Jump to content
Oficijalni partneri

Hrvatska Nogometna Liga


Rajvosa '87
 Share

Recommended Posts


  • Group:  Members
  • Content Count:  165
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  12/03/2012
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/05/1992

Pogledajte golišavi kalendar Hajduka, slavonske ljepotice odlučile pomoći klubu s Poljuda

 

Hajduk_kalendar_si_549283S0.jpg

 

pogledajte-golisavi-kalendar-hajduka

 

Golišavi kalendar s navijačicama Hajduka novi je foto uradak povjerenika Društva prijatelja Hajduka iz Osijeka Martin Artuković. Artuković je u kratkom roku pronašao tri ljepotice koje su odlučile podržati voljeni klub izazovnim kalendarom. Iako možda niste navijač kluba s Poljuda kalendar će vam se zasigurno svidjeti...

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  165
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  12/03/2012
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/05/1992

Krstičević: "Da se ukaže prilika, prodali bismo i Maloču, Caktaša i Vukovića. To je nužnost"

 

0000000000433787_420_280_cut.jpg

 

Transfer Josipa Radoševića još uvijek nije finaliziran, a trener Hajduka Mišo Krstičević ističe kako je njegova i prodaja ostalih igrača nužnost kako bi splitski klub izbjegao financijske poteškoće.

 

Drugoplasirana momčad MAXtv Prve lige nalazi se na pripremama u Turskoj. Uigravaju se novi igrači koji su stigli iz Brazila i Obale Bjelokosti, kao i neki drugi, ali Mišo Krstičević spreman je i na odlaske. Još se čeka transfer Josipa Radoševića, no moglo bi otići još talentiranih mladića.

 

"Meni je drago što Radošević odlazi jer klub neće doći u situaciju da ne može funkcionirati. Moramo to napraviti, pa i s drugim igračima. Da se ukaže prilika da uzmemo siguran novac, prodali bismo i Maloču, Caktaša, Vukovića. To nije moja ideja, ali to je nužnost", rekao je trener Bijelih, a prenosi Večernji list.

 

U redovima Hajduka pomirili su se s odlaskom defenzivnog veznjaka Radoševića, te već uigravaju druge igrače na toj poziciji.

 

"Srećom da je došao Lima i uskočio te korektno odigrao na tom mjestu. Milić je stoper koji se odlično snašao na toj poziciji. Ima potencijal da igra u ligama petice. Može uskočiti Ozobić, on je na dobrom putu da se nametne, izvanredno radi", kazao je Krstičević.

 

Splitski strateg zadovoljan je dosadašnjim radom na pripremama, no tek mu ostaje za vidjeti hoće li novi igrači ispuniti njegova očekivanja.

 

"Pred nama je još dosta utakmica, kroz njih želimo vidjeti te mlade momke i one koji su nam došli. Nekakva bajna imena nismo doveli, i dalje smo orijentirani na mlade igrače. Nismo doveli nekoga za koga bismo mogli reći da će napraviti pomak u momčadi. Stranci će se lako uklopiti, a tek treba vidjeti je li to kvaliteta koja nam odgovara", zaključio je.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  165
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  12/03/2012
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/05/1992

Tri igrača Hajduka na posudbi, Patinho ozlijeđen

 

0000000000434255_420_280_cut.jpg

 

Vodstvo Hajduka odlučilo je poslati trojicu svojih igrača na posudbu do kraja aktualne sezone. Novi klub pronaći će Bencun, Caput i Tomičić. Na pripremama u Turskoj ozlijedio se novopridošli Patinho koji neće zaigrati prije povratka u Hrvatsku.

 

Čelništvo drugoplasirane momčadi MAXtv Prve lige donijelo je odluku da će trojici svojih mladića pronaći nove klubove u kojima će odraditi ostatak sezone. Veću minutažu i dokazivanje u drugoj sredini tražit će Marko Bencun, Ivo Caput i Ivan Tomičić.

 

S tom trojicom perspektivnih igrača u četvrtak je razgovor obavio sportski direktor Bijelih Sergije Krešić. Oni će odraditi s ostatkom momčadi pripreme u Turskoj, ali potom će otići na posudbu. Imena klubova u kojima će nastupati Hajduk će objaviti naknadno.

 

Na pripremama se ozlijedio jedan od Brazilaca koji je došao ove zime na posudbu iz Fluminensea. Patinho je osjetio bol u desnoj natkoljenici, te će zbog procesa oporavka morati propustiti utakmice Hajduka na turskom dijelu priprema.

