Jump to content
Oficijalni partneri

AC Milan - Rossoneri


GROBAR22
 Share

Recommended Posts


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,039
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  3,900
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  08/22/1993

Evo za sve fanove Milana FORZA MILAN

 

acmilanlogo.png

Edited by GROBAR22
Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,039
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  3,900
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  08/22/1993

da li ce ovi penzosi iz milana shvatiti da nemamo bekove?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

  • Group:  Members
  • Content Count:  1,498
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/15/2011

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,039
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  3,900
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  08/22/1993

idemo patinho pisaj po sirotinji ave:

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  516
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/07/2011
  • Status:  Offline

Stefane smiri se,ne razumijem samo kako možeš da navijaš za smrdljivi Milan ?!

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,498
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/15/2011

3:0 karanje bre :ave:

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,039
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  3,900
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  08/22/1993

Stefane smiri se,ne razumijem samo kako možeš da navijaš za smrdljivi Milan ?!

 

da necu za inter :) titula titula jos da se vrati KAKA i odosmo u nebesa

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,498
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/15/2011

da necu za inter :) titula titula jos da se vrati KAKA i odosmo u nebesa

 

tako je prejaki :ave:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

  • Group:  VIP clanovi
  • Content Count:  1,526
  • Reputation:   13
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  05/09/1993

Rossoneri11main.jpg

 

Rossoneri11back.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Poslije 10 godina u klubu

Pirlo potvrdio da napušta Milan

 

Talijanski nogometni reprezentativac Andrea Pirlo (31) objavio je u srijedu kako nakon deset godina napušta redove novog prvaka Milana.

110518118.jpg

 

 

"Odlazim nakon deset nezaboravnih godina. Radi se o sporazumnom rastanku, a želim naglasiti da nisam razgovarao s Juventusom", izjavio je Pirlo na konferenciji za novinare.

 

Pirlov ugovor s ''rossonerima'' ističe u junu, a unatoč nedavno izraženoj želji za ostankom u Milanu, sada je jasno da nastavka saradnje neće biti. Već dulje vrijeme talijanski mediji spominju interes Juventusa, ali Pirlo i dalje demantira bilo kakav kontakt s klubom iz Torina.

 

U danu značajnih vijesti u Milanu, klub je objavio i da je do juna 2012. produžio ugovor s 37-godišnjim napadačem Filippom Inzaghijem. Ranije tokom dana je stigla identična vijest i za Alessandra Nestu (35).

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Sada je i službeno

Nesta produžio ugovor s Milanom

 

Novi talijanski nogometni prvak Milan objavio je u srijedu kako je produžio ugovor s Alessandrom Nestom (35).

110518109.jpgAlessandro Nesta

 

Bivši talijanski reprezentativac, koji je na San Siro stigao prije devet godina iz Lazija, ostat će među ''rossonerima'' još godinu dana. Vijest o nastavku saradnje s Milanom je očekivana jer je već duže vrijeme poznata želja obje strane o novom ugovoru.

 

Podsjetimo, u utorak su ugovor s Milanom produžili i i golman Flavio Roma (36), Thiago Silva (26) te defenzivni veznjak Mark van Bommel (34).

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,039
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  3,900
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  08/22/1993

neka ide ocemo u30!!!!!

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Administrators
  • Content Count:  4,867
  • Reputation:   494
  • Achievement Points:  30,231
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/12/1982
  • Device:  iPhone

Moj deda sutra stavlja petogodisnji ugovor sa omladinskim pogonom Milan-a!!! Bravo Deda ave: ave: ave:

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Ostali igrači ga grlili

 

Pirlo se isplakao na posljednjem treningu u Milanu

 

Deset godina u jednom klubu nije mala stvar, a potvrdio je to i primjer talijanskog reprezentativnog veznjaka Andree Pirla, koji je u srijedu objavio da nakon decenije u redovima Milana napušta taj klub.

 

[video=youtube;z0eTV4HnWRk]

 

Dirljiv oproštaj imao je Pirlo na svom posljednjem treningu sa saigračima, koji su ga grlili i natjerali na plač.

