije bilo. U to vrijeme otputovao je na odmor u Češku. Jedva sam čekao da ga upoznam, jer sam čuo da je veliki profesionalac i kvalitetan stručnjak. Kada je stigao obavili smo razgovor koji me je 'digao' i vratio samopouzdanje. Plišek sa svima razgovara, obrati pažnju na sve sitnice, analizira utakmice. Oduševljen sam, šta drugo da kažem. Ja volim puno raditi, a on cijeni rad. Ovo nije nikakvo laskanje zato što je on mene pohvalio. Mislim da je on najbolji igrač Sarajeva", prenio je naš sagovornik dio radne atmosfere.

 

Želimo pobjede

 

Navijači FK Sarajevo prepoznali su njegove kvalitete i dobro su ga prihvatili, što mu je predstavljalo veliki podstrek za dobre partije u dresu bordo tima.

 

"U vrijeme kad sam dolazio, prva misao mi je bila 'da se moram brzo prilagoditi na ekipu i u svakoj utakmici davati maksimum'. Iskreno, nisam očekivao toliku podršku navijača. Ipak, sam tek došao. Pristalice bordo boje svaki dobar potez nagrade pljeskom. Sve je to fantastično i hvala im. Svi želimo isto. Želimo pobjede, želimo biti iz utakmice u utakmicu bolji i želimo trofeje. Vjerujem da ću im se odužiti dobrim partijama", kazao je Sesar, koji je pohvalio i svoje saigrače, prije svega prvog strijelca Premijer lige.

 

"Damir Kojašević je izvanredan igrač. Jednim potezom može riješiti utakmicu", rekao je Sesar za crnogorskog veznjaka.

 

Istakao je da je gledao svoje bivše saigrače iz Dinama u dvoboju sa Real Madridom u okviru Lige prvaka.

 

"Nije sramota izgubiti od najtrofejnijeg evropskog kluba. Bio je to spektakl. Čuo sam se poslije meča sa nekim igračima i čestitao im. Zaslužuju komplimente", zaključio je Sesar.

Edited by Rajvosa '87
Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  305
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/26/2011
  • Status:  Offline

Haris Handžić za Sportsport.ba

Handzic_v.jpg

 

"U TREBINJE HRABRO I PO POBJEDU"

 

Piše: M. Mijajlović

Petak, 16.09.11. 15:55.

 

Haris Handžić, prvotimac Sarajeva, odvojio je vrijeme za kraći razgovor za Sportsport.ba tokom putovanja na prvenstveni meč u Trebinju protiv Leotara.

 

Harizmatični 21-godišnjak je sjajno raspoložen pred dvoboj na Policama kao i njegove kolege.

 

"Cijela sedmica je prošla po planu. Svi treninzi su obavljeni kako treba, dobijena je utakmica u Kupu i svi smo što je jako bitno na raspolaganju treneru Plišeku, a jedino malih problema ima Adin Džafić. Puni samopouzdanja putujemo u Trebinje i želja nam je da nastavimo sa odličnim partijama", kaže mladić rođen u Sarajevu iza koga je i boravak u poljskom Lechu.

 

Leotar je na krilima pobjede nad Slavijom, a ove sezone kao domaćini imaju po pobjedu, remi i poraz. Isto tako je poznato da je Trebinje tradicionalno teško gostovanje za Bordo momke, ako izuzmemo prošlu sezonu.

 

"Mi smo svjesni da nas očekuju teška utakmica i da su domaćini u euforiji nakon trijumfa nad Slavijom. Malo me brine što će biti i dosta vruće, ali to nam neće smetati da napadnemo domaćina i pokažemo da smo kvaliteniji što je činjenica. I bod bi bio sasvim OK, ali svakako da ćemo težiti ka pobjedi", ističe Handžić za Sportsport.ba neposredno pred trening u Stocu koji počinje u 16.30.

 

U prvih šest kola ste ispunili sve planove, a Horde zla i ostale pristalice koševskog giganta očekuju nastavak serije.

