Jump to content
Oficijalni partneri

OFK Beograd - Put ka uspehu


VaskeKtz
 Share

Recommended Posts


  • Group:  Members
  • Content Count:  468
  • Reputation:   11
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  09/26/1997

Probudio sam se jednog tmurnog jutra. To je bio prvi dan od kada sam dobio diplomu za trenera. Ocekivao sam da cu poduze cekati da dobijem posao, ali...

Telefon je zazvonio; javio sam se i javio mi se neki stariji covek dubokog glasa, zaboravio sam i na tmurno jutro i sve ostalo sto je nebitno. Rekao mi je: "Halo, ovde je jedan od zvanicnika Fudbalskog Saveza Srbije. Vi ste se odlicno pokazali na trenerskom kursu. Zelim da Vam cestitam na zasluzeno zaradjenoj diplomi. Svaka cast. Ali, ja sam Vas pozvao zbog jedne druge stvari. Naime, fudbalski klub OFK Beograd trazi novog trenera. To je klub koji ima sjajan rad omladinske skole, ali rezultati nisu poslednjih godina na zadovoljavajucem nivou, te mladi talenti brzo napustaju taj klub, pa ubrzo propadnu ako odu u inostranstvo. Da li bi ste zeleli da obavljate funkciju trenera, tacnije tim-menadzera u ovom klubu?" Samo sto nisam zaplakao od srece nakon svega ovoga. Sa zadovoljstvom sam rekao: "Prihvatam mogucnost da budem potencijalni tim-menadzer OFK Beograda."

 

Sledeceg dana, zvao me je jedan covek iz kluba: "Cestitam! Vi ste novi tim-menadzer OFK Beograda. Da ne bude zabune, Vi necete biti trener, ali ce trener biti samo formalnost. Vi cete u praksi imati apsolutno sve privilegije. Vas smo izabrali, jer smatramo da ste talentovan i perspektivan trener."

 

 

 

Novi trener OFK Beograda Vasilije Demonjic - sportskim listovima je bila zanimljiva ova vest, te su je mnoge novine istakle tog dana kada sam postao trener OFK Beograda, jer sam tada bio nepoznat.

Dosao sam gradskim prevozom do stadiona i usao u svlacionicu. Dosao sam tacno na vreme i upoznao se sa igracima. Brzo sam procenio ko je kakav, pa sam imao jasnu sliku u glavi ko bi me slusao, a ko ne. Odmah sam rekao da na pocetku stranci nece biti u prvom planu, jer ocajno stojim sa engleskim , a i uopste stranim jezicima.

 

svlacionica540-ilustracija.jpg

 

"Zdravo svima. Ja cu vam biti novi trener. Mislim da imate talenta i da cete to pokazati pod mojom palicom. Mi necemo biti ekipa koja ce igrati na rezultat. Zelim od vas da vidim leprsavu igru. Naravno, to na pocetku nece biti tako lako, ali vremenom ce sve doci na svoje. Mislim , ja se bar tako nadam", svi su me pazljivo slusali, " Necu u prvi plan stavljati fizicku spremnost. Vi bez ikakvih priprema mozete da odigrate bar 45 minuta na sasvim zadovoljavajucem nivou. Zelim da vidim od vas da hocete da igrate fudbal, da ste zeljni igre. Cim vidim nekog da zabusava na utakmici, automatski ce dobiti kaznu. Dobro, dosta sada o kaznama. Na treningu cemo najvise vezbati trcanje. Ali, ne dugo, zamorno trcanje srednjim tempom, vec cete vezbati sprintove. Uvek ce igrati najbrzi, a ne oni sa najboljom tehnikom, gradjenjem i slicno." Onda sam otisao u jednu od kancelarija kluba i popricao sa Batiojom. Rekao sam mu na engleskom da je on jedan dobar covek, veoma talentovan, mlad igrac, ali da na pocetku nece biti mesta za njega u timu, zbog problema u sporazumevanju. On je prihvatio to sto sam mu rekao, ne bas rado, ali je shvatio situaciju tako da se pomirio sa tom cinjenicom.

