Jump to content
Oficijalni partneri

NBA


neyzikreyzi
 Share

Recommended Posts


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

kirilenko_dolazi_kod_teletovica_u_netse_175217_84516_big.jpg

 

Kirilenko dolazi kod Teletovića u Netse?

 

Ponajbolji evropski košarkaš, Rus Andrej Kirilenko, mogao bi od naredne sezone biti saigrač našeg Mirze Teletovića u Brooklyn Netsima.

Iako je Kirilenko nedavno izjavio kako se više neće vraćati u NBA, čini se kako se situacija promijenila po tom pitanju, pa bi ovo sjajno krilo ipak moglo nazad "preko bare".

 

"Još ne znam gdje ću igrati naredne sezone, ispred sebe imam veoma ozbiljnu dilemu i odlučiću narednih dana", rekao je Kirilneko.

 

Kako tvrde američki mediji, ruski milijarder Mihail Prohorov, vlasnik Brooklyn Netsa, želi dovesti sunarodnjaka Kirilenka, koji bi se tu ponovo našao sa svojim nekadašnjim saigračem iz Utah Jazza Deronom Williamsom, prvom zvijezdom Mrežica.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

bullsi_vratili_hinricha_dosao_i_belinelli_170053_84660_big.jpg

 

Bullsi vratili Hinricha, došao i Belinelli

 

U prethodnim danima u NBA ligi bilo je nekoliko zanimljivih transfera, a vrijedi svakako istaći nova pojačanja u ekipi Chicago Bullsa Kirka Hinricha i Marca Belinellija koji će im sigurno donijeti dosta širine u igri za narednu sezonu.

 

Italijan Marco Bellineli u Bullse stiže iz New Orleans Hornetsa, a potpisao je dvogodišnji ugovor sa timom iz Chicaga. Prethodne sezone je igrao svoju najbolju sezonu u NBA ligi sa prosjekom od 11,8 poena u 66 utakmica.

 

U United Centar i u dres Chicago Bullsa vratio se sjajni playmaker Kirk Hinrich. Čovjek koji je sedam godina proveo u Chicagu igrajući zaista sjajno vraća se nakon dvije godine koje je proveo u Washingtonu i Atlanti. Bullsi su ga birali sedmim pikom na draftu 2003. godine, a očekuje se da bude prvi play do povratka Derricka Rosea, ali i nakon toga da bude dostojna zamjena, kao i velika ispomoć na bekovskim pozicijama u paru sa Roseom.

 

Los Angeles Clippersi su potpisali centra Ryana Hollinsa koji je u prošloj sezoni nosio dresove Clevelanda i Bostona uz zanemarivu statistiku, ali svakako da može pomoći desetak minuta na parketu.

 

Nekadašnja zvijezda univerziteta Texas PJ Tucker potpisao je ugovor sa Phoenix Sunsima. Ovaj 27-godišnji košarkaš je prije pet godina dobivao minute na kapalju u dresu Toronta, a nakon toga je igrao zapaženu ulogu u evropskoj košarci, a najviše vremena je proveo u dresu ukrajinskog Donjecka.

 

Sedmi pik drafta iz 2007. godine Randy Foye potpisao je jednogodišnji ugovor sa Utah Jazzom. U prošloj sezoni je nastupao za ekipu LA Clippersa, te je prosječno ubaciao 11 poena po utakmici.

 

Brooklyn Netsi su i zvanično potpisali ugovor sa playmakerom CJ Watsonom koji će biti zamjena za Derona Williamsa.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

kirilenko_potpisuje_za_netse_192358_84671_big.jpg

 

Kirilenko potpisuje za Netse

 

Najbolji ruski košarkaš Andrei Kirilenko trebao bi u narednim danima potpisati ugovor sa Brooklyn Netsima.

Predsjednik CSKA Andrei Vatutin potvrdio je kako je Kirilenko dogovorio sve uslove sa jednim NBA timom, a ruski mediji su saznali da se radi u Brooklyn Netsima.

 

"Bili smo u konstantnom kontaktu sa Andrejom nakon Final Foura Eurolige. Posljednji razgovor obavili smo jutros i on je izrazio želju da se vrati u NBA ligu. Učinio je mnogo za CSKA i mi mu želimo puno sreće", rekao je predsjednik CSKA.

 

Kirilenko je prošle godine potpisao trogodišnji ugovor sa Armejcima uz mogućnost prekida saradnje ukoliko dođe dobra ponuda iz NBA lige.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

kakav_ce_debi_imati_teletovic_u_brookly_stizu_knicksi_001530_84763_big.jpg

 

Kakav će debi imati Teletović: U Brooklyn stižu Knicksi!

 

Mirza Teletović će imati poseban debi u NBA ligi, kada njegovi Brookly Netsi sezonu otvore protiv ljutih gradskih rivala, New York Knicksa.

Iako će službeni NBA raspored biti objavljen u četvrtak, izvori bliski NBA ligi tvrde kako će Netsi svoju prvu NBA utakmicu odigrati u dvorani Barclays Center u Brooklynu 1. novembra protiv velikih rivala, New York Knicksa.

 

To će biti ujedno i prva od četiri utakmice između Knicksa i Netsa u sezoni koja je pred nama.

 

Netsi će u Brooklynu imati definitivno mnogo više navijača nego u New Jerseyu, ali Brooklyn je i dalje "domaći" teren slavnih Knicksa, pa će New York imati veliku podršku u premijernom nastupu.

 

Prema analizama američkih novinara, Mirza Teletović bi u narednoj sezoni mogao u prosjeku dobivati između 15 i 20 minuta po susretu na parketu, u zavisnosti od forme i povreda.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

kirilenko_bira_izmedju_tri_nba_kluba_231947_84758_big.jpg

 

Kirilenko bira između tri NBA kluba

 

Najbolji ruski košarkaš Andrei Kirilenko vratiće se naredne sezone u najjaču košarkašku ligu svijeta NBA, nakon što je godinu dana proveo igrajući za ekipu CSKA iz Moskve.

Kirilenko je CSKA predvodio prošle sezone do titule prvaka Rusije i regionalne Baltičke lige, no do titule u Euroligi sa CSKA nije došao, jer im se u finalu ispriječio Olympiacos.

 

Andrei je u prvom trenutku najavio kako želi ostati u dresu Armejaca, no zvo NBA lige je bio jači, te će od naredne sezone popularni AK47 zaigrati ponovo među najboljim košarkašima svijeta.

