Jump to content
Oficijalni partneri

Barclays Premier League


InoMessi
 Share

Recommended Posts


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Kevin Nolan potpisuje za West Ham

 

Vezni nogometaš Newcastlea Kevin Nolan (28) u četvrtak bi trebao i službeno kompletirati transfer u redove drugoligaša West Hama, prenose otočki mediji.

110616001.jpg

 

 

U West Hamu bi Nolan ujedno trebao ponijeti i kapitensku traku koju je nosio i u Newcastleu.

 

"West Ham može potvrditi da će u sljedeća 24 sata i službeno objaviti transfer dvojice novih pojačanja. Obojica su provjereni premierligaški igrači i bit će velika pojačanja tima Sama Allardycea uoči sezone 2011/12", stoji u priopćenju na službenoj web-stranici "čekićara".

 

Engleski mediji pišu da će drugo West Hamovo pojačanja biti Boltonov lijevi branič Ricardo Gardner.

 

Nolan je prošle sezone zabio 12 golova za "svrake", te je bio najbolji klupski premierligaški strijelac. West Ham bi mu trebao biti treći različiti klub u karijeri nakon Boltona i Newcastlea.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Ne želi na mjesto trenera

Vieira napustio Manchester City

 

Bivši defanzivni veznjak Arsenala i francuske nogometne reprezentacije Patrick Vieira (34) neće nastaviti svoju karijeru u Manchester Cityju čije je boje branio od januara prošle godine.

110616074.jpg

 

 

Na kraju sezone 2009/10 Vieiri su iz Cityja produžili jednogodišnje produženje, ali na kraju prošle sezone odbili su učiniti isto, iako su mu ponudili angažman u trenerskoj ulozi zbog njegovog velikog utjecaja na ostale igrače.

 

Engleski dnevnik Independent navodi da je Francuz ipak odbio trenersku ponudu, kao i da će karijeru vrlo vjerovatno nastaviti ili u Kataru ili Sjedinjenim Američkim Državama.

 

"Kada dođete do razine koja nije vaša željena možda je onda bolje prestati. Ja još uvijek razmišljam. Ili ću ostati u Cityju, ili ću napraviti nešto drugo. Omjer je otprilike 50-50", rekao je ranije ove sedmice Vieira, kojem je City bio šesti klub u bogatoj karijeri u kojoj je, između ostalih, branio boje Cannesa, Milana, Arsenala, Juventusa i Intera.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

City daje Romi 35 miliona funti za De Rossija

 

Ako je suditi prema napisima engleskih medija izgleda da kreće nova ofanziva bogatog Manchester Cityja. Meta je Roma, odnosno, njihov 27-godišnji veznjak Daniele de Rossi.

110618103.jpg

Navodi se da je Manchester City spreman isplatiti čak 35 miliona engleskih funti Romi za ovog talijanskog reprezentativca koji je od početka profesionalne karijere, od 2001. godine, vezan uz Romu. Uostalom, tamo je dobio nadimak "budući kapiten", a navijači su samo u njemu vidjeli adekvatnu zamjenu za Francesca Tottija, kada ovaj napusti nogomet.

 

Zbog toga su Roma i De Rossi i ranije odbijali jake ponude koje su stizale od strane Manchester Uniteda i Intera, a vidjet ćemo kako će reagirati nakon ove.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Giovani Dos Santos konačno napušta Tottenham

Meksički reprezentativni napadač Giovani dos Santos, koji je privukao pozornost na sebe sjajnim igrama na upravo završenom Gold Cupu, kaže kako ima nekoliko zanimljivih ponuda za nastavak karijere, te će vjerojatno uskoro zaključiti neuspješnu avanturu u redovima Tottenhama.

 

22-godišnji nogometaš je na White Hart Lane stigao iz Barcelone u ljeto 2008. godine za šest milijuna eura, ali nikada nije dobio pravu priliku i najveći dio je proveo na posudbama u Ipswichu i Galatasarayu.

 

Prošle sezone je bio na posudbi u španjolskom Racingu, gdje je imao sjajnu završnicu sezone, te se nada kako će sada trajno napustiti Englesku. Za sada se čini kako najviše izgleda za njegov potpis imaju Sevilla i Real Zaragoza.

 

"I dalje ne znam gdje idem, ali hvala Bogu stvari idu dobro i imam nekih ponuda. Morat ću sačekati i vidjeti koja je najbolja." rekao je Dos Santos.