 

"Tijekom treninga u srijedu naš igrač Patinho se tužio na bol u desnoj natkoljenici, te mu je nakon pregleda utvrđena parcijalna ruptura mišića. Tijekom idućih dana radit će po posebnom programu uz svakodnevne terapije", rekao je za web stranicu Hajduka klupski liječnik Ante Bandalović.

post-2713-142286746516_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

  • Group:  Members
  • Content Count:  165
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  12/03/2012
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/05/1992

Dinamo ulovio prednost Osijeka, ali Pušić ostavio sva tri boda u Gradskom vrtu

 

0000000000431563_420_280_cut.jpg

 

U zaostaloj utakmici 19. kola MAXtv Prve lige Osijek je na svom terenu svladao zagrebački Dinamo 2:1. Veliko veselje domaćinima je osigurao Domagoj Pušić, samo nekoliko minuta nakon što su gosti uspjeli izjednačiti...

 

Još od 2005. godine Osijek nije pobijedio Dinamo u Gradskom vrtu, a taj je uspjeh domaćin uspio ponoviti ove nedjelje, u susretu koji je u prosincu bio odgođen zbog snijega. Snijega je ipak bilo na terenu Gradskog vrta te je u prvom dijelu malo otežavao igru, no hladnom vremenu Osječani su odigrali vrlo mirno, pametno i zasluženo pronašli pravi razlog za slavlje.

 

Već je u uvodnim minutama momčad Stanka Mršića pokazala da neće samo "sjediti" u svom kaznenom prostoru, a do vodstva je stigla u 14. minuti. Udarac iz kuta izveo je Antonio Perošević, a Ivan Kelava odlično obranio pokušaj glavom Branka Vrgoča. Međutim, Vrgoč se najbolje snašao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu za 1:0.

 

Dinamo je do kraja prvog poluvremena pokušavao zaprijetiti udarcima Duje Čopa, dva puta Sammira i Ivana Tomečaka, ali na golu domaćina siguran je bio Zvonimir Mikulić. No, Osječani nisu ostali dužni, već su stvorili još nekoliko svojih prilika, ali Perošević, te budući igrači Rijeke Marko Lešković i Zoran Kvržić nisu bili dovoljno precizni.

 

Ni nastavak nije donio znatno drukčiju sliku na terenu. Dinamo je pokušavao plesti mrežu oko osječke obrane, koja je bila vrlo dobro postavljena i nije dopuštala prolaz Modrima.

 

Duje Čop uspio je pokušati glavom, ali pucao je pokraj gola, a samo tri minute poslije svog ulaska na teren Ivan Krstanović je volejem natjerao Mikulića na izvrsnu obranu.

 

Vrlo raspoloženi vratar Osijeka nije se dao svladati sve do 79. minute, kada je rezultat poravnao Arijan Ademi, novopečeni hrvatski reprezentativac. Pogodio je iz gužve koja je nastala nakon Sammirovog kornera, ali Dinamovo je slavlje bilo kratkog vijeka.

 

Naime, već u 83. minuti Osijek je odigrao lijepu akciju u kojoj je Mihael Pongračić s desne strane ubacio za Domagoja Pušića, koji s nekoliko metara, iz prve, matira Kelavu za, pokazat će se, konačnih 2:1. Mikulić je do kraja utakmica sigurnim reakcijama sačuvao svoju mrežu i tako ostavio Dinamo na osam bodova prednosti pred prvim pratiteljem Hajdukom.

 

Osijek se ovom pobjedom udaljio od Istre 1961 na šest bodova viška, ali ostaje na sedmom mjestu prvenstvenog poretka. Šestoplasirani Split sada mu bježi četiri boda.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  165
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  12/03/2012
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/05/1992

HNL izvezao igrače u vrijednosti 24.5 milijuna eura, Italija nova obećana zemlja

 

Rado_evi__i_Kova_i_523388S1.jpg

 

Hrvatski reprezentativci većinom su dobro stacionirani i još bolje situirani, prijelazni rok uglavnom ih je mimoišao, no transfer Matea Kovačića iz Dinama u Inter začinio je zimu i u nas i na Apeninima.