 

Rus na stolu ima ponude tri tima. Prvi su interes za Kirilenka potvrdili Golden State Warriorsi, da bi potom se u igru uključili i Brooklyn Netsi i Minnesota Tomberwolvesi.

 

Najmanje šanse za potpisivanje daju se daju Warriorsima, dok su Minnesota i Brooklyn sa podjednakim šansama za potpis Kirilenka. U Minnesotu je već stigao Kirilenkov saigrač iz CSKA i ruske reprezentacije Alex Shved, a sa druge strane vlasnik Netsa je Rus Mikhail Prokhorov, koji je izjavio kako neće štedjeti novca kako bi vidio Kirilenka u dresu tima iz Brooklyna.

 

Konačnu odluku gdje će igrati naredne sezone Kirilenko će donijeti u narednih nekoliko dana, a u dosadašnjoj desetogodišnjoj NBA karijeri igrao je za Utah Jazz sa prosjekom od 12 poena u prosjeku.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

nba_otvaraju_miami_i_boston_mirza_debituje_protiv_knicksa_215723_84883_big.jpg

 

Poznat raspored

NBA otvaraju Miami i Boston, Mirza debituje protiv Knicksa

 

Nova sezona u najjačoj košarkaškoj ligi NBA počeće 30. oktobra, a već u prvom kolu nas očekuje repriza finala Istočne konferencije iz prošle sezone, duel Mimija i Bostona.

Tako će nekadašnji košarkaš Bostona Ray Allen debitovati u dresu Miamija protiv svog bivšeg tima. Iste večeri će se igrati i dueli Los Angeles Lakersa i Dllas Mavericksa, te Clevelanda i Washingtona.

 

Prvi bh. košarkaš u NBA ligi Mirza Teletović će svoj debi u NBA ligi u dresu Brooklyn Netsa imati 2. novembra proti gradskih rivala New York Knicksa na svom parketu.

 

Duel prošlogodišnjih finalista Miamija i Oklahome biće odigran na Božić 25. decembra.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

kirilenko_zvanicno_u_minnesoti_211605_84881_big.jpg

 

Kirilenko zvanično u Minnesoti

 

Ruski košarkaš Andrei Kirilenko potpisao je danas ugovor sa ekipom Minnesota Timberwolvesa.

Kirilenko će se tako nakon sezone provedene u moskovskom CSKA vratiti u NBA ligu gdje je nastupao prethodnih deset sezona u dresu Utah Jazza. Popularni AK47 će se u dresu Minnesote pridružiti još jednom ruskom reprezentativcu Alexu Shvedu koji je prije nekoliko dana također potpisao ugovor sa ovim timom.

 

U još nekoliko zanimljivih potpisa svakako treba izdvojiti da je francuski centar Ronny Turiaf potpisao ugovor sa Los Angeles Clippersima, dok je hicago potpisao centra Nazra Mohmmeda.

 

U trejdu tri tima koji je obavljen danas, New Orleans Hornetsi su od Phoenixa dobili centra Robina Lopeza i krilo Hakima Warricka, dok su u suprotnom smijeru otišli Jerome Dyson i Brad Miller. Također, u ovom trejdu su učestvovali i Minnesota Timberwolvesi koji su poslali Wesleya Johnsona u Pohoenix u zamjenu za draft pikove.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

clippersi_doveli_ronnyja_turiafa_110641_84896_big.jpg

 

Francuz u Los Angelesu

Clippersi doveli Ronnyja Turiafa

 

NBA ekipa, Los Angeles Clippersi doveli su u svoje redove Francuza, Ronnyja Turiafa.

Turiaf u Los Angeles stiže kao slobodan igrač, a tokom protekle sezone je nastupao u redovima Miami Heata te Washington Wizardsa.

 

OVaj NBA veteran je potpisao jednogodišnji ugovor sa Clippersima,a trenutno se nalazi u Londonu gdje će nastupati na Olimpijskim igrama za reprezentaciju Francuske.

 

Ovog dva metra i osam centimetara visokog centra su u NBA draftovali Los Angeles Lakersi 2005. godine nakon odlične sezone u Gonzagi. Turiaf je nastupio do sada u 375 NBA mečeva.

 

Dovođenje sjajnog Francuza je još jedno u nizu pojačanja Clippersa koji su nešto ranije doveli Lamar Odoma, Jamal Crawforda, Grant Hilla te Ryana Hollinsa.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

uhapsen_kosarkas_la_lakersa_155726_85138_big.jpg

 

Uhapšen košarkaš LA Lakersa

 

Dosadašnji košarkaš LA Lakersa Matt Barnes uhapšen je u Los Angelesu zbog prijetnji policajcu nakon što je zaustavljen zbog vožnje bez ozačke dozvole.

Barnes je zaustavljen tokom rutinske kontrole, a nakon što je policajac utvrdio da mu je vozačka dozvola istekla, iskusni košarkaš ga je počeo vrijeđati nakon čega je uhapšen. Košarkaš je nakon saslušanja pušten uz kauciju od 50.000 dolara.

 

Matt Barnes je prethodne dvije sezone igrao za LLos Angeles Lakerse, a trenutno je slobodan igrač.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

brandon_roy_potpisao_za_minnesotu_215522_85165_big.jpg

 

Brandon Roy potpisao za Minnesotu

 

Minnesota Timberwolvesi objavili su večeras da su potpisali ugovor sa velikom zvijezdom NBA lige Brandonom Royom.

Roy se u decembru 2011. godine oprostio od aktivnog igranja košarke zbog problema sa povredom koljena, a nakon što je objavio kako uveliko trenira i da će se vratiti u NBA naredne sezone, mnogi timovi su ga željeli vidjeti u svojim redovima.

 

Brandon se odlučio za Minnesota Timberwolvse koji su ga i draftovali šestim pikom 2006. godine, no istu noć je trejdovan u Portland za Randyja Foyea. U dresu Trail Blazersa Roy je briljirao, a prosječno je postizao 19 poena tokom pet sezona u NBA ligi.

 

S obzirom da se po pravilima NBA lige nije mogao vratiti u Portland, Roy je bio slobodan u izboru novog kluba, te se odlučio za Minnesota Timberwolvese.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

bryant_zeli_u_evropi_zavrsiti_karijeru_154028_85525_big.jpg

 

Ima još dvije godine ugovor sa Lakersima

Bryant želi u Evropi završiti karijeru

 

Jedan od najboljih košarkaša u svijetu već godinama Kobe Bryant, još jednom je izjavio da bi karijeru želio okončati u nekom od evropskih klubova.