 

Ponedeljak, 1.8.2011.

 

Omladinski.jpg

 

Prvi trening u mom zivotu koji sam vodio je prosao odlicno za jednog potpuno neiskusnog trenera kao sto sam ja tada bio. Nijednom nisam viknuo u smislu da se ljutim i derem na nekog. Sve probleme sam resavao mirnim tonom, polako. Najvise smo vezbali sprint. Znam da je to urodjena sposobnost, ali opet i ona moze koliko-toliko da se popravi i poboljsa. I to mnogo znaci u dosta situacija.

Ne volim da hvalim igrace, ja sam jedan od onih koji smatraju da uvek moze bolje. Na prvom treningu su se posebno istakli Krstic i Planic.

 

Utorak, 2.8.2011.

 

eadecfbed7.jpg

 

Tada smo imali drugi trening na kome smo takodje vezbali sprint. Nakon tog treninga smo imali zakazan mec protiv rumunskog Ocelula. Igaci su puni entuzijazma cekali pocetak meca. Bio sam potpuno iskontrolisan i smiren pred mec. Ne mogu da verujem kako sam prenosio energiju na igrace. Puni entuzijazma smo cekali utakmicu. Uspeo sam da ih motivisem iako je to bio samo prijateljski mec. Kod njih je bila primetna volja za igrom.

Na kraju ipak poraz od Ocelul Galatija - 2:4.

 

0708ofkbvojvodina1tp9.jpg

na mecu su bile i najvatrenije pristalice OFK-e

 

"I pored poraza ja sam zadovoljan. Tri od cetiri gola smo primili na, moze se reci, glup nacin. Treci gol je bio autogol, a prva dva - greske golmana. Zato sam i zamenio golmana na poluvremenu i uveo Mateka umesto Lukaca. Sve u svemu igraci su prikazali sasvim solidnu partiju i mislim da bi najrealniji ishod bio neresen rezultat. Ali, dobro rezultat nije toliko bitan koliko igra. Igrali smo ofanzivno, kontrolisali mec. Ovom timu fali brzina, koju ce kroz koju godinu, nadam se, steci. Igraci imaju neverovatan potencijal. Prezadovoljan sam igrom Zeravice i Krstica. Takodje, i Planic je dobar. Malo je zakazala leva strana. Tandem Milenovic-Aleksic se slabije pokazao danas od tandema Planic-Zeravica. Takodje, Milic se krece veoma lose. Nemamo para da bi kupovali dobre centarfore, te se moramo osloniti na svoje igrace. Videcemo kako ce se pokazati Takac u narednim utakmicama. U prvom planu mi, sto se tice spiceva, nisu Purovic, Popovic i Sindjic. Oni mogu slobodno da potraze novi klub. Ako do 31. avgusta 2011. ne nadju novi klub, bicemo prinudjeni da sporazumno raskinemo ugovor sa njima. Forsiracu Milica i Takaca. Eksperimentisacemo dosta sada na jesen. Bas bih voleo da vidim kako bi se Zeravica snasao u ulozi polu-spica. Igracemo uvek ofanzivno u formaciji 4-3-3, sa jednim polu-spicem i dvojicom krila koji su dosta rasireni. Filipovic ima veoma vaznu ulogu u ovom timu, pa cu na njega posebno posvetiti paznju. On ce biti taj koji ce uglavnom prosledjivati lopte od krila prema spicu ili poluspicu, u zavisnosti da li ce igrati Takac/Milic ili Zeravica. Za dve i po nedelje nas ocekuje utakmica protiv Sirokog Brijega u okviru novoformirane Balkanske lige. Mi smo sada u 2. Balkanskoj ligi i nama je cilj ove sezone plasman u 1. Balkansku ligu. Mislim da mozemo da postignemo taj uspeh, a od sledece sezone cemo se boriti za svoje mesto u Evropi."