 

Vjeruje se kako je njegovom potpisu najbliža Sevilla, a odšteta koju Tottenham traži iznosi oko pet milijuna eura.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Manchester City odustao od Alexisa Sancheza

 

Manchester City odustao je od utrke za Čileancem Alexisom Sanchezom zbog, kako kaže menadžer Roberto Mancini, previsoke cijene koju je tražila uprava Udinesea.

110629046.jpg

 

 

"Razgovarao sam sa Sanchezom i on mi je rekao da nam se želi pridružiti. Međutim, tada je Udinese tražio više novaca i tu smo mi odustali od njega", ispričao je Mancini.

 

Manchester je navodno nudio 40, a Udinese je tražio 50 miliona eura za usluge Čileanca. Mancini će tako morati potražiti negdje drugdje svog četvrtog napadača koji mu je, kako sam kaže, neophodan.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Clichy pred potpisom za City, koji želi i Nasrija

 

Do kraja dana francuski lijevi bek Arsenala, 25-godišnji Gael Clichy, trebao bi proći lijekarski pregled i potpisati četverogodišnji ugovor s Manchester Cityjem.

110701037.jpg

 

 

Francuski dnevnik L'Equipe, kao i britanski The Sun, tvrdi da će u redove premierligaškog rivala francuski reprezentativac prijeći za svotu od osam miliona eura.

 

Sam je Clichy izjavio da želi novi izazov u karijeri. Za poziciju u prvom timu borit će žestoko sa svojim srbijanskim vršnjakom Aleksandrom Kolarovim, koji je prošle godine stigao iz Lazija za 23 miliona eura.

 

Clichy s Arsenalom ima još godinu dana važećeg ugovora, jednako koliko i Samir Nasri (24). Premda Arsene Wenger s njim očajnički želi produžiti ugovor, Francuz potpis uvjetuje garancijom da će se londonski klub ozbiljnije ojačati i krenuti u ozbiljnu borbu za nacionalni i evropski naslov.

 

The Sun navodi da su iz Cityja Arsenalu također poslali ponudu za francuskog playmakera nakon što im je propao posao s Čileancem Alexisom Sanchezom.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Službeno: Manchester City sa Gaëleom Clichyjem

 

Gaël Clichy, 25-godišnji francuski lijevi bočni odbrambeni igrač, nakon osam godina u Arsenalu prešao je u redove premierligaškog rivala Manchester Cityja, s kojim je u ponedjeljak potpisao četverogodišnji ugovor.

110704157.jpg

 

 

Potpis na četverogodišnju vjernost francuski je reprezentativac stavio nakon liječničkog pregleda koji je uspješno prošao. Mediji pretpostavljaju da je za posljednju godinu ugovora koju je imao odraditi na Emiratesu bivšem klubu privrijedio sedam milion funti.

 

Uistinu sam presretan što sam došao u ovaj fantastičan klub. Nadam se da ću dodati još malo kvalitete ovoj ionako kvalitetnoj ekipi. Jedva čekam da krenem u sezonu sa svojim novim sagračima. Mislim da je s ovom ekipom uistinu sve moguće, rekao je Francuz dodavši:

 

"Kad sam prije osam godina dolazio u Englesku, Kolo Toure i Patrick Vieira uzeli su me pod svoje i brinuli se o meni. Izuzetno mi je drago što sam opet s njima u istom klubu. Također, želim se zahvaliti svima u Arsenalu, od trenera preko sagrača do navijača, na osam prekrasnih godina provedenih ondje".

 

Clichy je bio posljednji ostatak nepobjedive Arsenalove ekipe iz sezone 2003/2004. Došavši iz Cannesa u ljeto 2003. godine kao 18-godišnjak, postao je najmlađi osvajač Premierlige u njezinoj povijesti iduće sezone.

 

U karijeri je za Arsenal odigrao 264 službene utakmice, od čega 41 u Ligi prvaka.

 

Sve najbolje u budućoj karijeri na rastanku mu je zaželio i Arsen Wenger.

 

Francuski menadžer Arsenala neće niti dalje imati mira: City mu još pokušava preoteti i Samira Nasrija, koji također ima pred sobom samo godinu dana ugovora.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

TEVEZ DEFINITIVNO NAPUŠTA CITY

 

Carlos Tevez, napadač Manchester Cityja, obavijestio je čelike tima sa Eastlandsa da želi napustiti klub u ovom prelaznom roku. Građani se nisu do sada odazvali i razgovarali sa Argentincem.