 

"Zaista smo igrali dobro i činjenica je da smo uz Borac najviše i pokazali. Po svemu viđenom smo mi i Banjalučani glavni kandidati za prvaka. Pred meč sa Leotarom smo spremni i motivisani i idemo pokazati da smo jaki", kaže na kraju Haris Handžić koji je ove sezone nastupao u tri prvenstvene utakmice kao i četiri u Evropskoj ligi, a možda je baš Trebinje mjesto gdje će postići prvi gol ove sezone u dresu voljenog kluba.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  305
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/26/2011
  • Status:  Offline

Bordo tim već krenuo u Trebinje, trening u Stocu

 

Fudbalere Sarajeva sutra očekuje izuzetno važan duel 7. kola Premijer lige BiH protiv Leotara. Bordo tim je nakon šest odigranih kola vodeći tim lige

 

sarajevo-kozara_15.jpg

 

Fudbalere Sarajeva sutra očekuje izuzetno važan duel 7. kola Premijer lige BiH protiv Leotara. Bordo tim je nakon šest odigranih kola vodeći tim lige sa 16 bodova, a sa eventualnim novim trijumfom napravili bi veliki korak ka jesenjem naslovu prvaka.

 

Da su ovaj meč shvatili veoma ozbiljno pokazuje i to da je bordo ekspedicija već krenula put Trebinja gdje će dočekati duel sa sutrašnjim domaćinom. Predhodno će tim sa Koševa svratiti do Stoca, gdje će izabranici Jiržija Plišeka danas poslijepodne odraditi posljednji trening. Bordo momci će potom nastaviti put ka Trebinju gdje će i prenoćiti. Pravo nastupa imaju svi fudbaleri bordo tima.

 

Susret između Leotara i Sarajeva igra se sutra sa početkom od 16 sati, a sudit će ga Goran Paradžik iz Ljubuškog.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  305
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/26/2011
  • Status:  Offline

Trebinjci na Policama srušili Sarajevo!

 

Nakon dva poništena pogotka za Sarajevo, prekidom utakmice, te tučom igrača, Leotar izborio pobjedu.

Strijelac odlučujućeg gola, koji je Trebinjcima osigurao tri boda, bio je Aleksandar Marković u 50. minuti.

 

nov_leotar_vel.jpg

 

Fudbaleri Leotara uspjeli su zaustaviti Sarajevo! Trebinjci su na Policama savladali lidera premijerligaškog karavana, ekipu Bordo tima kojoj je ovo bio prvi ovosezonski poraz. Strijelac odlučujućeg gola bio je Aleksandar Marković u 50. minuti.

 

U dosta nesadržajnom prvom poluvremenu bilježimo tek nekoliko poluprilika. Prvo je zaprijetilo Sarajevo preko Suljića, koji nakon kombinacije sa Haskićem šutira pored gola.

 

Leotar je odgovorio u 23. minuti. Zečević je povukao loptu preko 60 metara, odlično je centrirao, a Aničić glavom šutira preko gola. Nekoliko minuta kasnije Zečević je pokušao iz slobodnjaka, no pogodio je živi zid.

 

Treba naglasiti da su u prvom dijelu susreta Sarajevu poništena dva pogotka. Oba puta pomoćni sudija signalizirao je ofsajd poziciju u kojoj su se nalazili igrači Sarajeva.

 

Leotar je odlično otvorio drugo poluvrijeme. Domaći su odmah na startu stvorili tri odlične prilike, ali nisu uspjeli savladali Adilovića. Prvo je pokušao Šaraba, ali je Adilović spasio svoj gol. Golman Sarajeva bio je uspješniji i od Aničića, koji je u samo minuti dva puta zaprijetio gostujućem golu.

 

Ipak, Adilović je kapitulirao u 50. minuti. Aničić je odlično povukao akciju, kombinovao je na sredini terena sa Vukovićem, a lopta je potom došla do Markovića koji matira čuvara mreže Bordo tima.

 

Sarajevo se probudilo tek nakon primljenog gola. Nakon nekoliko poluprilika Emir Obuća je imao priliku da izjednači rezultat. Izašao je sam pred golmana Milenkovića, ali je čuvar mreže trebinjskog premijerligaša odbranio njegov pokušaj.

