Jump to content
Oficijalni partneri

BHT Premijer Liga BiH


neyzikreyzi
 Share

Recommended Posts


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

varupa_ipak_ostaje_u_travniku_092648_84700_big.jpg

 

S Gradinom nije postigao konačan dogovor

Varupa, ipak, ostaje u Travniku

 

Iako se posljednjih dana spekulisalo o prelasku Nermina Varupe iz redova Vezira u redove novog premijerligasa Gradine iz Srebrenika od toga ipak neće biti ništa.

Naime, mladi igrač Travnika po drugi put nije uspio dogovoriti svoj prelazak sa upravom Gradine.

 

"Bio sam u srebreniku, sve smo se dogovorili dok nismo došli do priče o novcu. Uprava Gradine nije u mogućnosti da ispuni moje uslove koje sam postavio tako da se nismo uspjeli dogovoriti ni drugi put u ovom prelaznom roku", rekao je Varupa za SportSport.ba.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

odrzan_sastanak_uo_i_uso_zrinjski_125030_84709_big.jpg

 

Održan sastanak UO i UŠO Zrinjski

 

Nova Uprava HŠK Zrinjski, na čelu sa predsjednikom Marinom Raspudićem, potpredsjednikom Davorom Martinovićem i šefom stručnog stožera Draganom Perićem, održala je prvi sastanak sa predstavnicima Udruge športske obitelji Zrinjski, te povjerenstvima Uprave za medije, marketing i navijače.

Sastanak je sazvan na inicijativu Uprave HŠK Zrinjski, a za cilj je imao definiranje kratkoročnih i

dugoročnih strateških programskih odrednica, profesionalizaciji i vraćanju poslovanja HŠK Zrinjskog u

statutarne okvire, te ponajviše stvaranju jedne sinergije između kluba, navijača i simpatizera Zrinjskog.

 

"Ne želimo i nećemo ulaziti ni u kakve rasprave i diskusije o stanju kluba koje je nova Uprava zatekla.

Posao nas iz Uprave je da se stanje, kao i cjelokupno poslovanje normalizira i vrati u profesionalne

okvire kakve Zrinjski zaslužuje. Međutim, nova Uprava znači i novi početak, a tu, kako smo to i obećali

na Skupštini, moramo naći komplementaran partnerski odnos sa svima onima koji vole Zrinjski, žive

za Zrinjski, te umiju svojim angažmanom i konstruktivnim sugestijama pomoći da Zrinjskom vratimo

stari sjaj. Kratkoročno to znači da vratimo ljude na stadion, a dugoročno to znači jedan strateški

projekt dodatnog profiliranja Zrinjskog kao branda Hrvata u BiH i profiliranja Zrinjskog, nakon Dinama i

Hajduka, kao trećega po autoritetu kluba svih Hrvata", rekao je u svom uvodnom izlaganju Raspudić.

 

Na sastanku je zaključeno da će se cijena ulaznica za domaće utakmice vratiti u prijašnje okvire, tj. 5KM

za zapad 2 KM za stajanje, prezentiran je izgled godišnjih ulaznica za ovu sezonu, koje će se javnosti

prezentirati i pustiti u prodaju već sljedeći tjedan po cijeni od 60 KM za zapad i 25 KM za stajanje,

zaključeno je da će umirovljenici, žene i djeca imati posebne pogodnosti prigodom utakmica Zrinjskog,

te je još jednom ponuđena suradnja Ultrasima da svojim sugestijama i prijedlozima aktivno sudjeluju u

životu kluba.

 

"Kao što vidite, održali smo obećanje i uključili predstavnike Udruge prijatelja športske obitelji Zrinjski

putem povjerenstava u aktivno sudjelovanje u radu kluba. Poslušali smo i prihvatili sugestije vezano za

rad kluba, samim tim dali smo do znanja da smo spremni za dijalog i suradnju. Ali, suradnja mora ići u

dva smjera, pa tako i od navijača očekujemo da kreiramo jedan odnos na partnerskim osnovama, na

kojima ćemo uvažavati jedni druge. Svima nam je samo jedan cilj i misija, a to je Zrinjski. A Zrinjski je

život i više od toga", u svom izlaganju je rekao potpredsjednik Martinović.