Bryant je odrastao u Italiji, pa ga ta činjenica posebno povezuje sa Starim kontinentom, no i visok kvalitet evropske košarke bi bio dodatni motiv za dolazak, nakon što okonča nastupe u NBA ligi.

 

"Odlazak u Europu za mene bi bio prirodan završetak puta. Ne pretjerujem. Odrastao sam ondje i volio bih tamo ponovno igrati", priznao je Bryant, te ipak istakao da bi njegovi savjetnici dobro prostudirali sve mogućnosti:

 

"Prije toga sa svojim bih savjetnicima morao analizirati tržište. Trenutno se odlično igra u Turskoj, a Španija već godinama ima ponajbolju ligu, dok je Italija u mom srcu zato što sam ondje proveo sedam godina svog djetinjstva. Nažalost, italijanska liga trenutno nije konkurentna", smatra košarkaš Lakersa.

 

Bryant, koji će za nekoliko dana napuniti 34 godine, sa svojim trenutnim klubom ima odraditi još dvije godine ugovora, a nakon toga bi ga vema lako mogli gledati u nekom od evropskih klubova.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

kingsi_produzili_ugovor_sa_trenerom_smartom_091517_85559_big.jpg

 

Produžio ugovor

Smart ostaje trener Sacramento Kingsa

 

NBA klub Sacramento Kings, produžio je ugovor sa trenerom Keith Smartom, koji će ovu momčad voditi i u narednoj sezoni.

Smart je sjeo na klupu Kingsa početkom godine, a sezonu je okončao sa omjerom poraza i pobjeda 20:39. On nastavak saradnje sa ovom momčadi vidi kao odliličnu priliku da nastavi pobjednički niz.

 

"Uzbuđen sam zbog nastavka suradnje s Kingsima. Cilj nam je da nastavimo u ovom, vjerujem pobjedničkom smjeru i sretan sam da sam upravo ja taj čovjek koji će voditi ovu momčad", smatra novi-stari trener momčadi.

 

Keith Smart je 24. trener u historiji Sacramento Kingsa, a na klupi je naslijedio Paula Westphala.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

nezvanicno_howard_u_lakersima_100833_85749_big.jpg

 

Kako prenose veliki američki mediji

Nezvanično: Howard u Lakersima

 

Prema riječima nekoliko neimenovanih izvora bliskih NBA ligi, novi igrač Los Angeles Lakersa je Dwight Howard, a u ovom tradeu su učestvovale čak četiri ekipe.

Vodstvo najjače košarkaške lige svijeta zakazalo je videokonferenciju za petak između spomenutih Lakersa te Denvera, Philadelphije i Orlanda kako bi se zaključio dogovor. Kako je naveo američki ESPN, trade Howarda u Lakerse o kom se govori već godinu dana je gotova stvar. Ove glasine potvrdio je i Los Angeles Times te Denver Post.

 

Iako je sve još uvijek nezvanično trade bi trebao izgledati ovako - Philadelphia 76ersi bi dobili Andrewa Bynuma iz Los Angeles Lakersa i Jasona Richardsona iz Orlando Magica, a Denver Nuggetsi bi iz 76ersa dobili Andrea Iguodalu. Orlando bi iz Denvera dobio Arrona Afflala i Ala Harringtona, te Nikolu Vučevića i Moea Harklessa iz Philadelphije. Magic bi također dobio prve pickove na draftu od svih triju momčadi.

 

Howard je kako se ranije govorilo bio jako blizu da postane saigrač našeg Mirze Teletovića u redovima Brooklyn Netsa, ali je dogovor propao zbog nemogućnosti dogovora oko igrača koji bi bili uključeni u trade.

 

Howard je prošle sezone, u 54 utakmice regularnog dijela prvenstva, ubacivao 20.6 poena, te hvatao 14.5 lopti u prosjeku.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

howard_lakersi_i_ja_imamo_sjajnu_buducnost_113106_85819_big.jpg

 

Novi član Lakersa na press konferenciji

Howard: Lakersi i ja imamo sjajnu budućnost

 

Na konferenciji za novinare Los Angeles Lakersi su predstavili svoje veliko pojačanje, 26-godišnjeg košarkaša Orlando Magica Dwighta Howarda, najdominantnijeg centra današnjice.

"Drago mi je da je transfer napokon realizovan. S Orlandom se nisam rastao na najbolji način, ali mislim da je rastanak bio najbolje rješenje. Došlo je vrijeme da i ja i klub okrenemo novu stranicu", rekao je na predstavljanju igrač koji je osam proteklih godina odradio u floridskom klubu, u kojem se razvio u najboljeg obrambenog igrača današnjice.

 

Došao je u razmjeni koja je uključivala četiri kluba i 12 košarkaša. Lakersi su za njega žrtvovali dvije godine mlađega i tehnički potkovanijeg centra Andrewa Bynuma, koji je preselio u Philadelphiju.

 

"Danas je novi početak za sve, Orlando, Lakerse i za mene. Krećemo ispočetka. Vjerujem da su ispred mene, kao i ispred Lakersa, velike i lijepe stvari. Kako će me dočekati u Orlandu? Sigurno ne dobrodošlicom, ali ne mogu reći da to neću razumjeti".

 

U novom će klubu Howard, kao što je i u Orlandu, nositi broj 12.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

howard_drago_mi_je_sto_sam_u_lakersima_190118_85848_big.jpg

 

Howard: Drago mi je što sam u Lakersima

 

Novi centar Los Angeles Lakersa Dwight Howard rekao je danas da je odluka da napusti Orlando bila najbolja za nastavak njegove karijere.

"Drago mi je da je transfer napokon realiziran. Nisam se na lijep način rastao s Orlandom, ali mislim da je ovo najbolje rješenje za mene. Došlo je vrijeme da i klub i ja okrenemo novu stranicu", rekao je prilikom predstavljanja Howard.

 

Najdominantniji centar današnjice završio je u Los Angelesu u velikoj razmjeni u kojoj su bila uključena četiri kluba i 12 košarkaša, a Lakersi su morali da se odreknu centra Andrewa Bynuma, koji je preselio u Philadelphiju.

 

"Danas je novi početak za sve: Orlando, Lakerse i mene. Krećemo iz početka. Vjerujem da su ispred mene velike i lijepe stvari. Nisam siguran da će mi u Orlandu prirediti dobrodošlicu, ali razumjet ću takvu reakciju navijača", dodao je Howard.