 

Tevez je i ranije izražavao želju da napusti Manchester City, kako bi bio bliže svojoj porodici. Ponovo je naveo isti razlog, jer kako kaže, teško mu je živjeti bez dvije kćerke, Katie i Florencije.

"Teškog srca moram obavijestiti Manchester City da želim napustiti klub. Imam veliki respekt prema klubu, navijačima i vlasniku. Šeik Mansour je imao veliko poštovanje prema meni", rekao je Tevez, dodavši:

 

"Nadam se da me ljudi razumiju da sam živio u teškim okolnostima protieklih 12 mjeseci, u odnosu na moju porodicu. Živjeti bez moje djece u Manchesteru je nevjerovatan izazov za mene. Sve što sam učinio, učinio sam za moje kćeri, Katie i Florenciju. Moram im biti bliže i provoditi više vremena s njima. Trebam ih da bih bio sretan, jer oni su mi sada sve u životu. Moram biti na mjestu gdje se mogu adaptirati".

 

"Biti kapiten, plasirati se u Ligu prvaka, osvojiti FA kup i završiti kao najbolji strijalac prošle sezone su stvari koje me čine vrlo ponosnim. Nadam se da će navijači Cityja shvatiti da sam davao sve od sebe na terenu i da sam bio odan klubu", kaže argentinski napadač.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Fulham napustio Greening, pojačao Čeh Gecov

 

Češki veznjak Marcel Gecov, dosadašnji nogometaš Slovana iz Libereca, novo je pojačanje engleskog Premierligaša Fulhama, s kojim je potpisao dvogodišnji ugovor.

110721048.jpg

 

 

Standardni češki reprezentativac u svim mlađim dobnim selekcijama pojačao je Fulham. Gecov još uvijek, međutim, nije nastupio za prvu češku nacionalnu ekipu.

 

U suprotnom je pravcu, iz kluba, otišao 32-godišnji engleski veznjak Jonathan Greening, koji je pojačao drugoligaša Nottingham Forest.

 

Momčad Martina Jola ovog su ljeta još pojačali mađarski golman Csaba Somogyi i Norvežanin John Arne Riise.

 

Holandski stručnjak nastavlja tražiti pojačanja jer ekipu želi učiniti konkurentnom u svim takmičenjima tokom dolazeće sezone.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Jo iz Manchester Cityja u Internacional

 

Brazilski napadač Manchester Cityja Joao Alves de Assis Silva "Jo" napustio je redove kluba s Eastlandsa i vratio se kući, u brazilski Internacional iz Porto Alegrea.

110721006.jpg

 

 

Nije se 24-godišnji brazilski nogometaš uspio nametnuti u Cityju otkako je 2008. godine došao iz moskovskog CSKA-a za 18 miliona funti kao jedan od najperspektivnijih mladih golgetera u Europi.

 

Uz posudbe koje je imao u Evertonu i Galatasarayu Jo je stigao za City nastupiti 41 put i zabiti šest golova.

 

Osim Joa, prošlogodišnji južnoamerički prvaci u svoje su redove također doveli 27-godišnjeg veznjaka Malage Sandra Silvu.

 

Vodstvo kluba u ponedjeljak je nakon tri uzastopna poraza smijenilo trenera Paula Roberta Falcaa, inače klupsku i nacionalnu legendu.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Aguero stigao u Manchester, čeka se potpis za City

 

Argentinski nogometaš Sergio Kun Aguero (23) sletio je u srijedu u London, odakle je odmah krenuo prema Manchesteru gdje bi trebao potpisati ugovor sa Cityjem.

110727058.jpg

 

 

Kako je Marca dan ranije i najavila, napadač madridskog Atletica je u utorak krenuo iz rodne Argentine prema Engleskoj. Nije se po dolasku, međutim, kao što su sugerisali raniji navodi, zadržao u Londonu gdje su se trebali nastaviti pregovori s ''građanima'', već je u pratnji agenta Hernana Reguere krenuo u Manchester.

 

Razloga za dodatne razgovore navodno više nema jer su svi detalji ugovora već dogovoreni. Manchester City je pristao platiti Atleticu 45 miliona eura, tako da se sada praktički čeka još samo potpisivanje ugovora.

