Jump to content
Oficijalni partneri

The London blues


CoNe Delija
 Share

Recommended Posts


  • Group:  Members
  • Content Count:  20
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  04/09/2012
  • Status:  Offline

Chelsea-Football-Club-Logo-iPhone-Wallpaper-Download.jpg

CHELSEA HAVE NEW COACH

 

Kako BBC Sport navodi, Londonski Čelsi je u jutarnjim satima dobio novog trenera.

Oko 10 časova, Roman Abramovič je predstavio novog trenera svog kluba, Srpskog mladog stručnjaka Jović Nemanju koji je do sada sa klupe vodio mladje kategorije Crvene zvezde.

Nemanja Jović stiže u trenutku u kom Čelsi ima slabe rezultate, a navijači su gladni pobeda i titula. Na konferenciji za štampu Nemanja je pričao o klubu, i o tome šta navijači mogu očekivati od njega.

 

-Dobar dan, dame i gospodo, pre svega želim da se zahvalim gospodinu Romanu Abramoviču na poverenju koje mi je ukazao i ispunio san da vodim jedan od najvećih evropskih klubova. Čelsi se nalazi u rezultatskoj krizi, znam da su navijači gladni pobeda i titula, a ja im obećavam da ću se potruditi da već u prvoj sezoni osvojim titule. U glavi već ima kako bi trebalo da igra ovaj tim, nadam se da ću u kratkom vremenskom roku igrači uspeti da se uklope u moju filozofiju igre. Već za par dana imamo prijateljski meč sa Napolijem, protiv koga ću uigravati ekipu u moj stil igre.-izjavio je Jović

 

 

JOVIĆ SLAVIO U DEBIJU

capturec-n.png

 

Čelsi po prvi put vodjen sa klupem mladim Jovićem, u prijateljskoj utakmici uspeo ubedljivo da savlada Napoli sa 3:1.

 

-Krenuli smo kako treba i na samom početku utakmice došli u vodjstvo golom Vilijana, iako su brzo izjednačili, to nas nije omelu da nastavimo da igramo ofanzivno, pred kraj poluvremena smo došli do ponovnog vodjstva i mirne glave otišli na odmor. Mogli smo ubedljivije da pobedimo da smo iskoristili sve šanse, ali ipak i 3:1 je zaista dobar rezultat i želim da čestitam igračima na borbenosti i veoma dobroj igri., rekao je Jović

 

FANTASTIČAN ČELSI NA OTVARANJU EPL

 

capturec-s.png

 

Čelsi je fantastično otvorio sezonu, u prvom kolu Premier lige je savladao Sautempton sa ubedljivih 5:0. Ovo je bila mladom Joviću prva zvanična utakmica na klupi Čelsija. Čelsi je kao i protiv Napolija krenuo od početka utakmice napadački i uspeo već u prvi pola sata obezbedi pobedu došavši do prednosti od 3:0 sa kojim rezultatom se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu Čelsi je nastavio da napada, pred kraj utakmice, pri rezultatu 5:0 za Čelsi, Sautempton se zatvorio da ne doživi veći debkl na startu EPL.

 

-Želim da čestitam svojim igračim na fascinantnoj igri i ubedljivoj pobedi. Ovaj tim ima još potencijala, igraćemo još bolje, na svakoj sledećoj utakmici ćemo igrati još ofanzivnije, nećemo se zatvarati ni pred kojom ekipom. Sledći protivnik nam je Njukasl, zaista dobra ekipa ali potrudićemo se da odigramo u svom stilu i savladamo ih.

 

 

ČELSI SVE SIGURNIJI

 

capturec-nu.png

 

Čelsi iz utakmice u utakmicu igra sve bolje i bolje. Od samog početka utakmce plavci su napadali, propustili nekoliko Šansi ali tek pred kraj prvog poluvremena su došli do vodjstva, sa penala koji je iskoristio Lampard i sa rezultatom 1:0 se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu Čelsi je pokazao svu svoju snagu i dao još 3 gola. Konačan rezultat je postavio Eto u 78 minutu, iako je u poslednjih 10 minuta Čelsi imao par prilika da uveća svoju prednost koje nisu iskoristili Demba Ba koji je ušao umesto Eto-a koji je imao het trik na ovoj utakmci.

 

-Šta reći posle ovakve utakmice? Osim svaka čast mojim momcima, koji sve bolje i bolje igraju, jednostavno na ovoj utakmici su briljirali. Srećan sam što imam ovakvu ekipu, a Samjuel je prosto fenomenalno odigrao ovaj meč i savladao 3 puta golmana. Već za koji dan, nas očekuje utakmica sa Bajernom u Super Kupu evrope, idemo u Monte Karlo po još jednu pobedu, znam da će biti teško savladati takav tim, ali se mi ne predajom pre borbe.

 

 

ČELSI PREOKRETOM DO SUPER KUPA

 

capture7.png

 

U Super Kupu evrope sasatali su se Minhenski Bajern i Londonski Čelsi. Čelsi je kao i do sada od početka krenuo napadači, ali u 27 minutu Šaćiri je iskoristio kontra napad i doneo prednost Bajernu. Čelsi je napadao ali nije koristio šanse. Oko 80-tog minuta Jović je napravio 3 izmene, prvo je umesto Hazara, ubacio Vilijana a Matu prebacio na levu stranu na Hazarovu poziciju, posle par minuta je umesto Eto-a koji se nije video ubacio Demba Ba-u i u 85 minut umesto Oskara je ubacio Širle-a. U sudija je produžio utakmicu 4 minut, u 92 minut Demba Ba istrčava sam ispred Nojera, šutira sa nekih 10-15 metara iskosa i pogadja stativu, navijači Bajerna su polako počeli da slave pobedu, ali ipak u 93 minutu, Demba Ba pronalazi Širle-a koji šutira iz prve levom nogom, Nojer je uspeo da zakači loptu ali nedovoljno da spreči gol.

Na početku produžetka je Bajern, drugi put na utakmici uputio šut ka golu Čelsija ali Petr Čeh je bio siguran. Čelsi nije uspeo da stvori priliku u produžetku sve do 97 minuta, kada je Van Bujten napravio faul nad Vilijanom na nekih 20-tak metar. Huan Mata je preuzeo odgovrnost pogodio stativu, al za razliku od Dembinog šuta, lopta se od stative odbija u gol. Čelsi je ofanzivno krenuo u drugom produžetku i u 115 minutu Demba Ba ulazi u kazneni prostor i pored dva igrača Bajerna šutira silovito, ali ovaj put je uspeo da savlada Nojera i postavi konačni rezultat Bajern Minhen 1:3 Čelsi

 

capture1.png

 

Zaista sam srećan zbog ove pobede, uspeli smo da zadržimo Bajern samo na 2 šuta za 120 minuta, na po jedan u regularnom delu i produžetku. Nije pohvalno za golmane da se kaže da je protivnička ekipa uspela iz jednog šuta da ga savlada, ali Petr Čeh je u toj situaciji bio ne moćan. Sreća pa primljeni gol nije uticao na nas, nastavili smo sa napadačkom igrom i na kraju zahvaljujući džokerima sa klupe savladali Bajern.

 

capture2.png

* Džon Teri i Havi Martinez

 

capture3.png

 

capture4.png

 

capture5.png

 

capture6.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...