 

Zadovoljstvo jednim novim i konstruktivnijim načinom djelovanja i rada Uprave Zrinjskog nije krio ni šef

stručnog stožera Dragan Perić:

 

"Nadam se i vjerujem da se ovo partnerstvo između nove Uprave i navijača, zbog kojih Zrinjski i

postoji, gradi na temeljima koji će biti dugoga vijeka. Sa svoje strane ja mogu, bez imalo patetike, reći

i garantirati samo jedno: dok sam ja tu, tko god bude nosio dres Zrinjskog na terenu ima da se na tom

terenu bori do krvi za svaku loptu", rekao je Perić.

 

Dogovoreno je da će se sastanci Uprave, povjerenstava i Udruge održavati redovito svakih 15 dana.

Uprava je za sljedeći tjedan najavila tiskovnu konferenciju na kojoj će biti prezentiran program rada nove Uprave, te ovogodišnja pojačanja igračkoga kadra.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

husic_moje_i_zvijezdine_ambicije_se_poklapaju_172045_84661_big.jpg

 

"Želimo napraviti nešto veliko"

Husić: Moje i Zvijezdine ambicije se poklapaju

 

Iako je navodno bio dogovorio s Gradinom, bivši nogometaš Sarajeva, Edin Husić, ipak je novi član Zvijezde iz Gradačca.

Husić je bivši mladi bh. reprezentativac, nekadašnji igrač Orašja, Cibalije, Karlovca, koji je proteklu polusezonu nastupao za FK Sarajevo, a na kraju je otišao u Gradinu iz Srebrenika. No, u rodnom kraju se nije dugo zadržao. Svoje utočište je pronašao malo sjevernije - u Gradačcu.

 

"Najvažnije je da sam pronašao pravi klub. Moje i Zvijezdine ambicije se poklapaju. Želimo zajedno puno toga napraviti. Drago mi je što sam sada tu gdje jesam, s nestrpljenjem očekujem prvenstvo", kaže Husić za SportSport.ba.

 

"Nalazimo se u Bačkoj Topoli, gdje je, moram to odmah naglasiti, sve kako treba. Imamo odlične uslove, treniramo dobro, očekuje nas sutra i prva prijateljska utakmica, igrat ćemo ih još nekoliko do povratka kući", ističe Husić, te dodaje kako smatra da njegov novi klub može i do Evrope.

 

"Jasno vam je, čim dođete na Banja Ilidžu, da ovdje klub ima velike ambicije. Stalno se radi, svi hoće da izgrade nešto veliko. Ono što je isto tako pozitivno, ljudi su sportski orijentirani, strpljivi su... Uvjeren sam da će Zvijezda u godinama koje dolaze igrati veoma bitnu ulogu u Bosni i Hercegovini".

 

Period proveden u Sarajevu?

 

"Bilo je to lijepo iskustvo. Drago mi je što sam barem malo bio dio bordo kluba i što sam imao priliku igrati pred sjajnim navijačima kakve ima Sarajevo. Zadovoljan sam zbog svega, ali sada se okrećem novoj avanturi. Igrač sam Zvijezde i svi moji bivši klubovi su sada samo prošlost".

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

plavi_u_medjugorju_lijece_rane_od_maribora_151535_84715_big.jpg

 

Sutra polazak, u srijedu povratak

Plavi u Međugorju liječe rane od Maribora

 

Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine ispao je iz Lige prvaka i već danas se okrenuo premijerligaškim iskušenjima.

Naime, jutros su fudbaleri Željezničara odradili trening, a sutra će otputovati u Međugorje gdje će se pripremati za 1. kolo Premijer lige u kojem će snage odmjeriti sa Travnikom.