 

"Došao sam u Manchester samo s jednim ciljem, zaključiti prelazak u City", prenosi Marca Aguerove riječi.

 

Zet velikoga Diega Maradone dodao je kako će sve vijesti oko svoga transfera objaviti putem Twittera.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,039
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  3,900
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  08/22/1993

nekad sam voleo ovog igraca jaoo boze al ce se upropastiti

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Potvrdio putem Twittera

Aguero: Ja sam igrač Manchester Cityja

 

Argentinski napadač Sergio Aguero (23) novi je nogometaš Manchester Cityja. Iako transfer iz Atletico Madrida još nije dobio službenu potvrdu, sam je igrač vijest potvrdio putem Twittera.

110728004.jpg

 

 

"Već sam postao igrač Cityja. Sretan sam što sam dio ovog kluba i ovog grada. Hvala vam svima na dobrodošlici", napisao je zet velikog Diega Maradona putem svog profila na društvenoj mreži.

 

Aguero je stigao u Manchester u jutarnjim satima srijede, a cijelo poslijepodne proveo je u pregovorima s predstavnicima Cityja oko detalja saradnje.

 

Engleski mediji pišu kako je na kraju dogovorena odšteta u visini od 43 miliona eura koji će "građani" isplatiti Atleticu, plus bonuse ovisno o broju nastupa i postignutih golova, kao i da je argentinski reprezentativac potpisao petogodišnji ugovor.

 

Očekuje se da Aguerov transfer u Manchester City i službenu potvrdu dobiti u četvrtak.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,498
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/15/2011

Menadžer Petrovića: Blekburn je ozbiljan!

 

-Jovica Radonjić, menadžer veziste Partizana Radosava Petrovića, potvrdio je za italijanske medije da ne postoji kontakt sa Romom i Fiorentinom, kao i da je njegov klijent veoma blizu odlaska u Blekburn.

00055744.jpg

- Roma? Mislim da od toga nema ništa, na kraju krajeva niko me nije ni kontaktirao. Isto mogu da kažem i u vezi sa Fiorentinom. Blekburn? U ovom slučaju to mogu da potvrdim, i veoma je ozbiljno. Trenutno to je jedina opcija za mog klijenta. Jedino sam siguran da će igrač napustiti Partizan - rekao je Radonjić za tuttomercatoweb.

izvor:sportal.rs

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Sergio%20Aguero%202907011.jpg

 

Sergio Aguero od srijede je igrač Manchester Cityja. Transfer 23-godišnjeg Argentinca potvrdili su i engleski i španjolski klub.

U isto vrijeme javili su se i igrači nezadovoljni napretkom u pregovorima oko novog ugovora.

Iako je potpis na petogodišnji ugovor Aguero stavio u srijedu, vijest o dogovorenom poslu službeno je potvrđena dan kasnije zbog završnih pregovora dva kluba oko manjih detalja vezanih za isplatu.

Manchester City javnost je informirao o dužini ugovora, a poznato je kako će u otočku avanturu krenuti s brojem 16. Nevezano za ovaj transfer glasnogovornik kluba potvrdio je kako će momčad Roberta Mancinija ovoga vikenda nastupiti na Dublin Super kupu.

"Atletico Madrid zahvaljuje Agüeru na svemu što mu je dao kroz proteklih pet sezona i želi mu sve najbolje", stoji između ostalog u priopćenju španjolskog kluba.

Na već odrađenom predstavljanju argentinski napadač istaknuo je kako se ne boji prilagodbe na novu sredinu, odnosno njene dužine, te je priznao kako jedva čeka upisati prvi nastup za svoj novi klub.

"Moja filozofija je da uvijek dajem sto posto od sebe stoga se ne bojim ovog izazova i novog početka. Uvijek sam maksimalno koncentriran, bilo o čemu da se radi, pokretima, u igri bez lopte, osvajanju lopte kao i prilikom postizanja pogodaka. Nisam igrač koji sve može sam, ali imam puno toga za ponuditi. Zbog svega toga ne vjerujem da ću imati problema za vrijeme prilagodbe. Radit ću ono što trener zatraži od mene, a jednom kada izađem na teren točno ću znati što mi je činiti."

 

A prema pisanjima engleskih medija ovaj bi 38 milijuna funti vrijedan posao mogao dovesti do pobune u Cityjevoj svlačionici jer su trojica igrača, Nigel de Jong, Vincent Kompany i Micah Richards, poznato je, nezadovoljni novim ponuđenim ugovorima.