 

Nekoliko trenutaka kasnije ponovo duel napadača Sarajeva i golmana Leotara. Haskić je idealnom loptom uposlio Obuću, ali je Milenković ponovo na visini zadatka i još jednom spašava gol Leotara.

 

Sredinom drugog poluvremena utakmica je prekinuta na desetak minuta, zbog toga što je dio gostujućih navijača utrčao na teren. Ipak, strasti su se brzo smirile, pa je utakmica nastavljena bez većih ekscesa.

 

Drugi dio navijača Sarajeva, njih oko 100 koji su zadržani ispred stadiona došli su u sukob s policijom, koja im nije dozvolila unošenje navijačkih rekvizita - bubnjeva, megafona te transparenta, sukob se onda prenio i na onaj dio koji je bio na tribini a neki su se našli i u terenu. Igrači Sarajeva su stali u njihovu zaštitu i nastala je gužva u kojoj je neko udario kapitena Sarajeva Sedina Torlaka. Ne treba ni napominjati da ovo nije prvi put da se ovakve scene dešavaju na Policama i pitanje je šta će disciplinska komisija N/FSBiH reći ovaj put.

 

Do kraja meča nervoza se prenijela na teren, ali je sve završeno bez većih problema, a domaći su uspjeli sačuvati mrežu za veliku pobjedu.

 

LeotarSarajevo 1:0

Strijelac: 1:0 Marković u 50. minuti. Stadion Police. Gledalaca: 1.000. Sudija: Goran Paradžik (Ljubuški). Žuti kartoni: Dreč, Čorlija (Leotar), Zrnanović (Sarajevo).

LEOTAR: Milenković, Čorlija, Todorović, Šaraba, Milošević, Dreč (od 46. Kokić), Ratkovica, Marković (od 75. Souto), Zečević (od 87. Topuzović), Aničić, Vuković. Trener: Bogdan Korak.

SARAJEVO: Adilović, Čomor, Belošević, Zrnanović, Torlak, Ščepanović, Sesar (od 73. Bajraktarević), Suljić, Kojašević, Obuća, Haskić. Trener: Jirži Plišek.

 

 

 

 

" I kada teško je, kad redaš poraze pjesma sa sjevera, nikad ne prestaje....

I kad ti budu svi, leđa okrenuli uvjek će, sjever tvoj, za tebe ginuti... "

Edited by Rajvosa '87
Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  305
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/26/2011
  • Status:  Offline

Treće poluvrijeme u Trebinju

2_torlak_v.jpg

 

TORLAK: POLICAJAC ME UDARIO PENDREKOM

 

Kapiten Sarajeva Sedin Torlak potvrdio je u razgovoru za SportSport.ba da ga je jedan od policajaca u Trebinju udario pendrekom.

 

U današnjem susretu sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Leotar je na Policama sa minimalnih 1:0 savladao Sarajevo, ali je ovaj susret ostao upamćen i po dešavanjima van terena.

 

Naime, susret je bio prekinut na desetak minuta zbog sukoba gostujućih navijača i policije.

 

"Jedna grupa naših navijača je kasnila sa dolaskom i njih je presrela policija. Ja imam nepotvrđene informacije da su trojica navijača Sarajeva uhapšena. Druga grupa navijača, koja se nalazila na tribinama, saznala je da su njihove kolege napadnute, pa su i oni reagovali", kaže za SportSport.ba kapiten Sarajeva Sedin Torlak, te dodaje kako se i on sam našao u žarištu sukoba.