 

Dok se čekalo hoće li se Niko Kranjčar vratiti u Premier ligu, je li Ivan Rakitić spreman šarm Seville zamijeniti milijuna iz Rusije, što će kazati Eduardo, Strinić... u Dinamu su nas otrijeznili od ideje o stvaranju megamomčadi i sada već dva vikenda zaredom ne možemo dočekati utakmicu Crno-plavih ne bismo li vidjeli kako se u Serie A snalazi jedan od najperspektivnijih mladića u Hrvata.

 

“Bomba Kovačić” po drugi put zaredom gurnula je naše u žarište europskih medija. Ljeto je pripalo Luki Modriću, a kako izvori HNL-a ne presušuju već nakon šest mjeseci lansirali smo novo čudo u međunarodnu orbitu.

 

Mateo Kovačić nije ni jednom igrao za A-reprezentaciju, tako je grah pao. Još prvu izborničku akciju Igora Štimca morao je otkazati zbog ozljede, Južno Koreju preskočio je da bi se što bolje adaptirao na zahtjeve trenera Andree Stramaccionija, ali on je predestiniran da bude budućnost Vatrenih.

 

Petorica stalnih na Štimčevoj listi pronašli su u protekli mjesec dana nove adrese. Ivan Perišić nije se više htio zadovoljavati ulogom drugoplanca u Borussiji Dortmund pa je za dokazivanje odabrao Wolfsburg, Domagoj Vida pridružio se Vukojeviću i Kranjčaru u Kijevu, Josipu Radoševiću bila je dovoljna izbornikova pažnja da ga uoči Napoli, a Gordon Schildenfeld će u PAOK-u tražiti ostanak u užem nacionalnom krugu, nakon što je u moskovskom Dinamu potpuno “izvisio” u shemama rumunjskog trenera Dana Petrescua.

 

Kovačić, Perišić i Vida, to su transferi. Radošević, Pavlović, Bubnjić (Udinese od ljeta)... to je istina o posljedici ulaska u EU - egzodusu talenata. Makar u današnje doba klubovima i taj novac (Hajduk, Zagreb, Belupo) jako mnogo vrijedi .

 

MATEO KOVAČIĆ

 

Veznjak koji ima tek 18 godina prešao je iz Dinama u Inter za 11 milijuna eura, plus bonusi do četiri milijuna eura.

 

IVAN PERIŠIĆ

 

Reprezentativni veznjak otišao je za 7,5 milijuna eura iz Borussije Dortmund u Wolfsburg.

 

DOMAGOJ VIDA

 

U transferu vrijednom 5 milijuna eura zagrebački Dinamo zamijenio je za Dynamo iz Kijeva.

 

JOSIP RADOŠEVIĆ

 

Za 3 milijuna eura napustio je Poljud i otišao na posudbu u Napoli, transfer će u potpunosti biti realiziran tek na ljeto.

 

GORDON SCHILDENFELD

 

Igrač Dinama iz Moskve otišao je u grčki PAOK na posudbu do ljeta, s mogućnošću ostanka u Solunu.

 

MATEO PAVLOVIĆ

 

Stoper koji je ponikao u Zagrebu otišao je u Werder iz Bremena za 1,5 milijuna eura, potpisao je na 3,5 godine.

 

DANIJEL PRANJIĆ

 

Negdašnji Vatreni stigao je u španjolsku Celtu na posudbu iz lisabonskog Sportinga.

 

IVAN VARGIĆ

 

Vratar Osijeka zajedno s Jugovićem otišao je u Rijeku za neslužbeno 200.000 eura.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  165
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  12/03/2012
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/05/1992

Mišo Krstičević završio u bolnici nakon burne svađe s Krešićem i Brbićem!

 

Mi_o_Krsti_evi__482021S1.jpg

 

Uslijed žestoke verbalne prepirke Krstičeviću se povećao krvni tlak pa je s Poljuda otišao u bolnicu na kardiološki odjel na pregled. Brzo je pregledan i za sada bez posljedica pušten je kući

 

Mišo Krstičević popodne nije vodio trening Bijelih, umjesto na poljudski travnjak otišao je u bolnicu na pregled srca. Naime, tijekom poslijepodneva Krstičević je razgovarao sa sportskim direktorom Krešićem i predsjednikom Brbićem oko posljednjih preslagivanja igračkog kadra, mogućeg dovođenja igrača iz drugoligaških klubova koji gravitiraju Hajduku.