 

"Rossoneri" su odlučili da im usluge ovog igrača više nisu potrebne, iako je on nedavno izrazio želju da ostane u klubu.

 

Pirlo je s Milanom osvojio dva naslova prvaka Italije (2004. i 2011.), dvije Lige prvaka (2003. i 2007.), po jedan Kup Italije (2003.) i talijanski Superkup (2004.), dva europska Superkupa (2003. i 2007.) i Klupsko prvenstvo svijeta (2007.)

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  205
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/18/2011
  • Status:  Offline

Odlazi legenda...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

  • Group:  Members
  • Content Count:  1,498
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/15/2011

Robinjo: Ne trebaju nam novi napadači, videćete...

 

-Ofanzivac Milana Brazilac Robinjo uveren je da njegovom klubu nisu potrebna pojačanja u napadačkoj liniji ekipe. Robinjo koji je prošle sezone u 34 ligaške utakmice postigao 14 golova smatra da Milan ima dovoljno napadača u timu.

00052566.jpg

- Jedna stvar je sigurna, a to je da nam ne trebaju novi napadači. Već imamo dosta opcija, a ne zaboravite da se i Pipo Inzagi vraća posle odsustva od povrede. On nikada nije prestar. Sledeće sezone videćete Zlatana Ibrahimovića i Alešandre Pata u razarajućoj formi. Oni čine sjajno partnerstvo - rekao je Robinjo.

 

images?q=tbn:ANd9GcQSMAYgXiRh5v5GD6BotkrrwSzskaGHtkdvYcM3eUGG01_rM8LS

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Milan sprema ponudu za Schweinsteigera

Miroslavu Kloseu, koji je nedavno Bayern zamijenio Lazijem, u talijanskoj Seriji A mogao bi se priključiti još jedan njemački nogometni reprezentativac. Milan je, piše Corriere dello Sport, spreman pokušati dovesti Bastiana Schweinsteigera (26)...

 

Prema tvrdnji talijanskoga izvora klubu je dovođenje Bayernovog veznjaka preporučio Mark van Bommel, Nizozemac koji je bavarski klub napustio tijekom zimskog prijelaznog roka nogometaša i sreću pronašao među "rossonerima".

 

U Milanu smatraju da bi njemačkog nogometnog reprezentativca, koji je prošlog prosinca produljio ugovor s Bayernom do ljeta 2016. godine, mogli dovesti u transferu vrijednom između 35 i 40 milijuna eura.

 

Schweinsteiger je cijelu dosadašnju karijeru proveo u Bayernu u kojem je debitirao u studenom 2002. godine ušavši s klupe za pričuve u utakmici Lige prvaka protiv Lensa.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,498
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/15/2011

Milan sprema ponudu za Schweinsteigera

Miroslavu Kloseu, koji je nedavno Bayern zamijenio Lazijem, u talijanskoj Seriji A mogao bi se priključiti još jedan njemački nogometni reprezentativac. Milan je, piše Corriere dello Sport, spreman pokušati dovesti Bastiana Schweinsteigera (26)...

 

Prema tvrdnji talijanskoga izvora klubu je dovođenje Bayernovog veznjaka preporučio Mark van Bommel, Nizozemac koji je bavarski klub napustio tijekom zimskog prijelaznog roka nogometaša i sreću pronašao među "rossonerima".

 

U Milanu smatraju da bi njemačkog nogometnog reprezentativca, koji je prošlog prosinca produljio ugovor s Bayernom do ljeta 2016. godine, mogli dovesti u transferu vrijednom između 35 i 40 milijuna eura.

 

Schweinsteiger je cijelu dosadašnju karijeru proveo u Bayernu u kojem je debitirao u studenom 2002. godine ušavši s klupe za pričuve u utakmici Lige prvaka protiv Lensa.

 

Koji ce nam on? :S

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  54
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  04/05/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/10/1991

Forza Rossoneri!!