 

"Ja sam kao kapiten krenuo da smirim situaciju, ali kada sam došao ispod tribine, jedan od specijalaca je krenuo da udari navijača Sarajeva i zakačio je mene, nakon čega se situacija dodatno pogoršala. Mene je policajac prije toga pokušao udariti nogom. Bilo je tu još svega, a mi evo još uvijek nismo krenuli jer se jedan od autobusa sa navijačima pokvario i ljudi ne mogu krenuti iz Trebinja. Uglavnom, ima snimka svega šta se dešavalo i sve će se lijepo vidjeti", dodao je Torlak.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  305
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/26/2011
  • Status:  Offline

" Sarajevo će se u osmini finala Kupa BiH sastati sa Rudarom iz Prijedora. "

 

IMG_4720.jpg

 

Na danas održanom žrijebanju parova osmine finala Kupa BiH, Sarajevo je za protivnika dobilo ekipu Rudar Prijedora. Prvi susret se igra na Koševu, iduće srijede, 28. septembra, dok se revanš igra 21 dan kasnije, u Prijedoru, 19. oktobra.

 

Ovo će biti prvi dueli Sarajeva i Rudara u utakmicama Kupa BiH, a u dosadašnje 4 prvenstvene utakmice, Sarajevo je ubilježilo dvije pobjede uz dva remija. Zanimljivo je da će se Sarajevo i Rudar Prijedor između dvije revanš utakmice sastati i u Prvenstvu i to 1. oktobra, u okviru 9. kola Premijer lige BiH, u Prijedoru.

 

Svi parovi osmine finala Kupa BiH:

 

Sarajevo - Rudar Prijedor

Mramor - Krajišnik

Slavija - Široki

Borac - Zvijezda

Željezničar - Olimpic

Zrinjski - Velež

Rudar Kakaknj - Branitelj

GOŠK - Čelik

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  305
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/26/2011
  • Status:  Offline

____________________________Najava 8. Kola Premijer Lige BiH

 

24.09.2011.

Stadion: Asim Ferhatović Hase

 

_______FK Sarajevo_______-______NK Široki Brijeg

 

3445tgg.png2j3prwj.pngsiroki_brijeg.jpg

 

Dosadašnji rezultati utakmica odigranih u Sarajevu:

 

2000/01 - 2:0 (Šašivarević, Ferhatović)

2001/02 - 2:1 (Šaranović 2)

2002/03 - 4:4 (Kurto 2, Obuća, Smječanin)

2003/04 - 4:1 (Škoro 3, Pelak)

2004/05 - 1:1 (Obuća) - KUP

2004/05 - 3:2 (Šarić 2, Pehlić)

2005/06 - 3:0 (Repuh, Šarić, Hadžić)

2006/07 - 2:0 (Milošević, Šaranović)

2007/08 - 2:2 (Milošević, Hadžić)

2008/09 - 1:2 (Handžić)

2009/10 - 1:1 (Ihtijarević)

2010/11 - 2:2 (Arsenijević, Jahović ) - KUP

2010/11 - 3:0 (Šćepanović, Arsenijević, H. Handžić)

 

 

Broj utakmica: 13

Pobjede: 7

Remiji: 5

Porazi: 1

 

Gol-razlika: 30:16

 

 

Najviše nastupa protiv Lištice u PL i Kupu BiH: Muhamed Alaim - 16

Najviše golova protiv Lištice u PL i Kupu BiH: Alen Škoro - 4

 

Najviše nastupa protiv Lištice u PL i Kupu BiH na Koševu: Muhidin Zukić, Muhamed Džakmić - 8

Najviše golova protiv Lištice u PL i Kupu BiH na Koševu: Alen Škoro, Samir Šarić, Edin Šaranović - 3

 

 

 

UKUPNI OMJER

Broj utakmica: 27

Pobjede: 9

Remiji: 7

Porazi: 11

 

Gol-razlika: 35:34

 

 

_____________Domacin__Gost___Neutralno___UKUPNO

Pobjede_________ 7______1_______1__________ 9

Neriješeno_______5______2_______ 0 _________ 7

Porazi___________1______10______ 0__________11

Gol-razlika______30:16___4:18____1:0_________35:34

 

 

Pozicija na "vječnoj" tabeli zajedničke Premijer lige (2003-2011):

1. SARAJEVO........285...148...63...74...479:269..507

2. Široki Brijeg.........285...152...46...87...456:303..502

Edited by Rajvosa '87
Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  205
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/18/2011
  • Status:  Offline

A jest vam drago zaje*avat,otkad se klub zove Listica???