"Nema novosti vezanih za moj novi ugovor jer su pregovori s klubom zaustavljeni. Možda će se stvari ponovno pokrenuti uskoro, no trenutna situacija pomalo me i frustrira. Ne mogu o svojoj budućnost pričati u detalje osim što mogu reći kako nisam uspio naći zajednički jezik s klubom, do sada. Nadao sam se da će sve biti dogovoreno do početka ljeta, frustriran sam, ali sam strpljiv čovjek i ostavljam vremena da vidimo što će se dogoditi", čitavu je situaciju prokomentirao De Jong.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Mancini: Džeko u narednoj sezoni može dati dosta golova

 

„Ovo nije bila toliko značajna utakmica. Važna nam je samo zato što nam je ponudila novih 90 minuta priprema uoči duela s Unitedom“, istakao je Mancini

 

 

mancini-dzeko.jpg

 

Manchester City osvojio je prvi trofej u novoj sezoni, a za to je zaslužan i naš napadač Edin Džeko. Tim sa „Eastlandsa“ je u finalu Superkupa u Dablinu savladao milanski Inter sa 3:0, a drugi pogodak u 46. Minuti susreta bio je djelo bh. reprezentativnog napadača, Edina Džeke.

 

Menadžer Cityja Roberto Mancini pokušavao je umanjiti značaj uspjeha svog kluba, navodeći da će mnogo značajniji test biti sljedećeg vikenda, kada „građana“ igraju utakmicu Community Shieldaa protiv gradskog rivala Uniteda.

 

„Ovo nije bila toliko značajna utakmica. Važna nam je samo zato što nam je ponudila novih 90 minuta priprema uoči duela s Unitedom“, istakao je Mancini.

 

Italijanski stručnjak ipak nije propustio pohvaliti nastup pojedinih igrača, a najviše komplimenata imao je na račun strijelaca Marija Balotellija i Džeke.

 

„Zadovoljan sam kako je igrao Mario. Ako bude ovakav cijele sezone, bit će nam važan igrač. Isto tako, Edin Džeko u nastupajućoj sezoni može postići dosta golova. Prošla sezona bila mu je vrlo teška. Ovo mu je prvi kontakt s Premier ligom, igrao je svega dva-tri mjeseca. Siguran sam da će u ovoj sezoni biti mnogo bolji“, kazao je menadžer Cityja.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Newcastle otjerao Joeyja Bartona iz kluba

 

Vlasnik nogometnog kluba Newcastle Uniteda, Mike Ashley, izbacio je Joeyja Bartona iz tima zbog kritikovanja uprave kluba putem Twittera nakon poraza od Leedsa (3-2) proteklog vikenda.

110802039.jpg

 

 

"Newcastle United može potvrditi da je Joey Barton stavljen na transfer listu. Igraču je rečeno da može otići iz kluba bez odštete", stoji u saopćenju kluba. Barton je nekoliko puta proteklih nekoliko mjeseci javno kritikovao vodstvo kluba što je dalo naslutiti da nešto nije u redu u klubu. Slično je uradio i odbrambeni igrač Jose Enrique koji je kritikovao klub što novac od prodaje Andyja Carolla (35 miliona funti) nije potrošen u dovođenje pojačanja, zbog čega je kaženjen novčanom kaznom od 100.000 funti.

 

Barton je najavio da će svoju budućnost unutar kluba objaviti u 16 sati (ponedjeljak), no klub ga je pretekao objavom da je slobodan igrač na šta je Englez reagovao, ponovo putem Twittera.

 

"Slobodan sam igrač, ali čast nošenja crno-bijelog dresa nadilazi sve. Ljudi na visokim pozicijama kluba odlučili su da sam persona non grata. Možda će jednoga dana uprava kluba shvatiti da dres Newcastlea ima posebno značenje: Čast i ponos! Hvala navijačima na konstantnoj podršci kroz sve ove godine", napisao je Barton.

 

Willie McKay, agent Joeyja Bartona, smatra da je klub napravio "samoubistvo" ovakvim potezom, te je uvjeren da njegov štićenik neće imati problema u pronalaženju novog kluba.

 

"Mislim da je ovim potezom Newcastle sam sebi presudio, jer kako inače objasniti puštanje jednog od najboljih igrača kluba bez odštete u trenutku kada Barton ulazi u najbolje igračke godine (28)", rekao je McKay.