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Boateng zvanično postao Milanov

 

Otkup ugovora Kevin-Princea Boatenga nogometni je klub Milan službeno završio u srijedu, objavili su iz redova talijanskih prvaka.

 

110622157.jpg

 

Prošlu je sezonu 23-godišnji rođeni Berlinčanin i ganski reprezentativni veznjak odradio u Milanu kao posuđeni igrač Genoe, koja ga je u augustu 2010. godine otkupila od Portsmoutha potpisavši ga tada na četiri godine.

 

Isti je ugovor sada na sebe preuzeo Milan. Boatengu su preostale tri pune godine radnog odnosa, a Genoa je za raskid inkasirala odštetu od oko sedam miliona eura.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Pato: Želim postati Milanova legenda

 

Brazilski nogometni reprezentativac Alexandre Pato progovorio je u razgovoru za Don Balon o Milanu, svojim planovima za budućnost, kao i treneru Massimilianu Allegriju, te saigraču Zlatanu Ibrahimoviću.

110627095.jpg

 

 

"Dolazak u Milan bio je za mene ostvarenje snova. Ne bih zamijenio Milan niti s jednim drugim klubom i želim nositi dres 'rossonera' što je duže moguće. Sve dok me se ne zasite želim ovdje igrati", rekao je 21-godišnji brazilski napadač "rossonera".

 

"Kada sam čuo za interes Milana nisam tu priliku želio nipošto propustiti. Po dolasku ovdje započeo sam trenirati uz svoje idole, igrače poput Ronalda i Maldinija. Nije mi se bio nikakav problem uklopiti jer je tada u Milanu bilo čak sedam Brazilaca".

 

Prošle je sezone Pato u Milanovo osvajanje "scudetta" ugradio 14 golova, a ističe da je to tek početak trofejne žetve.

 

"Ne mogu reći da nisam posebno sretan zbog osvajanja prošlogodišnjeg naslova jer je to nešto što sam očekivao otkako sam po prvi put obukao dres "rossonera". Sada želimo osvojiti Talijanski superkup, kao i Seriju A i Ligu prvaka sljedeće sezone.

 

"Trener Allegri je čovjek koji je pokazao veliki karakter, on je rođeni pobjednik i pokazao je to to dolaskom u Milan i osvajanjem 'scudetta' u prvoj sezoni na klupi. Zlatan? S njim nemam problema. Igramo zajedno, stvaramo prilike i zabijamo golove. Imamo isti cilj, a to je pobjeda ekipe. Trener odlučuje hoće li nas zajedno uvrstiti u napad i s Ibrahimovićem nemam nikakvih problema", zaključio je Pato.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Robinho: Žalim zbog načina na koji sam otišao iz Real Madrida

- U karijeri žalim zbog dvije stvari. Načina na koji sam otišao iz Real Madrida i iz Santosa – veli Milanov 27-godišnji napadač i brazilski nogometni reprezentativac Robinho…

 

- Nije mi žao što sam otišao iz Reala već samo okolnosti zbog kojih sam morao otići. U Realu me nikada nisu željeli, pogotovo kada su krenuli u utrku za Cristiana Ronalda. No, sada je to iza mene i na to mogu gledati samo kao na jedno iskustvo više u karijeri – izjavio je Robinho, koji je 2005. godine prešao iz Santosa u ''kraljevski klub''. Zadržao se u njemu tri godine, a potom je od 2008. do 2010. godine bio član Manchester Cityja.

 

U prvoj polovici prošle godine je opet igrao u Santosu, na posudbi, a prošlog ljeta je prešao u Milan.

 

Robinho je dao i svoje mišljenje o svom sunarodnjaku Neymaru, napadaču Santosa, kojeg se jako povezuje s transferom u Real Madrid, kao i u druge velike europske klubove. No, Santos je podvukao da ne kani prodavati svoju tinejdžersku zvijezdu, a i sam Neymar je najavio ostanak u Santosu.