 

Jedan od najboljih defanzivaca NBA lige prošle sezone prosječno je postizao 20,6 poena i 14,5 skokova u dresu tima sa Floride.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

sluzbeno_jermaine_oneal_u_phoenix_sunsima_093656_85876_big.jpg

 

Službeno: Jermaine O'Neal u Phoenix Sunsima

 

NBA ekipa Phoenix Sunsa dovela je u svoje redove veterana Jermainea O'Neala. Ovaj krilni centar u Phoenix stiže iz Bostona, a navodi se kako će mu ovaj jednogodišnji ugovor donijeti 1.35 miliona dolara.

O'Neal je u posljednjih osam sezona imao hroničnih problema sa koljenom te je odigrao samo 61% utakmica u NBA ligi. U posljednje dvije sezone u dresu Bostona skupio je tek 49 nastupa.

 

Tokom svoje karijere ovaj šestostruki all-star igrač ima prosjek od 13.7 koševa, 7.4 skokova, a njegov pad u formi najbolje pokazuje podatak da je prošle sezone imao prosjek od 5 koševa i 5.4 skokova po utamici.

 

Za O'Neala će Phoenix biti šesti klub u karijeri, a u istoj je nastupao i za Portland, Indianu, Toronto, Miami i Boston.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

delfino_pojacao_houston_rocketse_114147_85993_big.jpg

 

Delfino pojačao Houston Rocketse

 

Argentinski košarkaški reprezentativac Carlos Delfino karijeru će nastaviti u Houston Rocketsima.

Nakon tri godine provedene u Milwaukee Bucksima argentinski košarkaš promijenio je sredinu.

 

Samo dva dana nakon što je njegova Argentina poražena od Rusije u borbi za bronzanu medalju na Olimpijskim igrama Delfino je potpisao jednogodišnji ugovor za Houstonom uz klauzulu o produženju istog za još jednu godinu ukoliko obje strane budu zadovoljne.

 

U prošloj sezoni za Buckse je odigrao 54 utakmice i u prosjeku je postizao 9 poena, kojima je prosječno dodavao 3.9 kokova i 2.3 asistencije.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

boston_i_dallas_se_pripremaju_u_evropi_100532_86183_big.jpg

 

NBA timovi se pripremaju za predstojeću sezonu

Boston i Dallas se pripremaju u Evropi

 

Čelništvo NBA lige objavilo je službeni raspored predsezonskih utakmica za 2012. godinu, a planirano je odigravanje 115 utakmica koje će početi 5. listopada kada Boston Celticsi putuju u Istanbul na meč protiv Fenerbahčea.

 

Kevin Garnett, Paul Pierce, Rajon Rondo i društvo će nakon ogleda protiv Fenerbahčea doputovati u Milano tri dana kasnije i ondje će odigrati utakmicu protiv Emporio Armanija.

 

U isto vrijeme Dirk Nowitzki će predvoditi svoje Dallas Maverickse na turneji po Evropi. Mavericksi će 6. oktobra igrati protiv Albe u Berlinu, a samo tri dana kasnije će igrati protiv Barcelone.

 

Tokom predsezone NBA klubovi će izvan SAD-a odigrati još susrete u Meksiku, Kini i Kanadi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

lakersi_otpustili_trenera_mikea_browna_194140_91519_big.jpg

 

Lakersi otpustili trenera Mikea Browna

 

Nakon očajnog otvaranja sezone u kojoj su nakon pet utakmica na omjeru od jedne pobjede i četiri poraza, rukovodstvo Los Angeles Lakersa odlučilo je dati otkaz treneru Mikeu Brownu.

Iako u ekipi imaju velike zvijezde, Bryant, Howard, Nash, Gasol, Lakersi su ove sezone zaista očajni, a ceh je platio Brown koji je na ovu poziciju došao 2011. godine umjesto legendarnog Phila Jacksona. Ipak, loše igre na početku ove sezone bile su previše za rukovodstvo tima iz Los Angelesa, te su odlučili da potraže novo riješenje na klupi.

 

Njegova zamjena na klupi će biti jedan od asistenata, a najveće šanse ima Chuck Person.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

  • Group:  Members
  • Content Count:  165
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  12/03/2012
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/05/1992

Bryant postao najmlađi igrač sa 30.000 poena, pobjeda Lakersa, NY nastavio seriju

 

Howard_i_Bryant_531777S1.jpg

 

Bogata je bila večer sa srijede na četvrtak u NBA ligi, a najjača je vijest zasigurno ona po kojoj je Kobe Bryant postao najmlađi košarkaš sa postignutih 30.000 poena i više u ligi. Postao je Bryant time i peti igrač u povijesti koji je probio tu granicu, a prije njega su u tome uspjeli: Kareem Abdul-Jabbar (38,387), Karl Malone (36,928), Michael Jordan (32,292) i Wilt Chamberlain (31,419).

 

Krajem prvog dijela, na utakmici kod New Orleansa, u kojoj su Lakersi slavili sa 103-87, Bryant je krenuo u ulaz, te s poludistance pogodio koš kojim je prošao tu magičnu granicu u broju poena, a i inače je bio inspiriran tijekom večeri koju je završio sa 29 poena, šest skokova i četiri asistencije. Imao je pritom i solidan šut od 10-17.

 

New Orleans je, inače, vodio tijekom cijelog prvog poluvremena, ali su u nastavku Lakersi zaigrali daleko bolje, odvojili se i na dvadeset poena prednosti, te došli do pobjede, makar su i dalje u negativnom omjeru (9-10). Spomenimo i 18 poena, osam skokova, te pet blokada Dwighta Howarda u pobjedničkom sastavu.

 

Pobjedničku seriju nastavlja New York koji je slavio u gostima kod Charlotte (100-98). Pred sam kraj utakmice se ozlijedio najbolji igrač New Yorka Carmelo Anthony, koji je do ozljede lijeve ruke ubacio 23 poena. Kada već njega nije bilo na parketu, zadnju je loptu u svoje ruke uzeo J.R. Smith, te je zabio sa sirenom za pobjedu.

 

Domaća je momčad imala pobjede u rukama, jer je vodila u završnici, a i imala zadnji napad. No, dvanaest sekundi prije kraja su igrači Charlotte izgubili loptu i na drugoj strani primili koš.