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  305
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/26/2011
  • Status:  Offline

Torlak: Široki Brijeg mora pasti na Koševu

 

Šteta što nismo uspjeli nastaviti niz protiv Leotara, jer smo trebali pobijediti, kaže kapiten bordo tima

 

torlak-osk-orebro.jpg

Kapiten Sarajeva uoči subotnjeg derbija

 

Fudbaleri Sarajeva zaustavljeni su u Trebinju. Bordo tim je na Police stigao kao neporaženi i vodeći tim lige, ali je Leotar stao velikoj seriji bordo tima. Ipak, na Koševu nemaju vremena da se puno obaziru na poraz od 1:0, jer već u subotu igraju jednu od važnijih utakmica ove polusezone. Na svom stadionu će ugostiti Široki Brijeg, koji ima 16 bodova, baš kao i Sarajevo.

 

„Trebinje moramo što prije zaboraviti. Šteta što nismo uspjeli nastaviti niz protiv Leotara, jer smo trebali pobijediti, prije svih zbog igre u prvom dijelu. Poništena su nam dva gola, što je mislim previše, jer bar jedan je po meni bio regularan. Bio je sporan i penal na Kojaševiću, ali šta je tu je...Treba zaboraviti i druge probleme koje su se dešavali na Policama sa policijom“, ističe kapiten Sarajeva, Sedin Torlak, koji je uvjeren da će njegov tim u narednom kolu pokazati pravo lice.

 

„Široki Brijeg moramo dobiti po svaku cijenu. Istina, oni su u dobroj formi, ali mi više nemamo pravo na kiks. Mislimo samo na pobjedu i nadam se da će ona doći. Imali smo recept u prošloj sezoni kada smo ih dobili 3:0 na Koševu. Ukoliko ponovimo sličnu igru i pružimo 100 posto mogućnosti, pobjeda neće izostati. Želimo ostati na vrhu. Ukoliko sve prođe uredu protiv Širokog u narednoj utakmici idemo u Prijedor i to će biti velika šansa za početak novog niza“, kazao je Torlak.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  305
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/26/2011
  • Status:  Offline

Na UEFA-inoj klupskoj rang listi

 

uefa_lista_v057.jpg

 

SARAJEVO ISPRED ŽELJEZNIČARA I ZRINJSKOG

 

Piše: A. Beganović

Četvrtak, 22.09.11. 17:27.

 

Evropska fudbalska federacija (UEFA) objavila je listu najboljih klubova koja se temelji na rezultatima u Ligi prvaka i Evropskoj ligi u posljednjih pet sezona.

Na vodećem mjestu nalazi se Manchester United sa 131.807 bodova, odmah iza Crvenih vragova je Barcelona sa 129.552 boda, dok je na 3. mjestu Chelsea sa 109.807 bodova.

 

Od bosanskohercegovačkih klubova najbolje stoji Sarajevo, koje se nalazi na 244. mjestu sa 4.183 boda, zatim slijede Željezničar i Zrinjski koji se nalaze na 267., odnosno 268. mjestu sa 3.683 boda.

 

Borac se nalazi na 286. mjestu sa 3.183 boda, Široki Brijeg je 298. sa 2.933 boda, dok je Slavija sa 2.683 boda.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  305
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/26/2011
  • Status:  Offline

Statistika Premijer lige nakon 7. kola

 

kojasevic_v6.jpg

 

KOJAŠEVIĆ NA 5+5

Piše: M. Mijajlović

Četvrtak, 22.09.11. 10:39.

 

Damir Kojašević iz FK Sarajeva je nakon 7. kola Premijer lige ne samo najbolji strijelac već i asistent zajedno sa Zajkom Zebom iz Željezničara.

 

Lucidni 24-godišnji Crnogorac je za 625 minuta provedenih na terenu imao po 5 golova i asistencija što je tri poena više od Emira Hadžića iz Čelika koji ima 3 gola i 4 asistencije i Zebe koji je dva puta zabio i pet puta asistirao.