 

"Bit će puno zainteresovanih, zapravo već su se neki javili čim su vidjeli saopćenje kluba. Neće biti nikakav problem naći Joeyju novi klub", zaključio je Bartonov menadžer.

 

Barton je 2007. godine stigao iz Manchester Cityja, te je u četiri sezone za "svrake" upisao 79 nastupa u kojima je postigao sedam pogodaka.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Deset najvećih bisera Marija Balotellija: Mahao pištoljem, djecu gađao strelicama...

Kad su se 1993. Francesco i Silva Balotelli iz Brescie odlučili pobrinuti za boležljivog trogodišnjaka, sina ganskih imigranata Thomasa i Rose Barwuah, rođenog 12. kolovoza 1990. u Palermu, vjerojatno im na pamet nije palo da će, ne samo spasiti život djetetu koje je već prošlo niz opasnih operacija zbog problema s probavnim traktom, nego i odgojiti jednog od najdarovitijih te uvjerljivo najnezrelijih nogometaša na planeti.

 

1. Kao igrač Mourinhova Intera u iznimno gledanoj talijanskoj tv-emisiji Striscia la notizia snimljem kako se ceri obučen u dres - Milana.

 

2. Položenu maturu s prijateljima je slavio u središtu Milana, na Piazzi Duomo, mašući iz auta vjernom plastičnom replikom pravog pištolja. Jedna zabrinuta građanka zvala je policiju i prijavila da “neki tamnoputi dečko maše oružjem usred grada”. Kad su carabinieri došli i vidjeli o kome se radi, pustili su ga s opomenom.

 

3. Nakon velike Interove 3:1 pobjede nad Barcelonom u polufinalu Lige prvaka, svojih je 15-ak minuta proveo šećući se terenom dok su suigrači ostavljali srce na terenu. Publika ga je izviždala, a on pred cijelim svijetom bacio Interov dres na tlo. U tunelu ga ja Materazzi malo “disciplinirao” s nekoliko pljuski, a Ibrahimović izjavio da takvo što u životu nije vidio.

 

4. Na jednom treningu u Manchester Cityju ni iz desetog pokušaja nije uspio sam obući “markirku”. Edin Džeko od toga je napravio sprdnju koja je trajala tjednima.

 

5. S prozora zgrade klupskog trening-centra mlade je nogometaše Cityja iz dosade gađao - pikado strelicama.

 

6. Nakon 10 godina igranja nogometa prije nekoliko mjeseci u Manchesteru iznenada je shvatio da je alergičan na - travu (onu koja raste na nogometnim terenima).

 

7. Skupocjene aute dvaput razbijao u centru Manchestera (inzistirao da ne želi vozača jer će odmah navkinuti na vožnju desnom stranom); parkirne kazne više ne broje ni on, ni klub, ni navijači, ni policija...

 

8. U Manchesteru ugledao Jenny Thompson, prostitutku čiji je redoviti klijent bio Wayne Rooney, pa se pred cijelim restaurantom na sav glas cerio, upirao prstom u nju i vikao, “Vidi je... Roo-ney, Roo-ney!” Jennyna pratitelja pozvao je na fizički obračun izvan restauranta, a ovaj je poslije izjavio, “taj je dečko poremećen. Al’ ne lagano nego - malo jače”.

 

9. U Italiji se autom se dovezao u krug ženskog zatvora. Da “malo vidi kako to izgleda iznutra”.

 

10. Na prijateljskoj utakmici s Beckhamovim LA Galaxyem je sam na petercu akciju odlučio završiti piruetom i udarcem petom, pa se osramotio promašivši gol s 3-4 metra. Mancini ga istog trenutka izvadio iz igre, a suigrač De Jong izjavio, “igrao sam mnogim čudacima, ali ovako nešto kao Balotelli u životu nisam vidio. Svjetski je talent, ali ako se ne sredi, propast će i kao igrač i kao čovjek”.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

8_bendtner_v.jpg

Stoke spremio 10 miliona eura za

Bendtnera

 

 

 

Stoke City bi Arsenalu mogao ponuditi rokordnu 10.3 miliona eura tešku ponudu za danskog napadača Nicklasa Bendtnera.

Prema pisanju Daily Mirrora, menadžer Stokea Tony Pulis spreman je dovesti 23-godišnjeg Danca, nogometaša koji u Arsenalu prolazi težak period. Bendtner je Topnik od 2004. godine, no nikako da se izbori za startnu postavu, pa je ovog ljeta povezivan sa dosta njemačkih klubova.