Na pitanje novinara da li je tacno to da je OFK Beograd poceo pregovore sa Memedovicem iz Slobode, Demonjic je odgovorio: "Da, dosli ste do tacnih informacija. Meni treba jedno dobro levo krilo, kao Zeravica na desnoj strani. Poceli smo intezivne pregovore sa Slobodom i nadamo se pozitivnom ishodu. Memedovic je izrazio zelju da predje u nas klub."

 

p.s. nastavio bi ja odma, al' moram sad da radim engleski radnu svesku par strana imam :place:

Edited by VaskeKtz
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

  • Group:  Members
  • Content Count:  468
  • Reputation:   11
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  09/26/1997

11. avgusta 2011. godine

Demonjic vise nije trener OFK Beograda, vec Barselone!

FC-Barcelona-Crest.jpg

 

Neverovatna vest je svanula jutros! Novi trener Barselone Vasilije Demonjic! Da je 1. april verovatno biste pomistlili da je sala, mada i ovako verovatno i dalje mislite. Ne, nije u pitanju sala!

Nesto vise od nedelju dana nakon sto je promovisan u trenera OFK Beograda, Demonjic pakuje kofere i odlazi u slavnu spansku Barselonu!

"Dobio sam ponudu iz snova od Barse. Gvardiola vise nije trener Barse jer je dobio ponudu od ruskog Anzija koju nije mogao da odbije. Dobio je platu, prema informacijama koje sam ja dobio, oko 35 miliona evra godisnje. Oni su zapanjeni rezultatima na trenerskom kursu. Nisam znao da su tokom celog kursa najvise pratili bas mene. Tu informaciju sam juce dobio. Inace, obrazovao sam se za trenera u jednoj uglednoj trenerskoj skoli u Sevilji. Eto, deo mog sna je ispunjen, treniracu spanskog velikana i velika mi je cast zbog toga. Ali, drugi deo mog "sna" je da osvojim Ligu Sampiona i titulu svetskog prvaka sa njima. Ako i to ispunim sve moje fudbalske zelje ce se ostvariti. Danas se pakujem za Spaniju, a vec sutra cemo dovesti par novih pojacanja."

 

12.8.2011.

Nova pojacanja Barse Ignjatijevic, Rankovic, Hulk i Nejmar!

"Dobili smo sjajna pojacanja. Ocekujem dosta od Ignjatijevica i univerzalca Rankovica. Ali, ne zaboravimo ni vunderkida Nejmara i supertalentovanog Hulka. Takodje, do sutra bi trebali da budu uspesno zavrseni pregovori sa Radosavom Petrovicem i Srdjanom Mijailovicem. Imam jos par zelja, a to su Vukic koji ume sjajno da kreira igru, samo sto se u Partizanu nije potpuno dokazao, onda Miljkovic, Kristijano Ronaldo i jos par stopera cija imena ne bih da iznosim sada u javnost."

 

31.8.2011.

Petrovic,Bajkovic Mijailovic i Adi dosli u Barsu; Miljkovic, Ronaldo i Vukic nisu.

"Sve u svemu, zadovoljan sam prelaznim rokom i zelim da objasnim Barsinim i ne-Barsinim navijacima da Mesi ume da igra fudbal i bez Cavija i Inijeste i nadam se da ce to on i dokazati.

Sansu cu davati mladjim igracima, prvenstveno Petrovicu, Adiju i Mijailovicu. Imam najvise problema sto se jezika tice, pa je angazovan prevodilac. Ipak, odlicno saradjujem na treningu sa vecinom igraca. Jedino su Cavi i Inijesta malo ljuti sto nisu u prvoj postavi, i uz to sto su na transfer listi. Mada, nadam se da cemo resiti taj problem uskoro."