 

Kojašević pogodak postiže na svakih 125 minuta, a u tom segmentu je od vodećih strijelaca najbolji Semir Kapić iz Olimpica. Napadač Vukova sa Otoke je postigao tri pogotka za 216 minuta na terenu što daje sjajan prosijek od gola na svaka 72 minuta. U tom segmentu su vrlo dobri i Argentinaca Varea iz Širokog Brijega (3 gola za 221 minut, pogodak na svake 74 minute) i Branko Šešlija iz Slavije (4 gola za 305 minuta, pogodak na svakih 76 minuta).

 

Ako gledamo samo asistencije, iza Kojaševića, Zebe i Hadžića su Nemanja Vidaković iz banlalučkog Borca i Mateo Roskam iz Širokog Brijega sa po tri asistencije.

 

 

Učinak igrača nakon 7. kola, golovi+asistencije

 

1. Damir Kojašević (Sarajevo), 7 utakmica, 625 minuta, 5+5=10

2. Emir Hadžić (Čelik), 7 utakmica, 630 minuta, 3+4=7

3. Zajko Zeba (Željezničar), 7 utakmica, 606 minuta, 2+5=7

4. Nemanja Vidaković (Borac), 6 utakmica, 417 minuta, 3+3=6

5. Amer Bekić (Zrinjski), 6 utakmica, 504 minuta, 4+1=5

6. Mahir Karić (GOŠK), 6 utakmica, 493 minuta, 4+1=5

7. Asmir Suljić (Sarajevo), 7 utakmica, 500 minuta, 3+2=5

8. Feđa Dudić (GOŠK), 5 utakmica, 432 minuta, 3+2=5

9. Lazar Marjanović (Zrinjski), 7 utakmica, 500 minuta, 4+0=4

10. Branko Šešlija (Slavija), 4 utakmica, 305 minuta, 4+0=4

11. Damir Džidić (Zrinjski), 7 utakmica, 630 minuta, 4+0=4

12. Emir Obuća (Sarajevo), 7 utakmica, 573 minuta, 3+1=4

13. Saša Kajkut (Slavija), 6 utakmica, 288 minuta, 3+1=4

14. Vernes Selimović (Željezničar), 7 utakmica, 369 minuta, 2+2=4

15. Duško Stajić (Borac), 6 utakmica, 398 minuta, 2+2=4

16. Dragan Vuković (Leotar), 6 utakmica, 527 minuta, 2+2=4

17. Mateo Roskam (Široki Brijeg), 7 utakmica, 458 minuta, 1+3=4

18. Haris Bešlija (Željezničar), 6 utakmica, 540 minuta, 3+0=3

19. Semir Kapić (Olimpic), 5 utakmica, 216 minuta, 3+0=3

20. Dejan Kojić (Kozara), 7 utakmica, 600 minuta, 3+0=3

21. Kristijan Ivešić (Travnik), 6 utakmica, 539 minuta, 3+0=3

22. Juan Manuel Varea (Široki Brijeg), 6 utakmica, 221 minut, 3+0=3

23. Almir Pliska (Olimpic), 6 utakmica, 530 minuta, 3+0=3

24. Admir Vladavić (Olimpic), 5 utakmica, 412 minuta, 2+1=3

25. Milan Muminović (Slavija), 7 utakmica, 597 minuta, 2+1=3

 

Ukupno 115 igrača je u prvih 7. kola imalo bar po gol ili asistenciju.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  305
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/26/2011
  • Status:  Offline

Senegalac Secouba Diatta blizu ostanka na Koševu

 

Već neko vrijeme sa drugim timom Sarajeva trenira Senegalac, Secouba Diatta, 19-godišnji ofanzivni vezni igrač

 

senegal78.jpg

 

Već neko vrijeme sa drugim timom Sarajeva trenira Senegalac, Secouba Diatta, 19-godišnji ofanzivni vezni igrač. Ovaj Senegalac je stigao iz Češke, tačnije ekipe Mlada Boleslav za koju je trebao potpisati ugovor, ali problemi sa papirima su ga spriječili da ostane u Češkoj. Navodno, ovdje se kod nas mnogo lakše završava papirologija, pa nije isključeno da Senegalac ostane na Koševu i do kraja sezone nosi bordo dres.