 

U Stokeu, međutim, vjeruju da ga mogu uvjeriti da ostane u Engleskoj i, navodno, već su razgovarali s njegovim menadžerom.

 

Osim Bendtnera, na listi želja je i Wilson Palacios, Tottenhamov napadač, koji je za 13 miliona eura u januaru 2009. godine došao iz Wigana.

 

Pulis je najavio dolazak jednog ili dvojice nogometaša u idućih nekoliko dana. Ostaje da se vidi hoće li to biti Bendtner ili Palacios.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Odlazak na utakmice Premiershipa

Najjeftinije na Blackburn, najskuplje na Liverpool

 

Engleski BBC objavio je rezultate istraživanja o cijenama ulaznica za nogometne utakmice u Engleskoj, te su došli do zaključka da je na utakmice Blackburna najjeftinije, a na utakmice Liverpoola najskuplje otići.

110802121.jpg

 

 

Nogometni klub Blackburn Rovers po cijeni od 17.50 funti (39 KM) nudi paket u koji ulazi ulaznica i program za utakmicu, komad pite i šalica čaja, dok isti taj paket na Anfieldu, domu nogometaša Liverpoola, stoji 46.95 funti (105 KM).

 

Nakon Blackburna najjeftiniju poslijepodnevnu "zabavu" nude klubovi Wigan (21.60 funti; 48KM), Wolves (28 funti; 63 KM), Bolton (28.50 funti; 64 KM), Aston Villa (29.10 funti; 65 KM), dok se od najjačih klubova tek na 11. mjestu nalazi engleski prvak Manchester United sa cijenom od 35.60 funti (80 KM) za paket. Ako želite gledati Tottenham morali biste izdvojiti 40 funti (89,5 KM), a ukoliko želite vidjeti Cesca Fabregasa i "topnike" morali bi iskrcati 44 funte odnosno oko 98,5 KM.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,498
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/15/2011

Šta je Ferguson rekao na poluvremenu Komjuniti šilda?

-Da je Aleks Ferguson nezgodan tip kada Mančester junajted gubi zna većina ljubitelja fudbala, pogotovo od kada je svojevremeno pogodio kopačkom u čelo ikonu kluba Dejvida Bekama. Verovatno poučeni ovom i sličnim pričama engleski novinari upitali su kapitena "crvenih đavola" Nemanju Vidića šta je prgavi Škot rekao svojim igračima na poluvremenu meča Komjuniti šilda, pri vođstvu Sitija 2:0, koji je Junajted preokrenuo i dobio sa 3:2.

 

- Samo je rekao: "Morate da napadate, radite iste stvari kao u prvom poluvremenu - preneo je Vidić za engleske medije.

00056354.jpg

Reprezentativac Srbije istakao je da je na "Vembliju" viđena odlična utakmica.

 

- Navijači su mogli da uživaju. Igrali smo dobro u prvom poluvremenu, čuvali loptu. Dobro, primili smo dva laka gola, ali Ferguson je mogao da bude zadovoljan našom partijom. Pogotovo u drugom delu igre. Pokazali smo da smo spremni za start nove sezone - zaključio je Vidić.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

Odgođena utakmica Tottenhama i Evertona

 

Izvršni predsjednik engleskog Premiershipa Richard Scudamore potvrdio je da je subotnja utakmica prvog kola između Tottenhama i Evertona odgođena do daljnjega zbog nereda u Londonu koji traju već gotovo sedmicu dana.

110811070.jpg

 

 

Scudamore je izjavio da je nemoguće osigurati potrebnu sigurnost za održavanje utakmice, jer su sve policijske snage koncentrisane na smirivanje nereda u Londonu koji ovih dana nalikuje na ratno bojište, a ne na grad domaćina Olimpijskih igara iduće godine.

 

Nogometaš Tottenhama Michael Dawson izjavio je da je najvažnija sigurnost igrača, ali i navijača te da vjeruje kako policija zaista muku muči sa smirivanjem nereda i da zaista ne može garantovati stopostotnu sigurnost za vrijeme utakmice.

 

Preostalih devet utakmica prvog kola bit će zasad odigrane prema planu.