Na pitanje novinara sa kakvom formacijom ce igrati Barselona i koji ce igraci najvise dobijati sansu, Demonjic je odgovorio: "Na golu ce biti Bajkovic, u odbrani Ignjatijevic, Adi, Rankovic i Danijel Alves, u veznom redu Petrovic, Mijailovic i Tijago Alkantara, a u napadu ce biti Nejmar, Mesi i Hulk. Mislim da imamo najbolji napad na svetu i da ce to biti nasa najveca prednost. Glavni cilj ove sezone nam je osvajanje Lige Sampiona, a u ligi nam je dovoljno da budemo u vrhu. Takodje zelim da vidim sto vise Srba u Barsi."

 

Xavi+Hernandez+Andres+Iniesta+hN6q0fpQDIQm.jpg

Xavi i Inijesta odlaze!

 

Dosli:

300-boban-bajkovic.jpg

images?q=tbn:ANd9GcQVslH18k6B8bI8ZG2pR-fU1uh97cpoJGrE9eRMpadkDukENXnBOGBWlhnttQ

21791d1261839921-porto-champions-world-hulk.jpg]

neymar_santos_flick_60.jpg

nikola ignjatijevic ss-krop.jpg

200_li_adi.jpg

 

Dakle tim za sezonu 2011/12 je:

timg.jpg

* Kapiten je Ignjatijevic.

Edited by VaskeKtz
Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  468
  • Reputation:   11
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  09/26/1997

Citat dana:

Demonjic: "Mozda ce neki misliti da nas tim i nije bas kvalitetan, ali mi cemo se ove sezone potruditi da pokazemo suprotno!"

 

3.9.2011.

 

Barselona pobedila Atletik Bilbao na Kamp Nou

 

Barselona je sjajnom igrom u napadu uspela da pobedi Atletik Bilbao. Povela je Barselona 2:0, Atletik do kraja poluvremena izjednacio, ali onda Barsa postize pogodak. I, u 78. minutu bio je penal za Atletik Bilbao. Penal je napravio Nikola Ignjatijevic. Ipak, Bajkovic je svojim smesnim i pomalo cudnim gestovima uspeo da dekoncentrise protivnickog igraca pri izvodjenju najstroze kazne. Bajkovic i ekipa su se tada radovali jer je lopta pogodila precku i otisla u gol-aut. Mesijev gol na kraju za 4:2 je dosao kao slag na tortu.

 

Demonjic: "Prezadovoljan sam. Vidi se da mnogi igraci imaju tremu, jer igraju u najboljem klubu na svetu. Jednostavno, desava se da neko napravi penal i to je uvek nastane iz zara, zelje i borbe za pobedu, tako da oprastam Nikoli ovo, ali vise ne sme da se ponavlja. Mi imamo ubedljivo najbolji napad na svetu, tako da kada krenemo u ofanzivu, nas napad kojeg cine Hulk, Mesi i Nejmar zajedno sa ofanzivnim vezistom i kreativcem nase igre Tiagom Alkantarom postaje neunistiv. Njima ledja cuvaju Mijailovic i Petrovic koji su na ovom mecu odigrali fantasticno. Bilo je par sitnih gresaka, ali to nisu bile neke mnogo bitne greske. Sveukupno, nas tim je jako nizak, ali Petrovic odlicno odradjuje posao kod prekida, kako nasih, tako i protivnickih. Takodje sece vecinu dugih lopti. Inace, kad smo vec kod dugih lopti ja sam ih zabranio, sto ste na ovom mecu mogli i da vidite. Svako ko odigra dug pas koji je tacan, nece biti kaznjen, ali svaki netacan dupli pas je jednak kazni od 20.000 evra. Ja ne znam kako drugacije da zabranim duge lopte. Tako da ako neko napravi 30 netacnih dugih lopti tokom sezone, bice kaznjen sa 600.000 evra. Ako ne uracunamo ovaj napravljen penal, sve u svemu Ignjatijevic je bio sasvim solidan. Vidim da je po oceni novinara dobio ocenu 5.5. Realno, njegova ocena na ovom mecu je negde izmedju 6 i 7.5. Ponovo zelim posebno da pohvalim napad i Mesija koji je postigao het-trik. Cetvrti pogodak je bio Nejmarov gol glavom na sjajnu asistenciju Nikole Ignjatijevica."