 

„Radi se o vrlo talentiranom igraču, vidjećemo šta će biti s njim“, kratko je danas kazao Jirži Plišek. Diatta trenira pod palicom Edima Hadžilagića i po svemu sudeći zadovoljio je ukuse strčnjaka sa Koševa.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  305
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/26/2011
  • Status:  Offline

Plišek: Želim pobjedu, a volio bih da bude pun stadion

Pred fudbalerima Sarajeva sutra navečer je vjerovatno najteži ispit ove polusezone. Bordo tim će od 19 sati ugostiti Široki Brijeg, koji je bodovno poravnat sa Sarajevom

plisko-sparta.jpg

 

Pred fudbalerima Sarajeva sutra navečer je vjerovatno najteži ispit ove polusezone. Bordo tim će od 19 sati ugostiti Široki Brijeg, koji je bodovno poravnat sa Sarajevom na vrhu tabele. U taboru tima sa Koševa vlada sjajna atmosfera, a trener Jirži Plišek moći će računati na sve igrače.

 

„Svi znamo koliko nam ova utakmica znači. Svjesni smo kvaliteta Širokog i njihove snage. Radi se o timu kojeg krasi jak kolektiv i stil igre. Ipak, mi smo spremni da upišemo novu pobjedu“, kaže Plišek, koji ima samo jednu dilemu u odnosu na prvi sastav.

 

„Moguće je da dođe do jedne izmjene u odnosu na Trebinje. Odlučit će posljednji trening“, kaže češki stručnjak, koji očekuje veliku podršku navijača.

 

„Ja bih volio kada bi bio pun stadion, ali vjerujem da je dolazak Širokog na Koševo dodatni motiv za njihov što veći dolazak. Njihova podrška je od ogromne važnosti“, riječi su Plišeka.

 

Inače, cijene ulaznica za ovaj derbi susret su 6, 10 i 12 KM, a na Koševu su istakli da je novi medijski pokrovitelj FK Sarajevo Radio Stari Grad i RSG1.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

za nas ste bili i ostaćete lištica !

 

Uvijek bili i ostali LIŠTICAA HAHAHA

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  205
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/18/2011
  • Status:  Offline

hahaha vidi ovog ŠTRUMFA

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  140
  • Reputation:   12
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  05/16/2011
  • Status:  Offline

24.09.2011.

Stadion: Asim Ferhatović Hase

19:00 sati

 

8. kolo Premijer lige BiH:

20ztojt.png - nk lištica

 

3445tgg.png2j3prwj.png2nl9r39.png

 

 

Dosadašnji rezultati utakmica odigranih u Sarajevu:

 

2000/01 - 2:0 (Šašivarević, Ferhatović)

2001/02 - 2:1 (Šaranović 2)

2002/03 - 4:4 (Kurto 2, Obuća, Smječanin)

2003/04 - 4:1 (Škoro 3, Pelak)

2004/05 - 1:1 (Obuća) - KUP

2004/05 - 3:2 (Šarić 2, Pehlić)

2005/06 - 3:0 (Repuh, Šarić, Hadžić)

2006/07 - 2:0 (Milošević, Šaranović)

2007/08 - 2:2 (Milošević, Hadžić)

2008/09 - 1:2 (Handžić)

2009/10 - 1:1 (Ihtijarević)

2010/11 - 2:2 (Arsenijević, Jahović ) - KUP

2010/11 - 3:0 (Šćepanović, Arsenijević, H. Handžić)

 

 

Broj utakmica: 13

Pobjede: 7

Remiji: 5

Porazi: 1

 

Gol-razlika: 30:16

 

 

Najviše nastupa protiv Lištice u PL i Kupu BiH: Muhamed Alaim - 16

Najviše golova protiv Lištice u PL i Kupu BiH: Alen Škoro - 4

 

Najviše nastupa protiv Lištice u PL i Kupu BiH na Koševu: Muhidin Zukić, Muhamed Džakmić - 8