 

Nakon dvije utakmice suspenzije u redove Bostona se vratio Rajon Rondo, te je sa 17 poena i 11 asistencija pomogao u pobjedi protiv Minnesote (104-94). No, prvo ime Bostona je bio Kevin Garnett (18 poena, 10 skokova i četiri dodavanja) koji nije imao milosti prema "svojim" Wolvesima. Garnett je, podsjećamo, cijelu svoju NBA karijeru prije Bostona proveo u redovima Minnesote.

 

Pri vrhu Zapada se i dalje drže San Antonio, koji je doma lako pobijedio Milwaukee 110-99, te Los Angeles Clippersi, koji su se lako obračunali s Dallasom na domaćem parketu (112-90). Podvucimo dobru večer Chrisa Paula koji je ubacio 14 poena, uz 13 asistencija i pet ukradenih lopti.

 

 

 

NBA liga, srijeda:

 

Indiana - Portland 99-92 (George 22p, 8s, 5a, West 16p, 10s / Lillard 23p, 3s, 6a)

 

Charlotte - New York 98-100 (Walker 25p, 11s / Chandler 18p, 17s, Anthony 23p)

 

Detroit - Golden State 97-104 (Prince 24p, 5a / Curry 22p, 3s, 10a, Lee 20p, 11s, 4a)

 

Boston - Minnesota 104-94 (Garnett 18p, 10s, 4a, Rondo 17p, 11a / Love 19p, 13s, 4a)

 

Atlanta - Denver 108-104 (Horford 25p, 12s, 4a, Smith 16p, 13s / Lawson 32p, 7a)

 

New Orleans - LA Lakers 87-103 (Anderson 31p, 9s / Bryant 29p, 6s, 4a, Howard 18p, 8s, 5bl)

 

Cleveland - Chicago 85-95 (Varejao 11p, 15s, 3a / Noah 13p, 15s, 5a, Deng 22p, 7s)

 

San Antonio - Milwaukee 110-99 (Parker 22p, 4s, 10a, Duncan 17p, 10s / Ellis 21p, 7s, 11a)

 

Utah - Orlando 87-81 (Jefferson 31p, 15s, Millsap 22p, 4s, 3a / Davis 18p, 12s)

 

Sacramento - Toronto 107-100 (Cousins 25p, 13s, Evans 23p / Lowry 34p, 5s, 11a)

 

LA Clippers - Dallas 112-90 (Paul 14p, 13a, 5ul, Griffin 19p, 13s, 5a / Carter 16p, 7s)

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  165
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  12/03/2012
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/05/1992

LeBron i Durant igrači mjeseca u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta

 

duranntzakucavanba.jpg

 

Dvije najveće zvijezde, po mnogima i dva najbolja košarkaša na svijetu, LeBron James iz Miami Heata i Kevin Durant iz Oklahoma City Thundera, proglašeni su najboljim igračima NBA lige za mjesec studeni. Iznenađenja nije bilo. Do prve su mjesečne nagrade ove sezone, koja se dijeli između najboljih igrača obiju konferencija, došli predvodnici lanjskih finalista.

 

James je svojom univerzalnom igrom u studenom doveo Miami do najboljeg rezultata u Istočnoj konferenciji (11-3), što je ujedno bio i najbolji start floridske momčadi u sezonu gledano kroz prvih 14 utakmica. Prosječno je u studenom ubacivao 25 koševa uz 8.9 skokova i 6.5 asistencija po utakmici. U svakoj je od 14 utakmica ubacio najmanje 20 koševa. Takav mu je niz uspio prvi put u karijeri.

 

Durant je bio najzaslužniji za Thunderov omjer 13-4, drugi najbolji na Zapadu do početka prosinca. U studenom je bio na prosjeku od 26.5 koševa, a podigao je redom sve ostale (8.8 skokova, 4.4 asistencije i 1.65 blokada). U pobjedi (119-109) nad Golden State Warriorsima 18. studenog ostvario je prvi "triple-double" u karijeri: 25 koševa, 13 skokova i za njega rekordnih 10 asistencija.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  165
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  12/03/2012
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/05/1992

Video: Durant i Westbrook sredili Lakerse, Turner srušio Celticse

 

0000000000433940_420_280_cut.jpg

 

Bogata NBA večer donijela je nekoliko velikih dvoboja. Los Angeles Lakersi sa skraćenom rotacijom nisu mogli do pobjede kod Oklahoma Cityja, a najdramatičnije bilo je u Philadelphiji gdje su 76ersi u produžetku bili bolji od Celticsa...

 

Durantu pripao veliki dvoboj protiv Bryanta

 

Lakersi očajnički trebaju veliku pobjedu i nadali su se kako će ona doći na gostovanju u Oklahoma Cityju. Međutim, Thunder je imao drugačije planove. Momčad Scotta Brooksa je na krilima Kevina Duranta i Russella Westbrooka otišla do pobjede 114:108.

 

LA i dalje tanak na poziciji playmakera imao je priličnih problema posebno u prvom dijelu kada je nezaustavljiv bio Westbrook. On je odradio odlično to razdoblje, ubacio čak 27 poena i usmjerio svoju momčad prema pobjedi.

 

Bez Stevea Nasha, Stevea Blakea, ali i Paua Gasola pred Lakersima je bila vrlo teška misija vratiti se u utakmicu. Ipak uspjeli su serijom 27:11 smanjiti zaostatak i malo zabrinuti domaćina, doći na minus četiri, ali do kraja je ostalo premalo vremena. Durant je ubrzo ubacio dva bacanja, Jodie Meeks promašio tricu i Oklahoma je upisala pobjedu.

 

Durant je ubacio 36 poena uz devet skokova. a Westbrook 33 poena (5/8 trica) uz osam asistencija. Kod Lakersa Bryant je ubacio 35 poena uz sedam asistencija dok je Dwight Howard dodao 23 poena i 18 skokova.

 

[video=youtube;IahdU_TDF0Y]

 

Spursi lakoćom riješili Rocketse

 

San Antonio Spursi nastavljaju s odličnim igrama. Protiv Houston Rocketsa su upisali visoku pobjedu 114:92 u susretu u kojem su dominirali i kontrolirali rezultat bez većih problema. Gregg Popovich pritom nije imao potrebe koristiti u dužoj minutaži svoje glavne zvijezde.

 

Od Rocketsa se očekivalo više, međutim nisu bili ravnopravan protivnik odličnom, San Antoniju. Spursi su tijekom susreta vodili i s čak 33 poena prednosti, a u posljednjoj četvrtini prednost nije niti u jednom trenutku bila manja od 21 poena.