 

U burnoj prepirci Krstičević i Krešić nisu se usuglasili, a priča kaže da je Brbić stao na Krešićevu stranu dajući za pravo sportskom direktoru da ne upali zeleno svjetlo za angažman igrača iz dalmatinskog okruženja (Plazonić, Gale, Vukušić). Uslijed žestoke verbalne prepirke Krstičeviću se povećao krvni tlak pa je s Poljuda otišao u bolnicu na kardiološki odjel na pregled. Brzo je pregledan i za sada bez posljedica pušten je kući, a poslijepodnevni trening vodio je Krstičevićev pomoćnik Ive Šeparović.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  165
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  12/03/2012
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/05/1992

Matias Zubak iz Osijeka u Vinkovce, do ljeta igrač Cibalije

 

0000000000406395_420_280_cut.jpg

 

Bivši napadač Osijeka, Varaždina i Croatije Sesvete Matias Zubak raskinuo je ugovor s momčadi iz Gradskog vrta i dogovorio uvjete s Cibalijom najmanje do kraja sezone.

 

Posljednjeg dana prijelaznog roka u MAXtv Prvoj ligi Cibalia je dogovorila uvjete s još jednim prvoligaškim igračem. Nakon što je na posudbu iz Rijeke došao obrambeni igrač Mato Miloš, redove Nebeskoplavih pojačao je i bivši napadač Osijeka Matias Zubak.

 

23-godišnjak je dogovorio uvjete s Vinkovčanima najmanje do kraja sezone, a u Cibaliju dolazi bez odštete nakon što je s momčadi Stanka Mršića raskinuo ugovor.

 

Zubak je u prvom dijelu sezone prikupio 12 nastupa za Bijelo-plave, ali niti jednom nije proveo svih 90 minuta na terenu. U tome vjerojatno leži glavni razlog zašto se odlučio na odlazak iz Gradskog vrta. Prije toga po dvije sezone proveo je u Croatiji Sesvete i Varaždinu.

 

Cibaliji je ovo sedmo pojačanje u zimskom prijelaznom roku. Osim Zubaka i Miloša, redove 11. momčadi MAXtv Prve lige pojačali su juniori Dominik Jozinović, Mate Bajić i Marko Dabro te dvojac iz županjskog Graničara, Matej Purić i Antonio Vidović.

 

U prvoj proljetnoj službenoj utakmici Cibalija će odmjeriti snage upravo sa Zubakovim bivšim klubom Osijekom u Vinkovcima.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  165
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  12/03/2012
  • Status:  Offline
  • Birthday:  10/05/1992

Addy: "O Dinamu sam slušao puno puta dok sam bio u Crvenoj zvezdi"

 

0000000000437647_420_280_cut.jpg

 

Ganac Lee Addy je posljednje Dinamovo pojačanje uoči nastavka sezone. Pomalo tiho i neočekivano došao je na samom kraju prijelaznog roka, a u razgovoru za službenu Dinamovu stranicu ističe zadovoljstvo što je, po vlastitim riječima, stigao u tako velik klub...

 

Ganski branič Lee Addy došao je u Dinamo kako bi popunio prazninu na stoperskim pozicijama nastalu odlaskom Domagoja Vide i Tonela. Stigao je s dobrim referencama, nosio je gotovo 30 puta dres reprezentacije Gane i nada se da će se dobro uklopiti u Modru momčad.

 

"Bio sam sretan kada sam dobio poziv i saznao da ću se vratiti iz Kine u Europu. O Dinamu sam puno slušao dok sam igrao u dresu Crvene zvezde. Znam da je to veliki i ambiciozan klub i sretan sam što sam došao", istaknuo je Addy u svom prvom intervjuu za Dinamovu službenu stranicu.

 

Addy ističe kako najviše voli igrati na poziciji stopera, no dobro se snalazi i na lijevom beku.

 

"Na stoperu se najbolje osjećam, no mogu igrati i lijevog bočnog. Čak sam igrao i zadnjeg veznog, uostalom ako momčad pobjeđuje, meni je sasvim svejedno na kojoj sam poziciji", istaknuo je Addy te dodao: "Teško mi je govoriti o svojim plusevima i minusima, ali jača strana mi je to što mogu igrati s obje noge, dosta sam brz i borbem. Naravno, još sam mlad igrač i imam prostora za napredak u svim segmentima."

 

Od igrača koje posebno cijeni, istaknuo je nekadašnjeg veznjaka Reala Gutija.