 

U Međugorju će ostati do srijede, a ono što navijače Željezničara može obradovati je to da će u ovaj hercegovački gradić krenuti i Sulejman Smajić, koji se uspješno oporavlja od operacije ligamenata koljena.

 

"Od sutra smo u Međugorju. Nemamo vremena za tugovanje. Sa nama će krenuti i Smajić, koji će nakon mnogo vremena tpočeti sa laganim treninzima", za SportSport.ba je izjavio član stručnog štaba Dino Đurbuzović.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

travnik_bolji_od_bratstva_101717_84772_big.jpg

 

U prijateljskom susretu

Travnik bolji od Bratstva

 

U prijateljskom susretu odigranom na Piroti Travnik je sa 3:2 savladao Bratstvo iz Gračanice.

Strijelci za Vezire u pobjedi nad Bratstvom bili su Smajić i Ćurić (dva gola), a trener Travnika Nermin Bašić nakon susreta je bio zadovoljan.

 

"Danas je to dosta dobro izgledalo. Kompaktno smo stajali na terenu, dobra suradnja cijelog tima, takticki su momci odigrali odlicno. Posebno me raduje kako smo igrali. Pasom smo dolazili do gola, nismo preskakali igru što je bio slučaj u našim prvim utakmicama. Gradili smo napade iz zadnje linije prema naprijed, dosta dobro je to izgledalo, a kao plod takve igre došla su i 3 gola. Ima tu stvari koje jos trebamo popravit, jer smo primili 2 jeftina gola", za SportSport.ba je istakao Bašić

 

"Uvjek nastojim da budemo bolji kroz treninge, mogu da kažem da ova mlada ekipa ima potencijala za još puno više i nastojat ćemo da radimo maksimalno kako bi naša publika uživala u nogometu. Slijedi turnir u Fojnici gdje ćemo odigrat dvije utakmice i onda dočekati Želju na Piroti", dodao je Bašić

 

Za Travnik su utakmicu počeli: Fejzić, Ribić, Varupa, E.Kovačević, Mišić, N.Varupa, Terzić, Pejić, Kolašinac, Redžepi i Ćurić. Još su igrali: Torlak, Fazlić, Smajić, Simeunović, Zatagić, Tabaković, El Basti.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

zeljeznicar_i_siroki_ne_prihvataju_ugovor_sa_bh_telecomom_123331_84781_big.jpg

 

Problemi za Komitet

Željezničar i Široki ne prihvataju ugovor sa BH Telecomom

 

Za nekih desetak dana odigrat će se se 1. kolo Premijer fudbalske lige Bosne i Hercegovine, čiji bi sponzor prema najavama iz Komiteta za normalizaciju u naredne dvije sezone trebao biti BH Telecom.

Fudbalski savez Bosne i Hercegovine, odnosno Komitet za normalizaciju prije nekih mjesec dana postigao je dogovor sa BH Telecomom o sponzorisanju Premijer lige.

 

Prema već postignutom dogovoru BH Telecom bi sponzorisanje Premijer lige godišnje koštalo 900.000 KM, tako da bi 16 premijerligaških klubova dobilo po 56.000 KM, odnosno na račun klubova ne bi legli novci, nego bi bili oslobođeni plaćanja kotizacije, te troškova službenih lica.

 

Za konačno potpisivanje ugovora između BH Telecoma i Fudbalskog saveza BiH bilo je potrebno da svi premijerligaški klubovi daju saglasnost za isto, no posljednje informacije govore da Željezničar i Široki u ovom trenutku ne pristaju na dogovorene uslove.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

zujo_ugovor_necemo_potpisati_ponizavaju_zelju_sa_istim_125522_84783_big.jpg

 

Predsjednik Željezničara poručio

Žujo: Ugovor nećemo potpisati, ponižavaju Želju sa istim

 

"Imate dobre informacije. Predsjedništvo FK Željezničar je jednoglasno reklo 'ne' ugovoru sa BH Telecomom", za SportSport.ba je izjavio predsjednik premijerligaša s Grbavice, Sabahudin Žujo.