 

Da bi utakmica mogla dobiti na zanimljivosti, Rocketsi su pokazali kada su povučeni Jamesom Hardenom uspjeli smanjiti na 66:58 u trećoj dionici, međutim onda Popovich zove minutu odmora, održava "bukvicu" igračima i slijedi serija 15:0 koja dovršava priču.

 

"Bio nam je taj time-out potreban. Došlo je do malog opuštanja i Pop je protresao kavez na toj minuti odmora", priznao je nakon susreta Gary Neal.

 

Tony Parker je sa 17 poena i sedam asistencija predvodio Spurse, 15 poena i šest skokova dodao je Tiago Splitter, a Tim Duncan je s 12 poena i 12 skokova stigao do nevjerojatnih 742 double-double učinka u karijeri.

Treći uzastopni poraz Netsa, Lee nezaustavljiv

 

Odličnom igrom u drugom poluvremenu Golden State Warriorsi su slavili na gostovanju kod Brooklyn Netsa 109:102. Netsi su igrali dobrih prvih 24 minute, međutim onda su gosti preuzeli stvari u svoje ruke i otišli do pobjede.

 

Ključni čovjek u pobjedi Warriorsa bili su David Lee i Stephen Curry - Lee s ključnom serijom koja je odnijela prednost na stranu Golden Statea, a Curry s 21 poenom u drugom poluvremenu.

 

Imali su Netsi prednost najvećim dijelom susreta, međutim kada je Curry poravnao na 89:89, uslijedilo je šest poena u nizu Leeja za odlazak na 95:89 i na polovici posljednje četvrtine Netsi su prerano pali.

 

"Mislim da su ljudi jednostavno zaboravili koliko je Steph Curry dobar. On je odličan igrač, napokon je potpuno zdrav i sposoban je igrati protiv bilo kojeg playmakera u ligi. Uz sav respekt prema Deronu Williamsu i ostalim velikim imenima, ali on je u toj klasi, a definitivno je jedan od najboljih šutera koji su bili u NBA-u", hvalio je Curryja nakon susreta njegov trener Mark Jackson.

 

Curry je ubacio 28 poena (5/9) trica uz pet asistencija, a s 30 poena je prvo ime susreta bio David Lee koji je dodao i 15 skokova. Kod poraženih je Joe Johnson ubacio 32 poena uz pet skokova, 23 poena, osam asistencija i pet skokova imao je Deron Williams, a 22 poena i 15 skokova Andray Blatche.

Rondo promašio, Turner zabio za pobjedu

 

Unatoč briljantnoj predstavi Rajona Ronda, Boston Celticsi nisu uspjeli doći do pobjede na gostovanju u Philadelphiji. 76ersi su bili bolji u produžetku s 95:94 u susretu u kojem je pobjeda mogla otići i na drugu stranu.

 

Na isteku regularnog dijela bilo je vrlo zanimljivo, prvo je Kevin Garnett poravnao na 89:89 da bi Evan Turner na drugoj strani izgubio loptu. Celticsima je ostalo dovoljno vremena za posljednji napad, ali pokušaj Ronda nije bio precizan. Otišlo se u produžetak gdje je pitanje pobjednika riješio Turner ubačajem tri sekunde prije kraja. Ponovno je Rondo pokušao sa sirenom, no ponovno nije bio precizan.

 

"Evan je igrač kojem mogu dati posljednju loptu, s njim osjećam posebnu povezanost. Ne znam vjeruje li on ljudima u životu, ali nadam se da ima povjerenja u mene", govorio je nakon susreta Doug Collins. Rajon Rondo je bio razočaran, ali zna da je to samo jedna od utakmica. "Trebao sam ići na polaganje, razočaran sam svojom odlukom. No dobra je stvar što u NBA ligi nemate previše vremena za razmišljanje, sutradan već imate popravni."

 

Turner je bio prvo ime kod pobjednika s 26 poena i deset skokova, a 17 poena i 12 skokova dodao je Thaddeus Young. Na drugoj strani 27 poena i pet asistencija upisao je Paul Pierce, 19 poena i osam skokova Jeff Green, 17 poena i deset skokova Kevin Garnett, no najsvestraniji je ponovno bio Rajon Rondo sa 16 poena, 14 asistencija i 13 skokova.

 

[video=youtube;3AN4vBQDKsA]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3AN4vBQDKsA

 

Miller okrenuo Pacerse, utakmica karijere Joakima Noaha

 

Andre Miller je odličnom dionicom u posljednjih manje od tri minute donio pobjedu Nuggetsa kod Pacersa. Pacersi su na 2:44 do kraja imali vodstvo, ali Miller do kraja susreta ubacuje osam poena, gosti rade seriju 10:0 i na kraju odnose pobjedu 92:89. Ušavši s klupe Miller je ubacio 15 poena uz osam asistencija, po 20 poena dodali su Corey Brewer i JaVale McGee koji je imao i osam skokova. Kod Pacersa 22 poena, šest skokova i šest dodavanja upisao je Paul George, 18 poena i 11 skokova David West, a 15 poena i deset dodavanja George Hill.

 

Wizardsi bez Trevora Arize nisu mogli više od mučenja Hawksa u završnici susreta u Atlanti. Momčad Larryja Drewa je imala niz prilika za mirno privođenje susreta kraju, vodila je u drugom dijelu i 18 poena razlike, ali su uporni gosti uspjeli doći u završnih 12 minuta na samo minus dva. Ipak, Wizardsi su u ključnim trenucima ponovno pali i ostali bez iznenađenja. Odličnu utakmicu odigrala je petorka Hawksa u sastavu Josh Smith s 23 poena i 15 skokova, Jeff Teague s 19 poena i šest asistencija, po 15 poena su ubacili Devin Harris i DeShawn Stevenson, a 14 poena uz 14 skokova Al Horford. Kod Wizardsa 19 poena i sedam skokova upisao je Kevin Seraphin, a 18 poena Bradley Beal.

 

Bullsi su bili u priličnim problemima na gostovanju u Detroitu, ali u pravo vrijeme su mogli računati na Joakima Noaha. S 30 poena i 23 skoka te šest asistencija Noah je odigrao utakmicu karijere i pomogao je Bullsima da dođu do 16. uzastopne pobjede protiv Pistonsa slavivši 108:104. Osim Noaha odličan je bio i Carlos Boozer koji je dodao 24 poena i šest skokova. Kod Pistonsa je Rodney Stuckey ubacio 24 poena uz sedam asistencija dok je 21 poen dodao Brandon Knight.