 

"Guti je igrač kojeg neizmjerno cijenim i to zato što je hrabar. Kada je Real bio na vrhuncu i prepun zvijezda, dali su mu papire i mogućnost da pronađe novi klub, ali on je rekao da će ostati i boriti se za mjesto u momčadi. U tome je i uspio, među svim tim zvijezdama upravo je on često bio taj koji je vukao momčad. Baš zato ga cijenim, imao je veliku vjeru u sebe i bio je izuzetno hrabar", dodao je Addy.

 

U Europu je došao nakon uspješnog nastupa na Kupu nacija u Angoli gdje su ga primijetili ljudi iz Crvene zvezde.

 

"Dobro sam igrao u svom klubu i dobio sam poziv u reprezentaciju. Tamo sam se ubrzo izborio za mjesto u sastavu i odigrao sam sve utakmice osim one s Obalom Bjelokosti što nije prošlo neprimijećeno."

 

Što se tiče problema s kašnjenjem na pripreme i datumom rođenja, Addy je još jednom objasnio.

 

"Nije bilo nikakvog problema. Jednostavno sam morao produžiti vizu, a kako u Gani nema srpskog veleposlanstva već je ono u Nigeriji, sve se to odužilo, bilo je puno papirologije i išlo je jako sporo. Cijelo vrijeme sam bio u kontaktu s ljudima iz kluba i nije bilo nikakvih problema. A ta priča s godinama, to će me stalno pratiti iako niti tu nije bilo ničeg nejasnog. Pojavio se igrač s istim imenom i prezimenom, no i FIFA je sve istražila i bilo je posve jasno da je riječ o zabuni. Poslana je sva dokumentacija i to je vrlo brzo ispravljeno. U Gani dosta igrača ima isto ime i prezime tako da je došlo do nesporazuma."

 

Addy ima velike ambicije, želi dobar rezultat s Dinamom i povratak u reprezentaciju.

 

"Znam koje su klupske ambicije, želim raditi i napredovati te sa suigračima ostvariti što bolje rezultate. Naravno da se nadam i povratku u reprezentaciju. U Gani je jaka konkurencija i izbornik nema lagan posao. Meni je bilo teže jer sam u Kini bio daleko od očiju i zato sam još sretniji što sam ponovno u Europi."

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

osijek_u_finisu_do_pobjede_nad_hajdukom_poraz_zadra_205314_112699_big.jpg

 

Osijek u finišu do pobjede nad Hajdukom, poraz Zadra

 

Odigrana su dva duela 1. HNL. Osijek je na svom terenu dočekao splitski Hajduk te je uspio da slavi u samom finišu susreta.

Osijek je na otvaranju susret bio bolji protivnik. Prijetili su Vitaić i Barišić, a tresla se i stativa gola Hajduka. Splićani su uspjeli u nastavku prvog poluvremena da konsoliduju redove te da zaprijete u više navrata preko Andrijaševića, Maglice i Kouassija.

 

U drugom poluvremenu nastavili su se napadi na obje strane, ali odbrane nisu popuštale sve do samog finiša kada je pobjedu domaćinu osigurao Goran Ljubojević.

 

U drugom susretu, Zadar je poražen na svom terenu od Slaven Belupa sa 0:2.

 

Prvih 45 minuta igra nije donijelo golove, a na prvi pogodak se čekalo do 68. minute kada je Glavica pogodio za vodstvo gostiju. Konačnih 0:2 postavljeno je 10-ak minuta prije kraja susreta.

Link to comment
Share on other sites


  • Group:  Members
  • Content Count:  1,831
  • Reputation:   16
  • Achievement Points:  0
  • Solved Content:  0
  • Joined:  09/01/2011
  • Status:  Offline
  • Device:  Windows

dinamo_na_maksimiru_siguran_protiv_istre_1961_225558_112715_big.jpg

 

Dinamo na Maksimiru siguran protiv Istre 1961

 

Zagrebački Dinamo je večeras na Maksimiru u okviru 8. kola 1. HNL sa 3:1 savladao Istru.

Modri su već nakon prvih 45 minuta vodili sa 2:0, a u listu strijelaca su se upisali Bećiraj u 23. i Soudani u prvoj minuti sudijske nadoknade.

 

Najljepši detalj na susretu je definitivno bio treći pogodak za Dinamo koji je postigao Fernandes u 53. minuti susreta. Sjajni fudbaler je sa nekih 12 metara loptu škaricama poslao u mrežu. Konačnih 3:1 postavio je Havojić četiri minute prije kraja utakmice.

 

Dinamo nakon se nakon osam odigranih susreta nalazi na prvom mjestu na tabeli sa 20 bodova.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...