Najviše golova protiv Lištice u PL i Kupu BiH na Koševu: Alen Škoro, Samir Šarić, Edin Šaranović - 3

 

 

 

UKUPNI OMJER

Broj utakmica: 27

Pobjede: 9

Remiji: 7

Porazi: 11

 

Gol-razlika: 35:34

 

 

_____________Domacin__Gost___Neutralno___UKUPNO

Pobjede_________ 7______1_______1__________ 9

Neriješeno_______5______2_______ 0 _________ 7

Porazi___________1______10______ 0__________11

Gol-razlika______30:16___4:18____1:0_________35:34

 

 

Pozicija na "vječnoj" tabeli zajedničke Premijer lige (2003-2011):

1. SARAJEVO.....285...148...63...74...479:269...507

2. Lištica.........285...152...46...87...456:303...502

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  305
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/26/2011
  • Status:  Offline

Drugi uzastopni poraz Sarajeva, Široki Brijeg obistinio prijetnje

 

Ostati će sporan detalj iz 39. minuta kada je glavni sudija ovoga meča poništio gol Sarajeva koji je postigao Suljić

 

[ATTACH=CONFIG]40[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]39[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]41[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]42[/ATTACH]

 

Fudbaleri Sarajeva upisali su svoj drugi uzastopni poraz nakon što su na izgubili sa minimalnih 1:0 od ekipe Širokog Brijega. Ovom pobjedom ekipa

sa Pecare izbila je na vrh tabele Premijer lige BiH.

 

Iako je su fudbaleri tima Jiržija Plišeka kreirali nekoliko odličnih šansi koncentracija i priciznost im večeras nisu bili jača strana. Za sve propuštene prilike kaženjeni su u 66. minuti kada je jedini gol na susretu postigao Ivica Džidić.

 

Ostati će sporan detalj iz 39. minuta kada je glavni sudija ovoga meča poništio gol Sarajeva koji je postigao Suljić. Fudbaleri Bordo tima sa terena su ispraćeni zvižducima razoračanih i nezadovoljnih navijača.

 

Sarajevo - Široki Brijeg 0:1

SARAJEVO: Adilović, Čomor, Belošević, Torlak, Zrnanović, Šćepanović, Sesar (od 79. Maksumić), Suljić, Kojašević, Obuća (od 81. H. Handžić), Haskić (od 68. Džafić).

Trener: Jirži Plišek.

 

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Diogo, Ješe, Džidić, Šilić (od 46. Bertoša), Marciano, Kožul, Zakarić, Roskam, Mišić (od 65. Ljubić), Ivanković.

Trener: Branko Karačić

 

Stadion: Olimpijski stadion Koševo – Asim Ferhatović Hase. Gledalaca: 5000. Sudija: Robert Zrilić. Strijelac: 0:1 Džidić (66.). Žuti kartoni: Maksumić, Obuća, Čomor (Sarajevo), Marciano, Ivanković, Kožul (Široki Brijeg).

 

Tabela

1. Široki Brijeg 8 6 1 1 15 3 +12 19

2. Sarajevo 8 5 1 2 19 7 +12 16

3. Borac 7 5 1 1 14 6 +8 16

4. Velež 8 4 2 2 11 6 +5 14

5. Zrinjski 7 3 2 2 17 13 +4 11

6. Željezničar 7 3 2 2 11 8 +3 11

7. Olimpic 8 3 1 4 12 10 +2 10

8. Leotar 7 3 1 3 8 8 +0 10

9. Čelik 8 3 1 4 10 14 -4 10

10. Rudar Prijedor 7 3 1 3 6 10 -4 10

11. Sloboda Tuzla 8 3 0 5 5 12 -7 9

12. GOŠK Gabela 7 2 2 3 7 9 -2 8

13. Travnik 8 2 2 4 10 16 -6 8

14. Zvijezda 8 2 1 5 6 12 -6 7

15. Slavija 7 2 0 5 7 21 -14 6

16. Kozara Gradiška 7 1 2 4 7 10 -3 5

Edited by Rajvosa '87
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...