 

- Meni je 27 godina, a njemu 19. Nastojim mu dati savjet, an terenu i izan njega. Europski nogomet je drukčiji i puno jači od onoga u Brazilu. No, Neymaru i ne treba puno savjeta, on je rođeni nogometaš – veli Robinho.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

ac_milan_v.jpg

Milan dovodi Ferreiru iz Porta

 

 

 

Ricardo Jose Araujo Ferreira, mladi portugalski defanzivac, napustio je Porto i karijeru će nastaviti u redivima Milana.

Ferreira nikada nije nastupao za seniorski tim Porta, ali se razvio u kvalitetnog igrača u mlađim selekcijama.

 

Navodno, 18-godišnji stoper je otpušten iz portugalskog kluba, tako da će na San Siro doći bez odštete.

 

Nakon Philippea Mexesa, Tayea Taiwa i Stephana El Shaarawyja, Ferreira bi trebao biti četvrto pojačanje Rossonera, koji bi Milanu trebao dobro doći u centru odbrane.

 

[video=youtube;DDrclF6QMic]http://www.youtube.com/watch?v=DDrclF6QMic

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Nakon kazne Berlusconiju

Milan u strahu za vlastitu finansijsku budućnost

 

Čelnici talijanskog nogometnog prvaka Milana priznali su da su zabrinuti za finansijsku budućnost kluba nakon što je vlasnik kluba Silvio Berlusconi kažnjen s astronomskih 560 miliona eura.

110711130.jpg

 

 

Toliki iznos Berlusconijeva kompanija Fininvest, koja je i vlasnik Milana, mora platiti konkurentskoj medijskoj grupaciji CIR nakon što se pokazalo da je još 1990. podmitila suca kako bi odobrio preuzimanje izdavačke grupacije Mondadori.

 

"To je nešto što će jako utjecati na Milan. Radi se o ozbiljnoj, ludoj svoti. Takav iznos za nadoknadu štete? Nikad ništa slično nismo vidjeli u Evropi", izjavio je talijanskim medijima potpredsjednik kluba Adriano Galliani koji nije želio potvrditi, ali nije ni demantovao da bi cijeli slučaj mogao utjecati na Milanovu aktivnost na tržištu u ljetnom prijelaznom roku.

 

"Milan je još uvijek u predsjednikovom srcu, on voli svoje dijete. Kupio je klub koji je bio u bankrotu 1986. i učinio ga najuspješnijim na svijetu. Siguran sam da će učiniti sve da ga zadrži na sadašnjem nivou", dodao je Galliani.

 

''Rossonerima'' situaciju dodatno otežava podatak da su prošlu fiskalnu godinu završili sa 60 miliona eura deficita. Očekuje se da će se Berlusconi, aktuelni talijanski premijer, tokom utorka pojaviti u klupskom trening-centru Milanellu. Tada bi mogle biti poznate još neke pojedinosti oko trenutne neugodne situacije.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Nemaju sredstava da trajno otkupe ugovor od Cityja

8_6_balotelli_v.jpg

Milan razmišlja o dovođenju

Balotellija

 

 

 

Milan se nada da će uspjeti dovesti Marija Balotellija na posudbu, nakon što je talijanski napadač izjavio da je nesretan u Manchesteru.

Rossoneri vide u Balotelliju idealnog partnera Zlatanu Ibrahimoviću i Alexandreu Patu, ali neće imati dovoljno sredstava da otkupe njgeov ugovor, već razmišljaju o posudbi, pišu talijanski mediji.

 

"Nisam sretan u Mancesteru. Ne sviđa mi se grad. Sve je uredu sa trenerom i saigračima, ali grad nije po mom ukusu.", rekao je Balotelli, dodavši:

 

"Nedostaje mi Milan? Ne, nedostaje mi moj dom, Brescia. Nedostaje mi moja porodica i prijatelji. Ovo iskustvo mogu shvatiti kao jedno od napredaka kao osobe".

 

"Hoću li ostati u Cityju do kraja ugovora? Ne znam. Ovdje sam sada i vidjet ćemo šta će se desiti. Milan? To je veliki klub. Možda ću jednog dana uzeti i to u obzir. Možda čak i Inter", dodao je kontarverzni Talijan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...