 

Memphis je zadržao najbolji omjer u ligi svladavši na gostovanju New Orleans Hornetse 96:89. Iako nisu bili rezultatski toliko uvjerljivi Grizzliesi su održavali prednost i na kraju zasluženo slavili. S 28 poena, osam skokova i pet asistencija posebno raspoložen je bio Rudy Gay, a slijedio ga je s klupe sa 16 poena i šest skokova Quincy Pondexter. Kod domaćina po 15 poena ubacili su Ryan Anderson, Brian Roberts i Austin Rivers.

 

Lagan posao imali su Timberwolvesi koji su ugostili Cleveland i visoko slavili 91:73. Sve je lako kada je Kevin Love na svojoj pravoj razini, a takav je bio u ovom susretu u kojem je predvodio svoju momčad s 36 poena i 13 skokova. Dobro mu je asistirao i Luke Ridnour s 12 poena, sedam asistencija i pet skokova koji do skorog povratka Rickyja Rubija još uvijek uživa u ulozi prvog playmakera. Kod poraženih 16 poena je ubacio Alonzo Gee, a 13 C.J. Miles.

 

Većih problema nije imao niti Milwaukee koji je nanio šesti uzastopni poraz Charlotte Bobcatsima. Bobcatsi su poraženi 108:93 zahvaljujući 21 poenu i 12 skokova raspoloženog Ersana Ilyasove kojeg je pratio s 18 poena i šest skokova Marquis Daniels. Cavsima nije pomoglo 19 poena Geralda Hendersona, 16 poena i šest asistencija Kembe Walkera te 11 poena i 11 skokova Michaela Kidd-Gilchrista.

 

Katastrofalan poraz upisali su Raptorsi koji su gostovali u Salt Lake Cityju i izgubili 131:99. Raptorsi su nakon prve četvrtine bili u vodstvu, ali u nastavku susreta su doživjeli pravi potop. S 20 poena, deset skokova i pet asistencija Jazzere je predvodio Paul Millsap, 18 poena i osam skokova je dodao Enes Kanter, 17 poena Gordon Hayward, a 11 poena i deset asistencija Mo Williams. Kod Raptorsa Andrea Bargnani je ubilježio 20 poena i osam skokova dok je na 17 poena i pet skokova stao DeMar DeRozan.

 

I bez Tyrekea Evansa Sacramento Kingsi su upisali pobjedu protiv Orlando Magica. Kingsi su bili bolji s 91:82 zahvaljujući odličnoj zadnjoj dionici igre. DeMarcus Cousins je upisao double-double sa 17 poena i 14 skokova, a 17 poena i pet skokova dodao je Isaiah Thomas. Kod poraženih 20 poena i 11 skokova ubilježio je Glen Davis, a 18 poena Arron Afflalo.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  94
  • Reputation:   11
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/10/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  01/04/1994

Čikagu derbi, San Antoniov šuterski trening, oporavak šampiona

 

Niksi bez Mela nemoćni u napadu protiv Bulsa. Sparsi postavili klupski rekord u broju trojki, Majami lako sa Hornetsima nakon dva poraza.

 

cikago104666020121209081829.jpg

 

Njujork je bio osuđen na poraz. Posle pet pobeda u nizu i šokantnog trijumfa bez Mela Entonija u Majamiju, lider Istoka je zaustavljen u Čikagu. Izdao ih je šut, ostali su bez rešenja u napadu, Rajmond Felton se doslovno ispucavao, šutnuvši čak 30 puta, ubacio je svega devet lopti.

 

Na drugoj strani Marko Belineli igra sve bolje, on i Deng su ubacili po 22 poena, Bulsi su kontrolisali meč i prvi put ove sezone uspeli da vežu tri pobede.

 

Odlučila je ipak gvozdena odbrana, u ovom porazu Njujork je postigao najmanje koševa u sezoni. Zanimljivo Noa je bio blizu uvrtnutog tripl dabla, ubacio je 11 poena, imao 10 skokova, a napravio je čak devet grešaka.

 

Niksi su šutirali najgore, šampion Majami najbolje u sezoni. Nisu se mnogo mučili protiv slabih Hornetsa cilj je bio glatka pobeda nakon dva poraza u nizu, od Vašingtona i Njujorka. Vejd je ubacio 26 poena, Lebron 24, bilo je dovoljno da stegnu u drugoj četvrtini, kada je napravaljena serija 33 - 10 koja je praktično rešila utakmicu.

 

Kevin MekHejl se posle porodične tragedije vratio na klupu Hjustona. Njegov tim je ipak izgubio derbi Teksasa od Dalasa. Mavsi su protutnjali kroz Hjuston, O - Džej Majo je ubacio 40 poena u pobedi gostiju, ali je ključnu ulogu odigrao povređeni Kejmen. On je praktično zbog povrede zgloba bio izgubljen za utakmicu, ali je odlučio da igra, rezultat su 20 poena i lavovski doprinos u odbrani. Na drugoj strani one - man show, Harden je ubacio 39 poena za Hjuston, međutim samo 9 u drugom poluvremenu. Kada je on stao, Hjuston nije imao rezervni plan.

 

Plan Majka Danlapa trenera Šarlota je bio da zaustavi Sparse u reketu, odnosno da ih natera da šutiraju. Uspeo je, ali na njegovu nesreću košarkaši San Antonija su postigli rekord franšize, ubacili su 19 trojki i do vrha napunili koš Bobketsa. Naime, Grin i Parker su bili sjajni, kombinovano su ubacio 18 od 22 lopte, jasno zbog čega je Šarlot pretrpeo težak poraz i to sedmi u nizu.

 

Atlanta je iznenadila Memfis. U drugom poluvremenu su pokazali ono najbolje što ih odlikuje godinama, odličnu odbranu, strpljiv, pozicioni napad, sve to je uticalo da u nastavku "Grizliji" ubace samo 36 poena. Inače, Houksi nikome nisu dozvolili šut iznad 50% u ovoj sezoni.

 

Uz odbranu meč je prelomio Lu Vilijams ključnim trojkama u trećem periodu, ubacio ih je četiri za ukupno 21 poen, najefikasniji je bio Džoš Smit sa 24.

 

Samo 24 časa nakon poraza u produžetku u Filadelfiji, Boston se revanširao Siksersima kod kuće. Dodatno ih je motivisao trener protivnika Dag Kolins koji je rekao da će veterani Seltiksa biti umorniji od njegovih momaka. Možda, ali se to na terenu nije videlo.