Nakon što smo objavili informaciju da Željezničar i Široki Brijeg neće dati saglasnost na potpisivanje ugovora sa BH Telecomom o sponzorisanju Premijer lige kontaktirali smo predsjednika premijerligaša s Grbavice, Sabahudina Žuju.

 

"Nema teorije da potpišemo ugovor. Isti je ponižavajući za Željezničar. Ma vjerujte mi da smo ostali zaprepašteni kada smo vidjeli ugovor", za SportSport.ba je izjavio Žujo.

 

"Uslovi u ugovoru su takvi da bi naše obaveze prema BH Telecomu bile veće nego prema recimo generalnom sponzoru i to znatno veće. Na to nećemo pristati. Ja mogu razumjeti da su neki klubovi zadovoljni sa iznosom koji bi dobili, međutim Željezničar je brend i kategorično tvrdim da ugovor nećemo potpisati. Spremni smo na razgovore, ali ovako kako su oni zamislili, to neće proći", zaključio je Žujo, te se kratko osvrnuo i na revanš susret sa Mariborom.

 

"Nismo bili loši, no priliku za prolaz dalje propustili smo u Mariboru. Malo sam ljut na ponašanje igrača. Ne može se dozvoliti da na svaku sudijsku odluku oni mlataraju rukama, nogama. Ne ide to tako. U evropskim utakmicama i mnogo veće fudbalske zvijezde nemaju takav odnos prema sudijama, pa neće ni igrači Željezničara. Pred nama su novi izazovi i moramo se što prije okrenuti premijerligaškoj realnosti."

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

borko_novakovic_iz_spartaka_u_leotar_132938_84786_big.jpg

 

Dogovrena saradnja

Borko Novaković iz Spartaka u Leotar

 

Srbijanski fudbalski internacionalac, Borko Novaković, pojačat će redove trebinjskog Leotara.

Naime, nakon povrede Nenada Nastića čelnici Leotara dali su se u potragu za njegovom zamjenom i našli su je u Subotici.

 

Ugovor sa Leotarom potpisat će sada već bivši igrač Spartaka, Borko Novaković, koji je u dosadašnjoj karijeri nastupao i za Novi Sad, CSK Pivaru Calarevo i Inđiju.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

toni_markic_se_vratio_u_zrinjski_133908_84787_big.jpg

 

Sa Wolfsburgom trenirao sedam dana

Toni Markić se vratio u Zrinjski

 

Mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine, Toni Markić, ipak će po svemu sudeći u narednih pola godine nositi dres Zrinjskog.

Podsjetimo, u proteklih sedam dana Markić je boravio u Wolfsburgu, gdje je trenirao sa izabranicima Felixa Magatha, no jučer se vratio u Mostar i priključit će se Plemićima.

 

Posljednje informacije govore da je Markić ostavio dobar dojam na stručni štab Vukova, no zbog velikog broja stopera nisu mu ponudili ugovor, a kako sam fudbaler kaže, postoji mogućnost da ga do kraja prelaznog roka kontaktiraju, te da ipak, nastavi karijeru u Bundesligi.

 

Bilo kako bilo, Markić će nastaviti trenirati sa Zrinjskim, sa kojim ima ugovor još pola godine, a čelnici Plemića najavljuju da će mu ponuditi novi.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

adilovic_ide_u_grcku_170240_84798_big.jpg

 

Čeka se zvanična ponuda

Adilović ide u Grčku

 

Golman FK Sarajevo Adi Adilović je prema pisanjim grčkih medija pred potpisom za Panthrakikos, a da je ova grčka momčad zaista pokazala interesovanje za golmana bordo momčadi, za naš portal je potvrdio i direktor Sarajeva Dino Selimović.