Edited by InoMessi
Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,498
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/15/2011

Petrović dobio dozvolu, promocija posle Rusa

 

Otklonjena je i poslednja prepreka da Radosav Petrović i zvanično postane član Blekburna. Na oficijalnom sajtu premijerligaškog kluba stoji da je srpski reprezentativac dobio radnu dozvolu od Fudbalske Asocijacije Engleske. Menadžer Roversa Stiv Kin vratio je iz Londona sa osmehom, jer je ubedio komisiju da izdaju potreban papir srpskom reprezentativcu.

 

petrovic1.jpg

 

Sada već bivši član Partizana odmah po povratku iz Rusije sa reprezentativne akcije biće i zvanično predstavljen na "Ivud parku", gde će provesti naredne četiri godine.

 

Ceo transfer Petrovića u Blekburn navodno iznosi tri miliona funti.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,498
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/06/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/15/2011

Premijer: "Crne mačke" rastužile Liverpul

boltonovci.jpg

-rvo kolo Premijer lige Engleske donelo je i prvo iznenađenje. Liverpul, koji se i ove sezone nada trofeju je na svom terenu remizirao sa Sanderlendom (1:1).

 

Na samom početku meča "crveni" nisu iskoristili jedanaesterac. Ričardson je srušio Luisa Suareza, a Urugvajac je očajno izveo najstrožiju kaznu i poslao loptu daleko preko gola. Ipak, isti fudbaler je posle nekoliko minuta uspeo da postigne gol. Novo pojačanje Liverpula Čarli Adam je u 12. minutu izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane, a Suarez je uspeo da loptu zahvati glavom taman toliko da ona prevari golmana "crnih mačaka" za 1:0. Blekburn Roversi su priredili neprijatno iznenađenje fanovima na "Ivud parku". Tim u čijem sastavu nije bilo Radosava Petrovića (nije na vreme stigla registracija za prvi meč), poražen je od Vulverhemptona (1:2). Poveli su domaći golom Formike u 20. minutu, ali je samo dva minuta kasnije Flečer izjednačio. Defanzivac Stiven Vord, koji je prošle sezone postigao prvi gol posle četiri godine, je u 47. minutu doneo radost svojoj ekipi, nakon što je bio najprisebniji posle loše izvedenog penala Dojla.

 

Nenad Milijaš je ceo meč odgledao sa klupe, dok je za Roverse debitovao Dejvid Gudvil, pojačanje iz Škotske.

 

Parovi i rezultati 1. kola:

 

Blekburn - Vulvs 1:2

(Formika 20. - Flečer 22, Vord 47.)

 

Fulam - Aston Vila 0:0

 

Liverpul - Sanderlend 1:1

(Suarez 12. p. - Larson 57.)

 

Kvins park rendžers - Bolton 0:4

(Kejhil 45+2, Gabidon 67.ag, Klasnić 70, Muamba 79.)

 

Vigan - Norič 1:1 (1:1)

(Votson 21 p. - Hulahan 45.)

 

Njukasl - Arsenal 18,30

 

Nedelja

 

Stouk - Čelsi 14,30

VBA - Mančester junajted 17,00

 

Ponedeljak

 

Mančester siti - Svonsi 21,00

Totenhem - Everton odloženo

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Super Moderators
  • Content Count:  3,257
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  5,200
  • Solved Content:  0
  • Joined:  03/17/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  07/13/1992
  • Device:  Windows

City će platiti posudbu Adebayora Tottenhamu?

 

Tottenham je ponudio Manchester Cityju scenarij iz noćnih mora vezan za dovođenje togoanskog nogometnog reprezentativca Emmanuela Adebayora na posudbu.

110814067.jpg

 

 

"Spursi" odbijaju probiti svoj budžet mjesečnih plata, pa su obavijestili čelnike Cityja da će uzeti Adebayora na posudbu samo u slučaju da "građani" i dalje plaćaju dio njegove sedmične plate, tačnije 100.000 funti. Engleski mediji nagađaju da bi Manchester mogao prihvatiti takvu ponudu s obzirom da se silno žele riješiti Togoanca, a sam menadžer "građana" Roberto Mancini izjavio je da više nikada neće uvrstiti Adebayora u tim.

 

City se nadao da će Real Madrid otkupiti ugovor robusnog napadača vrijedan 14 miliona funti, ali "kraljevski klub" odbio je takav rasplet događaja, pa se čini da je posudba Togoanca na White Heart Lane, čak i uz plaćanje, vrlo izgledna opcija za Manchester City.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...