 

Messi-goleada.jpg

het-trik Lionela Mesija

 

 

2. gol Mesija:

 

[video=youtube;3bON07LCFYw]

 

 

Do sada Barselona ima 2 pobede i jedan neresen rezultat u ligi. Barsa jednostavno nije imala srece na gostovanju Betisu 29.8.2011. kada se Mesi propisno ispromasivao. Na kraju je bilo 1:1. U prvom kolu je Barsa dobila Hetafe na gostovanju 4:1. Utakmica u 3. kolu protiv Atletik Bilbaoa je bila prva ligaska utakmica Barselone na Kamp Nou ove sezone.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  468
  • Reputation:   11
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  09/26/1997

Citat dana: "Od kad sam dosao u Barsu 100% sam posvecen fudbalu" - rekao Bajkovic, i ostao ziv. :)

 

28.9.2011.

 

Ne mogu da verujem. Iako je danas veoma lep dan, lepo je vreme, 24 stepena je. To je sjajno, s obzirom da je pocela jesen; uz to igramo i drugu utakmicu u Ligi Sampiona, protiv Dinamo Kijeva. U prvom kolu na gostovanju CSKA Moskvi smo vodili i u poslednjim trenucima meca primili gol iz slobodnog udarca. Steta stvarno. Medjutim, ja imam sad velike probleme. Ignjatijevic jos nije naucio nista iz engleskog i spanskog. Nista bolji nije ni Rankovic. Dok, eto Petrovic i Mijailovic sjajno napreduju sto se jezika tice. Rankovic i Ignjatijevic se sa Mesijem, Nejmarom, Tiagom i ostalima sporazumevaju gore nego Valdez sa Afelajom. Mnogo sam ljut na Ignjatijevica. On mora da shvati da Barsa igra super-ofanzivno i da kad svi idu u napad, da se i on racuna, bez izuzetka; ako ne racunamo Valdesa. Takodje, Rankovicu moram da objasnjavam osnovna pravila igre, tj. da je u fudbalu cilj da se lopta sto je vise moguce puta ubaci u protivnicki gol, a sto je manje moguce puta u nas. I jos uz to da se lopta mora dobaciti saigracu, a ne protivniku. Nadam se da je na jutrosnjem treningu to shvatio. Dobro je sto imamo nekoliko Srba u ekipi, pa ne moramo toliko da forsiramo engleski. Pokusavam i ove Brazilce, Spance, Argentince da naucim srpski, a ne da se ja prilagodjavam njima. Za sada znaju osnovne stvari koje su, uglavnom, povezane sa engelskim jezikom; kao npr. pas, sut, akcija, dupli pas, ali i "pokrivaj!", "ledja!" itd. Rankovic je nizak za stopera i to mi se ne svidja, mislim da moramo da nadjemo novog. Trazicemo nekog srpskog stopera. Ali, ipak cemo to ostaviti za kraj decembra i januar. Sad nije vreme za transfere. Mijailovic sjajno napreduje veoma je siguran. Ali, ako Rankovic nastavi ovako da igra moracu da ubacim Pikea kao prvog stopera, ali cemo na zimu traziti nova pojacanja na tom mestu. Prezadovoljan sam napadom. Nejmar, Hulk i Mesi sjajno saradjuju. Hulk i Nejmar se odlicno sporazumevaju, dok se Mesi bas ne uklapa, jer prica spanski, za razliku od pomenute dvojice koji pricaju brazilski portugalski. Ipak, i pored toliko brazilaca i spanaca, ja se trudim da univerzalni jezik u Barseloni postane srpski. Veceras nas ocekuje mec sa Dinamo Kijevom u drugom kolu Lige Sampiona. Nadam se da cemo pobediti. Veliki smo favoriti veceras" - Demonjic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...