Adilović je sjajnim nastupom u prvom meču 2. pretkola Evropske lige protiv Levskog skrenuo veliku pažnju na sebe, a pomenuti klub iz Grčke je odmah stupio u kontakt sa čelnicima Sarajeva.

 

"Istina je da su nas kontaktirali iz Grčke i pokazali interes za Adilovića, ali još uvijek nemamo konkretnu i zvaničnu ponudu", kazao je Selimović.

 

Ipak, prema navodima grčkih medija, odmah nakon utakmice Adilović bi trebao putovati u Komotini da potpiše ugovor sa ovim grčkim klubom.

 

Inače, Panthrakikos je momčad koja je izborila ulazak u grčku Superligu, te će se ove sezone takmičiti sa najboljim klubovima ove države.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  583
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  01/25/1994

Zamisli ovaj sastav BH Lige:

 

-----------------Gušo-----------------

---------Kerla-----------Torlak---------

Muharemović---------------------Kvesić

-----------------Sesar----------------

Selimović------------------------_____

-----------------Bekrić----------------

------Husejinović------Brković---------

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

Extra brate, ali ti tu uvrsti samo Sarajevo i Zeljeznicar... Mogao si dodati jos kojeg igraca, recimo iz Zvijezde.. :P :D Salim se, sastav kida.. ave:

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

dzafic_odbio_borac_111950_84842_big.jpg

 

Nezadovoljan ponudom

Džafić odbio Borac

 

Napadač Mirza Džafić nije prihvatio ponudu Borca i neće u narednoj sezoni igrati za klub iz Banje Luke.

Uprava Borca stupila je u kontakt sa nekadašnjim napadačem Rudara i Goška, ali iz izvora bliskog timu iz Banje Luke saznali smo da Džafić nije bio zadovoljan ponudom.

 

Iz Borca su najavili da će napadača za narednu sezonu pokušati da pronađu na nekoj drugoj strani.

 

U međuvremenu Borac će u petak na svom stadionu odigrati još jednu kontrolnu utakmicu i to protiv Slobode iz Mrkonjić Grada.

 

"Bit će ovo posljednja provjera pred start nove sezone i Sloboda je protivnik po mjeri. Iako je sezona na pragu mi imamo još mnogo toga da uradimo kako bi spremno dočekali utakmicu protiv Zvijezde", kaže trener Slobodan Starčević.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

stigao_handzic_kotaran_i_sodic_pregovaraju_122835_84844_big.jpg

 

Rudaru slaže momčad

Stigao Handžić, Kotaran i Šodić pregovaraju

 

Haris Handžić će igrati u Rudar Prijedoru slijedeće sezone. Ovaj nekadašnji igrač Sarajeva odlučio je da ostane u našoj zemlji, iako je imao jednu ponudu iz Crne Gore.

Uprava Rudar Prijedora još uvijek nije postigla dogovor sa Nebojšom Šodićem i Goranom Kotaranom. Dva igrača od vodećih ljudi u klubu traže da im se izmire neka zaostala dugovanja, kako bi stavili potpise na nove ugovore.

 

Poslije pobjede u Bihaću od 1:0 protiv Jedinstva, ekipa Rudara će u subotu gostovati u Velikoj Gorici gdje će protiv istoimenog domaćina odigrati posljednji kontrolni susret uoči početka sezone i gostovanja Olimpicu.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

ludogorec_zaintersovan_za_husejinovica_163928_84861_big.jpg

 

Dobre igre nisu ostale nezapažene

Ludogorec zaintersovan za Husejinovića

 

Fudbaleri Sarajeva sinoć su sa 3:1 savladali Levski, te su se tako plasirali u 3. pretkolo Evropske lige, a najzaslužniji za pobjedu bordo momčadi bio je fantastični Said Husejinović.

Naime, pomenuti Husejinović postigao je dva gola s tim što je drugi pravo remek djelo. Nekoliko fudbalea Levskog igrač Sarajeva napravio je smješnim, a onda je sa nekih 15 metara zakucao loptu u mrežu bugarske momčadi.