 

Boston je kontrolisao meč, bilo je +20 na poluvremenu, Siksersi su uspeli da se vrate u jednocifreni minus, ali nije bilo preokreta. Garnet najbolji sa 19 poena, promašio je samo dva šuta. Timovi su poravnati na Atlantiku, skor 11 - 9.

 

Feniks se loše proveo na Pacifiku, njihov šesti poraz u nizu. Klipersi su dobili još jedan meč zahvaljujući klupi, ponovo su starteri izuzev Grifina imali probllema, ali je kožu spasila rezerva. Naime oni su prelomili meč u poslednjoj četvrtini, jer su Sansi držali priključak sve vreme. Ukupno su igrači sa klupe ubacili 56 poena, predvođeni sjajnim šestim čovekom Krofordom koji je ubacio 21 poen.

 

Kod gostiju takođe rezervisti Skola i Bisli odlični, ali to nije bilo dovoljno.

 

Vašington pobeđuje kada Majami dođe u grad, ali Voriorsi su odneli pobedu iz prestonice. Sjajni Golden Stejt je u velikoj formi na istočnoj turneji, prethodno su preslišali Netse, uz sjajne partije Lija i Kleja Tompsona. Zanimljiv pogled na statistiku, od 2003. Golden Stejt nije dobio tri meča u nizu na strani. Vizardsi ostaju na dve pobede u 17 mečeva.

 

Detroit je stigao do jednog od retkih trijumfa u gostima. Savladali su drugi put ove sezone Klivlend, ključ je bio Brendon Najt sa 30 poena.

 

Slavio je i Sakramento u Portlandu, Salmons i Kuzins su napravili dabl - dablove, ovo je prvi trijumf Kingsa van svoje dvorane, ali i treća pobeda u nizu. Pavlović je ubacio jednu trojku za Blejzerse.

 

Rezultati:

 

Portland - Sakramento 80:99

Klipers - Feniks 117:99

Vašington - Golden Stejt 97:101

Šarlot - San Antonio 102:132

Majami - Nju Orleans 106:90

Klivlend - Detroit 97:104

Boston - Filadelfija 92:79

Hjuston - Dalas 109:116

Čikago - Njujork 93:85

Memfis - Atlanta 83:93

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  94
  • Reputation:   11
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/10/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  01/04/1994

NBA top 10 - k'o Stokton i Meloun...

 

Ponekad Kris Pol i Blejk Grifin podsete na legendarni duo "Džezera". Njihova akcija je i potez večeri u NBA...

 

[video=youtube;ySHsFs6S_cg]

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  94
  • Reputation:   11
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/10/2011
  • Status:  Offline
  • Birthday:  01/04/1994

Teksaški obračun, promašajima do pobede!

 

Toni Parker stigao do prvog tripl dabla karijere, Džeremi Lin ubacio najviše poena od kada je u NBA. Portland preživeo promašenih 20 trojki, Lebron i Vejd sjajni u pobedi protiv Atlante...

 

parker104863020121211085719.jpg

 

Toni Parker je konačno napravio prvi tripl dabl u karijeri, kako kaže ne bi ga bilo briga da su Sparsi izgubili. Ovako, posle trijumfa nad Hjustonom u državnom derbiju, u produžetku, osećaj je zaista sjajan.

 

Parker je meč završio sa 27 poena, po 12 skokova i asistencija. Geri Nil je dodao 29 poena, videli smo pravu poplavu koševa.

 

Ako je nešto ohrabrenje za Hjuston, to je najbolja partija Džeremija Lina od kada se vratio iz Niksa, stigao je do 38 poena (rekord karijere) i 7 asistencija. Rokitsi se bili bez povređenog Hardena, a sada su pružili mnogo jači otpor nego pre par dana kada su Sparsi lako slavili. Ipak, San Antonio je serijom 8 - 0 u produžetku rešio pitanje pobednika, ovo je njihov peti trijumf u nizu.

 

Atlanta nije imala šansu u Majamiju, šampion je šutirao 58%, Lebron je postigao 27 poena, uz šut 10 od 16. Vejd je 11 od 13 lopti, što je najbolji procenat u karijeri. Kada je tako, jasno zbog čega je ovaj meč završio pre nego što je i počeo.

 

I Houksi su sjajno šutirali u prve dve četvrtine, ali nisu izdržali, Majami je u nastavku ubacio u brzinu, spasa nije bilo. Za goste iz Džordžije ovo je tek drugi poraz u poslednjih jedanaest mečeva.

 

Portland je pobedio Toronto posle užasnog šuta za tri poena, nisu pogodili nijednu trojku iz 20 pokušaja. To je crni rekord, ali biće zaboravljen u pobedi, i to bez Vesa Metjusa i Nikolasa Batuma. Ali, Reptorsi su tokom meča ostali bez Barnjanija i Kajla Lovrija što je ipak nenadoknadiv hendikep.

 

Pavlović je dobio šansu kao starter i bio dobar sa 10 poena, 7 skokova i 5 asistencija. Utisak su pokvarile trojke, ispalio ih je pet, bez efekta.

 

Dalas je streptomicin za Kingse, u Teksasu su ih dobili 17 puta u nizu. Ništa novo ni noćas, serija od 31 - 3 u prvom poluvremenu je rešila pitanje pobednika. Tokom tih crnih 11 minuta, Sakramento je promašio 12 šuteva i napravio 9 grešaka.

 

Majkl Kari je razočarao rodni grad, ubacio je Šarlotu 27 poena pa su sjajni Voriorsi odneli pobedu iz Severne Karoline. Golden Stejt će pamtiti ovu turneju, dobili su sve četiri utakmice do sada, ostala su još tri meča.

 

Na kraju, Siksersi su zahvaljujući odlično DžejRu Holideju slavili protiv Pistonsa. Mladi bek je ubacio 25 poena, od toga 12 u poslednjoj četvrtini i prelomio rezultat. Loša vest za navijače Filadelfije je da je Bajnam daleko od povratka, da ga koleno boli i da nije izvesno da će u skorije vreme na parket.

 

Rezultati:

 

Portland - Toronto 92:74

Dalas - Sakramento 119:96

Hjuston - San Antonio 126:134

Majami - Atlanta 101:92

Šarlot - Golden Stejt 96:104

Filadelfija - Detroit 104:97

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...