 

Njegove igre u dvomeču sa Levskim nisu ostale nezapažene, a SportSport.ba saznaje da je nekoliko evropskih klubova već kontaktiralo ljude koji brinu o Saidovoj karijeri.

 

Jedan od tih klubova je i bugarski osvajač trostruke krune Ludogorec, koji je u 2. pretkolu Lige prvaka nesretno poražen od zagrebačkog Dinama.

 

Prema našim informacijama čelnici Ludogoreca žele što prije vidjeti Husejinovića u svom timu, no treba naglasiti da se za eventualni transfer pita i Sarajevo za kojeg je Said ugovorom vezan do januara naredne godine.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

uspjesna_provjera_borca_pred_novu_sezonu_093231_84892_big.jpg

 

Savladana Sloboda iz Mrkonjić Grada

Uspješna provjera Borca pred novu sezonu

 

U posljednjoj provjeri pred start nove sezone fudbaleri Borca su an svom stadionu savladali Slobodu iz Mrkonjić Grada sa 3:1.

Golove za premijerligaša su postigli Grahovac, Stokić i Stefan Dujaković.

 

Ipak, trener Banjalučana Slobodan Starčević je istakao kako u ekipi ima još nekih nedostataka.

 

"Dobro je šo smo pobjedili, ali mi do utakmice protiv Zvijezde moramo da uradimo još dosta posla. Sigurno je da će biti još novih igrača, ali kad je riječ o igri i zalaganju ja moram da budem zadovoljan. Odigrali smo mnogo bolje nego protiv Viteza u srijedu i to je dobro, jer je evidentno da nam forma ide uzlaznom putanjom", rekao je trener Starčević.

 

Stokić je i ovaj put pokazao da će biti pravo pojačanje. Osim gola je i na erenu djelovao dobro i to po ocjenama stručnog štaba.

 

"Eliminacija od strane Čelika u Evropi je šokantno djelovala na nas i sad smo se oporavili pa sam ubijeđen da ćemo novu sezonu da otvorimo dobrim rezultatima", rekao je Stokić.

 

Do početka nove sezone i utakmice protiv Zvijezde igrači će trenirati na Gradskom stadionu u Banjoj Luci.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

leotar_danas_protiv_branitelja_095538_84893_big.jpg

 

Generalna proba pred duel sa Zrinjskim

Leotar danas protiv Branitelja

 

Ekipa Leotara će danas u 18 sati u Trebinju odigrati utakmicu protiv ekipe Branitelja koja će ujedno da bude i posljednji test pred početak novog prvenstva.

Trener Trebinjaca, Vladimir Gaćinović je naglasio da već zna kostur tima za narednu sezonu.

 

"Odigrat ćemo utakmicu u kojoj ćemo da isprobamo još neke varijante. Okosnicu tima ja znam i o sastavu vam sad neću pričati, ali imam još nekih sitnih dilema koje ću otkloniti tokom sljedeće utakmice", kazao je Gaćinović dodavši na kraju:

 

"U svakom slučaju želim da danas pobjedimo jer ćemo na taj način da napravimo pravu uvertiru za predstojeći susret protiv Zrinjskog".

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

prijateljska_utakmica_sarajeva_i_zrinjskog_124531_84900_big.jpg

 

Stadion Otoka

Prijateljska utakmica Sarajeva i Zrinjskog

 

Fudbalski klub Sarajevo sutra će igrati prijateljsku utakmicu protiv HŠK Zrinjskog.

Utakmica na stadionu "Otoka" počinje u 18 sati. Ulaz je besplatan za sve članove FK Sarajevo sa važećom članskom kartom.

 

Ovo će biti dobra provjera za bordo ekipu koja već 02. avgusta na svom terenu dočekuje Zetu u ukviru 3. prekola Evropske lige.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

sluzbeno_adi_adilovic_u_panthrakikosu_130051_84902_big.jpg

 

Iz Sarajeva nisu potvrdili transfer

Adi Adilović u Panthrakikosu

 

Adi Adilović, sada već bivši golman FK Sarajevo, karijeru će najvjerovatnije nastaviti u Grčkoj, tačnije u redovima tamošnjeg prvoligaša Panthrakikosa.

Po svemu sudeći sada već bivši golman Sarajeva, sinoć je u tajnosti otputovao u Grčku, a danas je bio podvrgnut liječničkim pregledima nakon koijh je uslijedilo potpisivanje ugovora.

 

Informacije do kojih je došao SportSport.ba govore da je Adilović sa novim grčkim prvoligašem potpisao ugovor na godinu plus dvije. Nije poznato koliko će Adilović godišnje zarađivati, a Sarajevu je na ime obeštećenja pripala određena svota novca, koja je još uvijek nepoznata.

 

U bordo taboru nisu potvrdili transfer

 

Kontaktirali smo i direktora FK Sarajevo, Dinu Selimovića, koji naše informacije nije mogao potvrditi

 

"U ovom trenutku vam ništa ne mogu potvrditi. Dakle, tokom dana ćemo imati više informacija", istakao je Selimović.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

bandovic_nista_nije_zvanicno_cekam_poziv_od_sarajeva_134059_84904_big.jpg

 

Ko će naslijediti Adilovića?

Bandović: Ništa nije zvanično, čekam poziv iz Sarajeva

 

"Kontaktirali su me čelnici FK Sarajevo, ali iskreno još ništa nije završeno, odnosno čekam njihov poziv.", za SportSport.ba je izjavio Dejan Bandović, koji bi mogao naslijediti Adija Adilovića na golu bordo momčadi.

Nakon što je SportSport.ba objavio da je Adilović potpisao sa grčkim Panthrakikos počelo se špekulisati sa imenima njegovog nasljednika. Jedno od tih imena je i nekadašnji golman Širokog Brijega i Veleža, Dejan Bandović, koji je za naš portal potvrdio da je bio u kontaktu sa čelnicima bordo momčadi, no u isto vrijeme je i rekao da konačan dogovor nije postignut.

 

"Imao sam kontakt sa čelnicima Sarajeva, no oni su mi rekli da čekaju razvoj situacije sa Adilovićem. Nakon toga me niko nije kontaktirao, čekam poziv pa ćemo vidjeti da li će doći do realizacije transfera", za SportSport.ba je izjavio Bandović.

 

Na kraju treba podsjetiti da je Bandović u posljednje vrijeme branio za Velež, te da je prije polaska Rođenih na pripreme u Austriju također očekivao inostrani angažman. Isti do danas nije ostvaren tako da je Bandović trenutno bez kluba.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

gavaric_na_korak_do_borca_143031_84910_big.jpg

 

Gavarić na korak do Borca

 

Igrač sredine terena Stefan Gavarić nalazi se danas u Banja Luci gdje završava pregovore sa Borcem.

Borac za narednu sezonu želi angažovati ovog srbijanskog internacionalca, te se danas vode završni pregovori oko njegovog transfera u redove banjalučkog premijerligaša Bosne i Hercegovine.

 

Gavarić je u svojoj karijeri igrao za bh. klubove Olimpic, Slobodu i Zvijezdu iz Gradačca.

 

Inače, u Borcu još nisu završili posao kada su u pitanju transferi za narednu sezonu. Banjalučani traže još jednog iskusnog napadača, a o imenima za sada ne žele da govore.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

arman_idrizovic_karijeru_nastavlja_u_slaviji_173020_84924_big.jpg

 

Potpisao ugovor

Arman Idrizović karijeru nastavlja u Slaviji

 

Mladi 19-godišnji fudbaler Arman Idrizović u narednoj sezoni nosit će dres Slavije.

Naime, Idrizović se nametnuo šefu stručnog štaba, Vladi Čapljiću, na pripremama u Austriji i odmah po dolasku u Lukavicu potpisao je ugovor.

 

Ovaj mladi talentovani fudbaler karijeru je počeo u konjičkom Igmanu, nastupao je i za juniore Čelika, a upisao je i nekoliko nastupa za bh. omladinske selekcije.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

zeljo_golom_pehilja_savladao_gosk_202636_84940_big.jpg

 

U prijateljskom susretu

Željo golom Pehilja savladao GOŠK

 

U prijateljskom susretu odigranom u Međugorju fudbaleri aktuelnog prvaka, sarajevskog Željezničara, sa minimalnih 1:0 savladali su GOŠK.

Izabranici Amara Osima već nekoliko dana pripremaju se u Međugorju, a danas su odigrali prijateljski susret sa premijerligašom iz Gabele.

 

Slavili su plavi s Grbavice s minimalnih 1:0, a jedini pogodak na susretu postigao je Šaban Pehilj.

 

Prijateljski susret:

Željezničar - GOŠK 1:0 (Pehilj)

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

dejan_bandovic_vec_trenira_sa_sarajevom_193236_84938_big.jpg

 

Uskoro i potpis ugovora

Dejan Bandović već trenira sa Sarajevom

 

Fudbaleri Sarajeva su trenutno na treningu u Hadžićima, a sa bordo timom prema informacijama do kojih je došao SportSport.ba, trenira i golman Dejan Bandović.

Iako iz FK Sarajevo još uvijek nisu potvrdili odlazak Adija Adilovića u Grčku čelnici kluba nisu ništa prepustili slučaju, te su stupili u kontakt sa nekadašnjim golmanom Veleža i Širokog Brijega, Dejanom Bandovićem, koji je već počeo trenirati sa najvjerovatnije svojim novim saigračima.

 

Podsjetimo, Adi Adilović će karijeru gotovo sigurno nastaviti u grčkom prvoligašu Panthrakikosu, dok će njegov nasljednik na golu bordo momčadi po svemu sudeći biti Bandović.

 

Bordo momčad u četvrtak igra prvi susret 3. pretkola Evropske lige sa crnogorskom Zetom, a iako su se pojavile informacije koje kažu da će u dvomeču sa Crnogorcima na golu stajati Adilović iz Sarajeva nam nisu mogli potvrditi iste.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

starcevic_igramo_sve_bolje_093155_84959_big.jpg

 

Borac siguran protiv Slobode iz Mrkonjić Grada

Starčević: Igramo sve bolje

 

U posljednjoj provjeri pred start nove sezone fudbaleri Borca su na svom stadionu pobjedili prvoligaša RS Slobodu iz Mrkonjić Grada sa 3:1.

Golove za premijerligaša iz Banja Luke postigli su Grahovac, Stokić i Stefan Dujaković. Trener Slobodan

Starčević je rekao da u ekipi ima još nekih nedostataka.

 

"Dobro je što smo pobjedili, ali mi do utakmice protiv Zvijezde moramo da uradimo još dosta posla. Sigurno je da će biti još novih igrača, ali kad je riječ o igri i zalaganju ja moram da budem zadovoljan. Odigrali smo mnogo bolje nego protiv Viteza u srijedu i to je dobro, jer je evodentno da nam forma ide uzlaznom linijom", rekao je trener Starčević.

 

Joco Stokić je i ovaj put pokazao da će biti pravo pojačanje. Osim gola je i na terenu djelovao dobro i to po ocjenama stručnog štaba.

 

"Eliminacija od strane Čelika u Evropi je šokantno djelovala na nas i sad smo se oporavili pa sam ubijeđen da ćemo novu sezonu da otvorimo dobrim rezultatima", rekao je Stokić.

 

Do početka nove sezone i do utakmice protiv Zvijezde igrači će trenirati na Gradskom stadionu u Banjoj Luci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...